Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φροντίδα της Κυρίας από τους subs/slaves

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος MsAliki, στις 11 Ιανουαρίου 2007.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν μπορώ να φαντασθώ, ότι υπάρχει Mistress που δεν απολαμβάνει τις καθημερινές φροντίδες του υποτακτικού της...είτε αυτός κάνει κάποιες εργασίες στο σπίτι που η ιδία ίσως να αδυνατεί να κάνει μόνη Της η και όχι, είτε έχει αναλάβει αυτός να κάνει τα ψώνια του σπιτιού, είτε αυτός έχει φροντίσει για ένα καλό πρωινό η μεσημεριανό γεύμα, είτε Την πηγαίνει όπου θέλει Εκείνη με το αυτοκίνητο, είτε την βοηθά να πάρει το μπάνιο Της, να ντυθεί, να χτενιστεί, είτε προσφέροντας Της ένα καλό μασάζ στο κορμί και στα πόδια Της το βράδυ... είτε, είτε …
    Ολ' αυτά δεν φαντάζουν απλά κουραστικά. Είναι κουραστικά. Αλλά δεν παύουν να είναι μια επιθυμία, άκρως ερωτικά και ερεθιστικά (και για τους δυο)
    Τα άτομα αυτά τα παρομοιάζω σαν μερικούς αθλητές, που ονειρεύονται να ανέβουν σε μια βουνοκορφή. Κάνουν ένα ταξίδι αντιμετωπίζοντας όλες τις δυσκολίες, κουράζονται, μοχθούν, κρυώνουν, βρέχονται, σταματούν, ξεκινούν, αλλά συνεχίζουν. Η ευχαρίστηση τους και η ικανοποίηση τους γι αυτό που κάνουν είναι μεγάλη.

    Αν ένας υποτακτικός, σε σχέση D/s δεν φροντίζει την Κυρία του τότε απλά δεν υφίσταται σχέση D/s. Σίγουρα αυτή την σχέση κάπως αλλιώς την λένε, αλλά όχι D/s.
    Θεωρώ ότι ένας υποτακτικός, που είναι σε σχέση D/s και δεν προσφέρει τις υπηρεσίες του στην Κυρία Του, δεν ευθύνεται ο ίδιος, αλλά η ίδια η Κύρια που ίσως να αδιαφορεί, η δεν ξέρει το πώς να τον καθοδηγήσει σωστά και κατά συνέπεια δεν τον έχει εκπαιδεύσει για α γίνει καλύτερος και χρήσιμος σε Αυτήν.

    Έχω λόγους να πιστεύω, ότι όταν ο υποτακτικός δεν προσφέρει, γίνετε και είναι δυστυχισμένος, επειδή δεν νοιώθει χρήσιμος, σε Αυτήν. Μη ξεχνάμε, ότι η υποταγή ενός ανθρώπου στην σχέση Μας, είναι από μόνη της μια προσφορά στην Κυριαρχία Μας.
    Φυσικά, η φροντίδα της Κυριάρχου από τον υποτακτικό Της, είναι υποχρέωση του και μέσα στα καθημερινά καθήκοντα του.
    Ας μη ξεχνάμε επίσης ότι αυτή η προσφορά αυτή του υποτακτικού λειτουργεί αμφίδρομα. Βασίζετε στο ότι "κάτι δίνει αλλά και κάτι παίρνει". Δεν μιλώ για υλικά αγαθά αλλά για συναισθηματική πλήρωση και όχι μόνο.
    Σε διαφορετική περίπτωση, που αυτό το "αλισβερίσι" δεν συμβαίνει, είναι αδικία η αν το τραβήξουμε και λίγο, ίσως μοιάζει και με εκμετάλλευση (και όχι με την καλή έννοια) η θα έλεγα φτάνοντας στα άκρα, κακομεταχείριση.
     
    Last edited: 14 Ιανουαρίου 2007
  2. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψες.. (ο ενικός επιτρέπεται? )
    Το χειρότερο πράγμα που μπορεί να κάνει όποια Κυριαρχεί την ζωή ενός υποτακτικού
    είναι να αγνοήσει τις προσφορές του..

    Μάλλον πολλά έχουν παρερμηνευθεί και σε αυτού του είδους σχέσεις, που υποτίθεται
    πως συνειδητά γνωρίζει ο καθένας τον ρόλο και την θέση του. Αλλά από ότι φαίνεται
    και εδώ υπάρχουν προσωπεία κ' φοράει ο καθένας μάσκες, γιατί αν μη τι άλλο
    για ανθρώπινες σχέσεις μιλάμε.
    Διόλου τέλειες δηλαδή..μα ίσως κάποτε, με τον μόχθο και την κούραση και των 2...
    (του ενός να αντέξει κ' να προσαρμοστεί στα θέλω της Κυρίας
    του κ' της Μίας να μπορέσει να ελέγξει κάποιον τόσο ανασφαλή όσο το ζευγάρι Της).

    Θέλει πίστη στον σκοπό και στον στόχο, ότι αξίζει να υπάρχει αυτή η σύνδεση μεταξυ των 2,
    και επιθυμία για την κατανόηση του/Του άλλου...
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Χμ.........κοκος ακόμη το υποστηρίζεις αυτό;;
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    χμμ δεν απάντησα γιατί δεν είχα προσέξει το νλημα αυτό (γενικά πάντα το New Posts κοιτώ..)

    anyway διάβασα αρκέτες ενδιαφέρουσες απόψεις επειδή όντως βρέθηκα να γίνομε "μαλάκας" και ιδιαίτερα το να έρχεσε κόντρα με το ελληνικό κατεστημένο είναι απίστευτα τραγικά πίο επίπονο όταν οι φίλοι σου λένε "μα καλά μαλάκας είσαι σαρέσει να σ'εξουσιάζει ;" τι να πω ότι το bdsm το επέκτεινα έξω από το κρεβάτι ; ....
    από την άλλη μιας και δεν υπάρχουν σαδίστριες που να αξίζουν τέτοιες τίμες, δοκίμασα σε straight προσεγγίσεις (με κοπέλες πάλι που να αξίζουν αυτές τις χαρές χωρίς να είναι ανάγκη να είναι του bdsm) τότε γινέτε το εξής τραγικό τρομάζουν,φοβούντε,απογοητεύοντε και απομακρύνοντε!
    anyway ειλικρίνα μακάρι να έβρισκα ένα άτομο να με δέχετε και ας μην ικανοποιεί τον μαζοχιστικό μου εαυτό, αλλά η συνήθεια η απόλαυση το να προσφέρομε λειτουργεί αποστρεπτικά συνήθως ,
    μακροσκελώ και εντάξει μάλλον είμαι σε σύγχηση, εγώ προσφέρομε αλλά Ε/εσύ με Δ/δέχεσε; αυτό είναι που με ταλανίζει...
     
  5. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Re: Φροντίδα της Κυρίας από τους subs/slaves

    Αληθεια.. τι σου εχει συμβει; Γιατι τοση <μοναξια>;
     
  6. τασος0

    τασος0 Regular Member

    συμφωνω με την Sm Art Lady
    εμενα με ευχαριστει πολυ να κανω ολα αυτα που ανεφερε η ΜsAlikh.κ οχι μονο με ευχαριστει αλλα το εχω αναγκη να φροντιζω οτι χρειαζεται...με ικανοποιει !!
    οχι μονο δεν με κουραζουν αλλα γεμιζει ενα μεγαλο κενο που εχω μεσα μου οταν δεν ειμαι στο σπιτι Της. γιατι δυστυχως ειναι αδυνατον να ειμαι καθε μερα εκει.
    ομως οσες δουλειες του σπιτιου μπορουν να με 'περιμενουν' τις κανω οταν παω εκει!!
    κ μακαρι να γινοταν να ειμαι καθε μερα.
    ξερω οτι πολλοι θα με αποκαλεσουν κοροιδο..η θυμα...ομως δεν με απασχολει γιατι ειναι κατι που δεν ισχυει .... ειναι κατι που με ικανοποιει...οπως ικανοποιει καθε σκλαβο η ικανοποιηση Της Κυριας του. μαλιστα θα με πειραζε αν ολα αυτα τα εκανε αλλο ατομο.
    δεν θα το ελεγα υποχρεωση ενος σκλαβου προς την Κυρια του κατι τετoio αλλα νομιζω ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο
    δεν ειναι υπεροχο για εναν σκλαβο να φτιαχνει ψωμι για την Κυρια του ?
    να μαγειρευει? να καθαριζει οτι χρησιμοποιει η Κυρια του?να εχει ετοιμαζει
    οτι χρειαζεται?
    εγω τουλαχιστον το βλεπω σαν ενα 'session' με απεριοριστη διαρκεια...μου δινει την ιδια ικανοποιηση με ενα session...η μαλλον περισσοτερη
    θα με στεναχωρουσε πολυ αν η σχεση μου με Την Κυρια μου δεν περιελεμβανε κ αυτα κ ηταν μονο session
    ισως πει καποιος οτι τα λεω αυτα γιατι δεν ειμαι εκει καθε μερα. το εχω δοκιμασει κ το καθε μερα και μου αρεσε πιο πολυ απο το μερικες μερες τη βδομαδα
    θελω να πω οτι δεν εχει να κανει με φαντασιωσεις οπως διαβασα πιο πανω.
     
  7. τασος0

    τασος0 Regular Member

    επισης ηθελα να ρωτησω...υπαρχουν σκλαβοι που δεν κανουν κατι τετοιο? υπαρχουν Κυριες που δεν θελουν κατι τετοιο?
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Αν και αναφέρεται σε γυναίκες κυριαρχικές και αντρες υπο, ήθελα να πω κάτι από τη δική μου σκοπιά.
    Έχω κάνει μαθήματα πεντικιούρ και φροντίζω τα πόδια Του, μια και το πεντικιούρ δεν είναι γυναικεία υπόθεση και πεντικιούρ δεν σημαίνει βάψιμο νυχιών στα πόδια.

    Καθαρίζω τα παπούτσια Του, αδειάζω το τασάκι και γενικά Τον φροντίζω.

    Η φροντίδα του κυρίαρχου δεν θα έπρεπε να είναι κοινή για τους σκλάβους άσχετα γένους?
     
  9. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Φροντίδα της Κυρίας από τους subs/slaves

    Όλα αυτά η φροντίδα του συντρόφου γίνετε και στα βανίλια ζευγάρια δεν καταλαβαίνω γιατί να μην γίνετε σε σχέσεις του χώρου.
    Είναι υποτιμητικό να φροντίζουμε αυτόν που αγαπάμε?
    Σε μια πολύχρονη σχέση που είχα εκτός χώρου του έκανα πεντικιούρ και εκείνος κάθε πρωί μου έφερνε τον καφέ στο κρεβάτι.
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Από την εμπειρία μου στις μακροχρόνιες σχέσεις και η Κυρία και ο σκλάβος καθημερινά φροντίζουν ο ένας τον άλλον, όπως ακριβώς συμβαίνει και στα vanilla ζευγάρια, με μία διαφοροποίηση στην έκφραση αυτής της φροντίδας. Τα περί καθημερινού pedicure μου φαίνονται ουτοπικά για μία σχέση που τρέχει με τους ρυθμούς της καθημερινότητας (της δικής μου τουλάχιστον που περιέχει εργασία δη πολύωρη). Επίσης μου φαίνονται και πολύ ανειλικρινή, δεδομένου ότι δεν ξέρουμε ούτε καν πώς γράφεται η λέξη pedicure (που προέρχεται από τις λέξεις pes-pedis και cura), πράγμα το οποίο σημαίνει πως προφανώς ούτε γραμμένο σε κατάλογο κομμωτηρίου δεν το έχουμε δει ποτέ...
     
  11. antonis34

    antonis34 New Member

    Πάντα η απόλυτη ευχαρίστηση για εμένα είναι η απόλυτη ικανοποίηση της Κυρίας μου.
     
  12. sclavos

    sclavos New Member

    Απάντηση: Φροντίδα της Κυρίας από τους subs/slaves

    '' Οταν ενας διδασκει,δυο μαθαινουν!!!''....Μονο που λειπουν οι δασκαλες...