Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φόβος: τον θέλουμε?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος dawn, στις 21 Οκτωβρίου 2010.

  1. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    @_Ivory_ , ένας "μισός, ανασφαλής, γεμάτος τείχη και άμυνες άνθρωπος που δεν το βουλώνει με τίποτα", είθισται να μην είναι σε θέση να αναγνωρίσει αυτές τις "αναπηρίες" του και να τις προβάλει - φορτώνει σε αυτούς με τους
    οποίους σχετίζεται. Σεις εδώ περιγράφετε ένα συγκεκριμένο τρόπο σχετίζεσθαι αναγνωρίζοντας τα δικά σας σφάλματα και επισημαίνοντας αυτά του ετέρου ημίσεος. Η άποψή μου είναι πως η κατάσταση που μας περιγράφετε είναι
    μία κατάσταση ασυμβατότητας και όχι ελλειμμάτων του ενός των μερών.
    Με αυτήν την πρόταση συμφωνώ απόλυτα: "Σαν γνήσιο αντιδραστικό τέκνο, είμαι πολύ χαρούμενη που δεν έπεσα στη λούπα να προσπαθήσω να μπω σε πλαίσιο με ένα τέτοιο άτομο γιατί είμαι σίγουρη ότι θα καταλήγαμε να παίζουμε σφαλιάρες..."


    ΥΓ Δάσκαλος!
    Θεωρητικά μαθήματα:
    Πρακτικά μαθήματα:
    Νταξ, Δάσκαλε, φχαριστώ που με τιμάτε* με μερικά από τα αποστάγματα της σοφίας σας...

    *μάιντ φακ έπιασε! Σας μιλάω στον πληθυντικό!  

    ΥΓ1 @brenda , ένα φιλί για το "καυλογόνο"!  
     
  2. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Συμφωνω και για να ειμαι ειλικρινης δεν θα ηθελα να ταιριαζω με υπολογιστικους ανθρωπους(ρομποτ, εκτελεστικα οργανα, αυνανες κλπ.) που δεν γνωριζουν και δεν θελουν να μαθουν τι σημαινει μοιρασμα...απλα αναγνωριζω και καποια δικα μου κολληματα/στραβα.
     
  3. elfcat

    elfcat . Contributor

    Nα πάτε να δείτε την ταινία 'Εβερεστ" που προβάλλεται αυτόν τον καιρό στους κινηματογράφους.Βασίζεται σε πραγματική ιστορία. Μιλάει ακριβώς γι αυτούς τους ανθρώπους.  
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Ευχαριστώ για την πρόταση. Θα το πράξω...
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Με φτυνεις ή βρεχει;
     
  6. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Κοίταξε τις σταγόνες λίγο καλύτερα.
    Μήπως κιτρινίζουν;  
     
  7. Tρομάξαμε και σήμερα...  
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Για αυτό είναι πολύ ωραίο που συζητάμε  
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ένα ενδιαφέρον ερώτημα πάντως για όσους αρέσκονται στην πρόκληση/βίωση φόβου είναι το γιατί; Γιατί είναι απολαυστικός για εσάς;  
     
  10. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Και πάλι δεν μου απαντάς αγαπητέ μου  
    Γιατί;
     
  12. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Επειδή ... φοβάμαι!  

    Δεν είναι η αδρεναλίνη η απάντηση λοιπόν;