Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φωτό από το Erotica

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος Afentis_Epi8ymiwn, στις 13 Μαϊου 2008.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Focus και Photographer σας ευχαριστούμε ιδιαίτερα για τον κόπο σας...
    Κουραστήκατε και το αναγνωρίζουμε!
    Σας εμπιστευόμαστε απόλυτα...
    Περιμένουμε με αγωνία τις φωτογραφίες από το δικό Μ/μας stage
    Όπως έχουμε ξαναπεί "Η φωτογραφία είναι το μάτι του μυαλού"  

    ΓΜΤ!!!  
    Έχασα πολλά... !! 
    Δυστυχώς για μένα, δεν μπορούσα να είμαι παντού... grrrr  
    Δώστε και άλλες photos... 
    Θέλω να πάρω μια εικόνα για το τι γινόταν έξω από το δικό Μ/μας stage!! 

    Perri…ούτε όλες είναι σκλάβες/οι, ούτε όλοι είναι Αφέντες/ντρες. Μπορεί να είναι εν δυνάμει...αλλά όχι απαραίτητα. Δεν μπορούμε να φερόμαστε λοιπόν σε όλο τον κόσμο σαν να είναι "δικοί Μ/μας" (Το είδα και αυτό)
    Οπότε MasterPerris cool down σε παρακαλώ! Έχουμε να πούμε πολλά... Μα πάρα πολλά πίστεψε Με...
    Τότε στον απολογισμό Μ/μας, θα εκθέσουμε τις σκέψεις Μ/μας, τις αντιρρήσεις Μ/μας, τα λάθη μας στις πράξεις Μ/μας κλπ.
    Προς το παρών και σε αυτό το νήμα, ας απολαύουμε τις vanilles, τους swingers, τις κορμάρες, τα ναζάκια και τα κολπάκια τους.

     
     
    Last edited: 15 Μαϊου 2008
  2. female

    female Contributor

    Re: Φωτό από το Erotica (part 2)



    Τς, τς, τς.... οι αληθινές φωτο δεν είναι αυτές που παραθέτεις, Afentis_Epi8ymiwn.

    Δώσε τις πραγματικές, τώρα!

     

    (Βλέπε attachment)


     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Φωτό από το Erotica (part 2)

    Ουάουυ ...!!!
    Αυτά τα ωραία ήταν έξω...απο το κλουβι?
     
  4. female

    female Contributor

    Re: Φωτό από το Erotica (part 2)



    Μην πιστεύεις τις (απατηλές) φωτογραφίες... Μέχρι και το Μπάρμπα-Γιάννη Κανατά μπορείς να δεις ξαφνικά ανάμεσα στα κορίτσια, στην επόμενη βερσιόν, λολ...

     



     
  5. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    O Bella ciao

    Ευτυχισμένος BDSMer που μόλις έχει επισκεφτεί την έκθεση Erotica και το BDSM@Erotica στέλνει αγωνιστικό χαιρετισμό.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: Φωτό από το Erotica (part 2)

    νατος! ειχες δικιο λοιπον . ηταν κι αυτος εκει
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Φωτό από το Erotica (part 2)

           
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Φωτό από το Erotica (part 2)

    EPIC !!!

    κακέ ..!
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Φωτό από το Erotica

    Aκου Perri ,
    ξέρεις πως δεν είμαι από αυτές που μασάνε τα λόγια τους. Ότι έχω να πω θα το πω .
    Το έκανα και σε σένα εκείνη την μέρα το γράφω και εδώ μια και αναφέρθηκε το νικ μου .

    Εμένα ότι έκανες μου άρεσε πολύ , το βρήκα όπως και ήδη έχω πει πολύ wild .
    Για τα Ελληνικά δε πράγματα … εξαιρετικά προχωρημένο , αλλά , υπάρχει ένα μεγάλο … αλλά …

    Όταν είμαστε 20 άνθρωποι καθισμένοι ώρες και συζητούσαμε , πάρθηκαν κάποιες αποφάσεις για όλα ,
    και τέθηκαν κάποιοι κανόνες που τότε δεν έφερες καμιά αντίρρηση ,
    διότι αν έφερνες ίσως τα πράγματα να γινόντουσαν διαφορετικά .
    Μετέπειτα δεν τήρησες τα συμφωνηθέντα ….

    Όταν μπαίνεις σε μια ομάδα και συμφωνείς , οφείλεις να το κάνεις μέχρι το τέλος είναι η γνώμη μου ,
    αν δεν σου άρεσαν αυτά που λέχτηκαν όφειλες να αποχωρήσεις .

    Το πώς βιώνει κάποιος το bdsm στην συγκεκριμένη εκδήλωση δεν είναι κάτι που μας αφορούσε ,
    ούτε αν κάποιος είναι Κυρίαρχος σαδιστής και κάποιος άλλος είναι απλά Κυρίαρχος η ότι άλλο ,
    και δεν είναι κάτι που πηγαμε να δείξουμε .
    Δεν πηγαμε μεμονωμένα , δεν πήγε ο κάθε ένας για την πάρτη του .
    Πηγαμε σαν ομάδα , και σαν ομάδα έπρεπε να λειτουργήσουμε ( όπως και όλοι έκαναν )
    εκτός από σένα .

    Στο είπα όταν το συζητήσαμε , στο λέω και τώρα …
    Καλά όλα , πολύ καλά θα έλεγα , αλλά δεν τήρησες αυτά που ο ίδιος αποδέχτηκες
    και αυτό δεν ήταν σωστό .


    Καλη καρδια ομως και πιστευω πως καταλαβαινεις τι σου λενε ολοι .  
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

    Μπορείς να είσαι και οριζόντια και κάθετα αντίθετος με αυτά που γράφω.
    Μπορεί το BDSM να είναι για σένα ότι γουστάρεις (και για Μ/μας το ίδιο). Ποσώς Με απασχολεί και καλά κάνεις..

    Αυτό όμως αφορά τον προσωπικό σου χώρο και την κρεβατοκάμαρα σου. Σαφώς δεν αφορά ένα δημόσιο Dungeon με συγκεκριμένους κανόνες λειτουργίας. Ενα χώρο όπου στην προκειμένη περίπτωση, Εγώ ήμουν υπεύθυνη για ότι και να συνέβαινε, όπως επίσης υπεύθυνα ήταν τα άτομα που από πριν είχαν ορισθεί Dungeon Mistress Master, minion, apprentice. Η άποψη σου φυσικά δεν αφορά ένα χώρο, όπου είχαμε εναλλάξ, 2.000 θεατές.

    ...Και μια που η συζήτηση το έφερε έχω να σου πω τούτα:

    Ησουν Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Σ.... σε πολλές από τις περιπτώσεις.

    Μου έγιναν πολλά παραπόνα από τους συμμετέχοντες, για την ανάρμοστη συμπεριφορά σου μέσα στο Dungeon, αλλά και γενικότερα στο BDSM Stage. Σε κάποιες από αυτές τις συμπεριφορές σου που ενόχλησαν ήμουν παρούσα και Εγώ (εννοώ στην γαμημένη διείσδυση).

    Επειδή δεν Μου αρέσει να μασάω τα λόγια Μου και επειδή έχω μάθει να τα λέω έξω από τα δόντια, θα σου τα πω είτε σου αρέσουν είτε όχι.
    Πιστεύω να γίνω κατανοητή και σε μια επόμενη φορά που μπορεί να γίνει ένα τέτοιο event, να είσαι πιο προσεκτικός.

    * Ενόχλησες κάποιες σκλάβες που ανήκουν σε άλλους Μaster.
    * Έμπαινες σε παιχνίδια που δεν σε προσκαλούσαν και χωρίς άδεια.
    * Δεν άκουγες τις παρατηρήσεις των υπευθύνων του Dungeon
    * Χρησιμοποίησες το μαστίγιο σου και έκανες διείσδυση. Κανένας δεν ξέρει αν το απολύμανες, αλλά δεν είναι μόνο αυτό το θέμα.
    Το θέμα ήταν ότι απαγορευόταν η διείσδυση με οποιοδήποτε τρόπο και δεν το σεβάστηκες. Παρά τις διαμαρτυρίες Μ/μας, συνέχισες ακάθεκτος
    * Έσπρωχνες και εκτόπιζες άτομα για να χωθείς σε μια σκηνή.
    * Ήσουν σκληρός και δημιούργησες σωματικό πρόβλημα σε σκλάβα άλλου Master
    * Τσακωνόσουν με άλλον Μaster για μια άγνωστη σε Μας γυναίκα πάνω σε σκηνή.
    * Δεν σεβάστηκες την κίνηση του συζύγου της που μας την παρέδωσε, και την επιθυμία του να αποχωρίσεις κάποια στιγμή από το παιχνίδι μαζί της προσωρινά και να την παραδώσεις σε άλλο Master.
    * "Χωνόσουν" στα show και οι ξένοι performers είχαν εκνευριστεί. Δεν μίλησαν σε σένα αλλά σε Μένα. Τους παρακάλεσα μεταξύ αστείου και σοβαρού να το "φάνε" και να μην γίνει θέμα.

    Έδειχνες ότι σου έτρεχαν τα σάλια και έκανες σαν λυσσάρης (αυτό είναι δική μου παρατήρηση)
    Γενικότερα ΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΣΚΑΣΕΣ!!

    Σε προειδοποιώ λοιπόν ότι, από εδώ και πέρα όσο Είμαι υπεύθυνη σε κάποιο χώρο για την ομαλή λειτουργία του, ήταν η τελευταία φορά που συνέβησαν αυτά τα παρατράγουδα και ήμουν ανεκτική, χωρίς να σου δείξω την έξοδο.
    Επόμενη όμως φορά δεν θα υπάρξει....Sorry!

    Επειδή δεν χάνεις ποτέ ευκαιρία να μιλάς για εξωτερικό και για παρόμοιους χώρους...θα σου θυμίσω (αν και θα έπρεπε να τα ξέρεις) ότι το STOP είναι STOP χωρίς αντιρρήσεις και ότι με το πρώτο λάθος που θα κάνεις ...θα σε περάσουν έξω ανεπιστρεπτί!

    Sorry και πάλι Perri Μου, αλλά πολλά από αυτά που έκανες Μ/μας χάλασαν.
    Έγιναν θέμα ακόμα ... και στους υπεύθυνους της έκθεσης, όπου με κάλεσαν και αναγκάστηκα να δώσω τις πρέπουσες εξηγήσεις.

    Επειδή θέλουμε να συμμετέχουμε και του χρόνου και επειδή στο μέλλον ευελπιστώ ότι θα διοργανώσαμε αρκετά play party, αν είναι αυτό εφικτό από μέρους σου και δεν σε δυσκολεύει, πρέπει να συμμαζευτείς και να σκεφτείς τα λάθη σου...Διαφορετικά αν έχεις την ίδια τακτική, δεν νομίζω ότι θα γίνεις δεκτός και λυπάμαι.

    Αυτό που χρειάζεται να καταλάβουμε όλοι αλλά και συ ιδιαίτερα Perri επειδή είσαι παρορμητικό ΑΡΣΕΝΙΚΟ είναι ότι :

    ΣΕ ENA PLAY PARTY ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ DUNGEON (όπου όλοι κρινόμαστε), TO ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ MAΣ ΧΩΡΟ, ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΚΦΡΑΖΕΙ.
    ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΠΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ x 100.


    Πρέπει επίσης να συνειδητοποιήσεις ότι, δεν είσαι καλύτερος Μaster από Άλλους, κάνοντας ανταρσίες, όπως επίσης ότι η συμπεριφορά σου αντιπροσωπεύει και την γενικότερη εικόνα Μ/μας, προς τα έξω (Ισχύει για Ο/όλους).

    Όλα αυτά στα έγραψα Perri χωρίς καμία εμπάθεια και κακία προς το πρόσωπο σου.
    Στα αναφέρω προς γνώση και συμμόρφωση.

    Κατά τα άλλα δεν παύουμε να είμαστε Φίλοι.

    Ευχαριστώ

    Υ.Γ. Προκαλώ όποιο Φ/φίλος-η αναγνωρίσει τον εαυτό του στους "παθόντες" του Master Perri και Μου το ανέφερε, αν θέλει μπορεί να το κάνει και εδώ.
    .
     
    Last edited: 16 Μαϊου 2008
  11. Avalonia

    Avalonia Regular Member


    Αγαπητέ Perri,

    Επέτρεψε μου να διαφωνήσω κι εγώ με τη σειρά μου κάθετα, όχι τόσο με όσα λες, μα πολύ περισσότερο με τον τρόπο και τον τόπο που αρέσκεσαι να τα λες, να τα παρουσιάζεις και κυρίως να τα κάνεις. Κατ’ ανάγκη? Έχεις εντρυφήσει σε έρευνες των συγκεκριμένων αναγκών των εκάστοτε συμμετεχόντων? Σε περίπτωση που το έχεις κάνει, σε παρακαλώ να μου τις στείλεις μια και θα με ενδιέφεραν ιδιαιτέρως. SEX ΚΑΙ ΒΙΑ??? Προφανώς πρέπει να πλανάμαι πλάνην οικτράν εδώ και 16 χρόνια νομίζοντας πως το BDSM δεν έχει να κάνει με βία. Εκτός αν το ελληνικό σου λεξιλόγιο είναι φτωχότερο από το δικό μου και δεν έχεις αντιληφθεί πλήρως την έννοια της βίας. Δεν θα μπω όμως στη διαδικασία να αναλύσω τη λέξη, υπάρχουν άπειρα σχετικά λεξικά, κάνε μία προσπάθεια μόνος σου. Περαιτέρω με εντυπωσιάζει η θέση σου περί διείσδυσης του αρσενικού συγκεκριμένα στο θηλυκό, μάλλον δεν πρέπει να μιλάμε τελικά για το ίδιο BDSM, το οποίο αν δεν απατώμαι συμπεριλαμβάνει τόσο το αντίθετο ακριβώς ενδεχόμενο καθώς και δεν αποκλείει από τους κόλπους του τους ομοφυλόφιλους. Όσο για τα παθολογικά και ψυχολογικά προβλήματα του καθενός αδυνατώ να εκφέρω άποψη μια και ούτε γιατρός είμαι, ούτε ψυχολόγος. Εσύ είσαι?

    Δράττομαι όμως της ευκαιρίας να αναφερθώ στα δρώμενα της έκθεσης και δη σε εκείνα που παρέκκλιναν – αν μη τι άλλο – των προσυμφωνημένων. Επειδή λοιπόν, παρότι το μεγαλύτερο μέρος της εμπειρίας μου προέρχεται από το εξωτερικό, δεν θέλω να αναφερθώ σε αυτό χρησιμοποιώντας το ως πανάκια… θα προτιμήσω να μείνω στην εγχώρια, απλή, υγιή και κοινή λογική, βάσει της οποίας - αν δεν απατώμαι - όταν συζητάμε κάτι επί μιάμιση ώρα οφείλουμε και να το σεβαστούμε. Και αναφέρομαι σε συζήτηση η οποία προηγήθηκε της εκθέσεως με θέμα πολύ συγκεκριμένες πράξεις σεξουαλικού περιεχομένου, την οποία όχι μόνο πολύ καλά γνωρίζεις, αλλά στην οποία πρωτοστάτησες, αφαιρώντας συχνά αυθαίρετα το δικαίωμα σε άλλους να εκφέρουν άποψη. Κι αν ακόμα δεν σεβάστηκες κατά την έκθεση τους κανόνες… μα δεν σεβάστηκες καν την δική σου άποψη? Εντυπωσιακό! Και επανερχόμενη στην εγχώρια, απλή, υγιή και κοινή λογική… μήπως θα ήταν φρόνιμο και ίσως συλλογικά πολύ περισσότερο αποδεκτό να σεβαστείς τους συνανθρώπους σου, απέχοντας από σκηνές στις οποίες κανείς δεν σε κάλεσε, αποδεχόμενος τις προτιμήσεις των άλλων και γενικότερα σεβόμενος τους γύρω σου?
    Λυπάμαι που όλα αυτά δεν είναι απλά αυτονόητα και αναγκαζόμαστε να μπαίνουμε σε τέτοιου είδους διαδικασίες σε ένα forum που μας δίνει βήμα να κουβεντιάσουμε για το BDSM και όχι για στοιχειώδεις ανθρώπινες συμπεριφορές, βασικής παιδείας.
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    Πως μου ξέφυγε αυτό; Δεν έχω δικαιολογίες. Απαπα!

    Μην τον σταυρώνετε τον άνθρωπο. Κάβλες είχε.