Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φρασεις για θαυμασμο, praise kink

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος xrstinaK, στις 17 Απριλίου 2022.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Με μαγνητοφωνείς;  
     
  2. xrstinaK

    xrstinaK XristinaK σ FL

    το ειμαι περιφανος για σενα που λενε οι Κυριαρχοι οταν πηδάνε τον/την υποτακτικο ειναι praising
     
  3. xrstinaK

    xrstinaK XristinaK σ FL

    ναι εχω βρει ενα μαγνητόφωνο απο το ταξίδι μου στον χρόνο
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αυτό που περιγράφετε είναι μια απλή σεξουαλική προτίμηση, δεν έχει καμία σχέση με bdsm, και δη με κυριαρχία/υποταγή, μια και αυτό αναφέρετε.
    Αυτό είναι τελείως διαφορετικό από το να θέλει κάποιος τον έπαινο για να διεγερθεί σεξουαλικά.
    Επίσης δεν είναι στο χέρι του υποτακτικού τι και πότε θα του πει ο κυριαρχικός, ασχέτως από τις προτιμήσεις του.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Είδατε να κάνω αναφορά στο τι λένε οι Κυρίαρχοι;
    Στο ερώτημα σας κυρίως ρωτάτε τι λένε οι υποτακτικές, για να ανεβάσουν τους Κυριαρχικούς και μετά κολλάτε και ένα "αλλα γιατι οχι, να ανεβάζεις και τον/την υποτακτικό σου".
    Σας λέω ότι οι Κυρίαρχοι δεν χρειάζονται "ανεβαστικά".
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Με την έννοια του kink δεν μπορώ να το δω καθόλου είναι αλήθεια. Όχι ότι θεωρώ ότι δεν υπάρχει αλλά απέχει πολύ από την δική μου θεώρηση.
    Από την άλλη σε μια σχέση ασύμμετρη αλλά αμοιβαίου σεβασμού, όπως είναι κατά την εμπειρία μου το Κ/υ, και η πιο απλή φράση είναι πολύ "ανεβαστικη" αφού ξέρεις από πού προέρχεται  
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αυτό που λέγω συχνά στο petαρίδι είναι "Σε αγαπάω τόσο που μου 'ρχεται να σε χαστουκίσω!"  
     
  8. grboy2022

    grboy2022 Regular Member

    Πώς είναι δυνατόν να ανεβάσεις τον Κ όταν σου κάνει πράγματα που δε σου αρέσουν;;;; Δε το πιάνω, γιατί αν σου αρέσει τότε δε χάνει το ρόλο του Κ και σε ικανοποιεί ενώ δε πρέπει; Λεπτές γραμμές θα έλεγε κάποιος και μπερδεμένη υπόθεση!!!!!!
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ανωμαλίες 
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ποιος σου είπε ότι ένας Κ κάνει μόνο πράγματα που δεν ικανοποιούν το υ του;
     
  11. georgio

    georgio New Member

    Νομίζω ότι ξεκινάς πολύ λάθος...
     
  12. grboy2022

    grboy2022 Regular Member

    Ερώτηση έκανα...!Απλά το βρίσκω λίγο κάπως, that's it! Εξηγήστε....