Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φόβος..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Αννουλα28, στις 26 Ιουλίου 2016.

  1. Για να μαζευτούν λίγο τα πλήθη θα απαγγείλει η Σοκο. (Το Σ είναι το μοναδικό γράμμα που θα έπρεπε να γράφεται με κεφάλαιο... )

    Μικρη μου αννουλα..σου μιλάω σαν την πολύ πολύ μικρότερη και πιο όμορφη και έξυπνη αδερφη σου..! Σκέψου λίγο ότι όλα αυτά τα περίεργα πράγματα θέλει να τα κάνει μαζί σου.. εσένα επέλεξε..! φαντάζομαι ότι μπορεί να τα εφαρμόσει σε πολλές άλλες αν το θέλει! Και αν μιλάμε για μονογαμική σχέση και όχι πολυαμοριες ,you are the one!! Άρα μάντεψε!!! Ναι σε θέλει!! Ναι σε ποθει!!! Ίσως πολύ παραπάνω από ότι νομίζεις εσύ! Απλά με τον τρόπο του! Γιατί μην ξεχνάς επέλεξες να μπεις σε d/s !! Ξεχνα λοιπόν ότι βανιλιά έχεις στο μυαλό σου!! Η έστω τις περισσότερες από αυτές!! αυτός έτσι καυλωνει!αλλά το κάνει σε συνάρτηση με σένα όχι με κάποια αλλη! (Έτσι σου λέει τουλάχιστον!!! )
    Από την άλλη τώρα.. δεν μπορώ να μην σκεφτώ ότι σε κατανοώ.. κατανοώ όλους τους φόβους σου.. όλα αυτά που βρίσκεις σιχαμενα και περίεργα..και είναι λογικό.. ακου το ένστικτο σου.. αν αυτό σου λέει θα γίνεις κούκλα βουντού απο τα τσιμπηματα μάλλον αυτό θα συμβεί.. οι φωνές μέσα σου δεν μπορεί να κάνουν λάθος. .
    εξάλλου σου μιλάει μια που έχει για σήμα κατατεθέν "no anal, no driving, no drinking, no spanking, no whipping, no deep throat, no fisting, no fingering, no fucking" Ε τι κανεις επιτέλους βρε κουκλιτσα μου?????!! Τίποτα.. γι αυτό έμεινα και μαγκουφα αδέσποτη να μαλωνω με τους άλλους μαγκουφηδες του φόρουμ ως άλλο μαπετ σοου...

    Εύχομαι να παρεις την καλυτερη απόφαση γλυκιά μου..
    Πολλά φιλια από την πολύ πολύ νεότερη ομορφότερη και έξυπνοτερη αδερφη σου..
     
  2. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Βρε Σοκο εισαι μοναδικη κ ανεπαναληπτη, αλλα και νο φακινγκ???? Καλογρια της σοκολατας θα γινεις...Και μη σε ξαναδω να αυτοχαρακτηριζεσαι μαγκουφα..Η χαρα του φορουμ εισαι  
     
  3. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Εσύ Αννούλα μου τι προσδοκίες έχεις;
    Σε γενικοτεροειδικο επίπεδο.
    Σε αυτού του είδους την επικοινωνία, τι σου τράβηξε την προσοχή;
    Προς τι η ανάγκη να έρθεις σε βαθύτερη επικοινωνία με έναν άντρα Σ αυτό το στάτους;
     
  4. idiry8mos

    idiry8mos dare... feel it


    καλη ερωτηση  
     
  5. Μαύρη Ντάλια

    Μαύρη Ντάλια Η μόνη ανωμαλία είναι η ανικανότητα να ερωτευθείς.

    Αν και δεν έχω την εμπειρία στο χώρο που απαιτείται για να δώσω συμβουλές .Θα εκφράσω την δική μου γνώμη σύμφωνα με τις μέχρι τώρα ελάχιστες επαφές η σχέσεις η συμφωνίες όπως θες πες τες. Στην αρχή της αναζήτησης μου έπεσα σε λακουβιτσες λάσπες τα πόδια μου λερωθηκαν αλλά καμία από τις γνωριμίες μου με Κυρίαρχο δε με πόνεσε η δε με πλήγωσε ώστε να βλέπω εφιάλτες. θα σταθώ σε δύο σημεία σου στη επαφή σου μαζί του που λειτούργησε ως μαγνήτης και στην αποστροφή. Αν κοντά του νιώθεις πως υπάρχει πως αναπνέεις σου λέω πως αξίζει το κόπο να δοκιμάσεις κ ας βραχείς Τίποτα από όσα σου λέει και εφόσον είναι έμπειρος όπως λες δε θα σε βάλει να κάνεις αν δεν ανακαλύψει τα όρια σου κ αν δεν είναι σίγουρος πως δε θα πειράξουν την ψυχολογική σου ισορροπία.Αξίζει να πάρεις ρίσκα όταν υπάρχει αυτός που σε κάνει να ξεχνάς τόπο κ χρόνο όταν είσαι μαζί του. Η αποστροφή τώρα....αν έχει πάψει να είναι ο μαγνήτης σου ο μάγος σου ο αέρας σου κ το μόνο που σου φέρνει είναι αηδία κ σκέψεις αρνητικές τότε πες πολύ ευγενικά ότι δεν μπορείς να ακολουθήσεις το μονοπάτι του άνοιξε τη πόρτα και φύγε χωρίς να κοιτάξεις καν πίσω. Έχω μια απορία όμως λες σου είπε το ένα σου είπε το άλλο σε τρόμαξε το επόμενο...σου έκανε κάτι που να σε φοβίσει ?σου έκανε κάτι που θα ήταν ικανό να χάσεις την εμπιστοσύνη σου? Όταν συζητάτε είσαι αρνητική η είσαι πρόθυμη ώστε να δοκιμάσεις αν σου αρέσει η Όχι?Συγνωμη για το σεντόνι ελπίζω να βρεις τις απαντήσεις αλλά και ότι θα σε κάνει να λυτρωθείς συντομα
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2016
  6. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    λοιπον Αννουλα του χιονια... πες του του Κ οτι εισαι νεα στον χωρο και θες να σε ξεκινησει σιγα σιγα σε ολα
    ωχ...
     
  7. Queen87

    Queen87 Contributor

    @Αννουλα28

    Αρχικά θα ήθελα να σου πω ότι μόνο σας παρατηρητής... σαν 3η δηλαδη μπορείς να πάρεις τις απαντήσεις σου οι οποίες είναι μέσα σου....
    Θα σου απαντήσω ως βανίλλα καθώς είμαι...
    Αν και έχω κάποια ερωτιματικά παίρνω ως δεδομένο οτι αυτή η σχέση σας είναι μονογαμική αν κάνω λάθος διορθωσέμε.


    Μια σχέση D/s θα πρέπει να παρέχει ασφάλεια... απο την στιγμή που εσυ βιώνεις τρόμο & φόβο όπως λες... προφανώς και ο οργανισμός σου δεν αντιδράει σύμφωνα
    με την καρδία σου...
    1.Θα αψηφήσεις τους φόβους σου και θα υποκύψεις στα θέλω Του με κάθε κόστος; και αν ναι θα το κάνεις επειδή το θέλεις ή για να μην τον χάσεις;
    Στην τελική άμα σε αφήσει αξίζει αυτό που θυσίασες για αυτόν;
    2.Αν του μιλήσεις, τι πιστεύεις οτι θα γίνει;.... Γιατί να σε πει δειλή; μαζί δεν ταξιδεύετε αυτο το ταξίδι της ηδονής;...

    Ένας καλός Κ λοιπόν κατ εμέ πάντα θα πρέπει να γνωρίζει τα όρια της υ Του... (αν δεν τα έχεις θέσει... κακώς) και φυσικά αφού σε επέλεξε για υ του θα έπρεπε
    να γνωρίζει οτι δεν γίνεται να τρέξετε απο την πρώτη στιγμή το ίδιο.... δεν μπορεί να σε βουτήξει στα βαθια με την μία....

    Ξαναποστάρω μια φράση που μου έκανε εντύπωση....

    Σοβαρά; συγνώμη αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ... υποτιμάς κατα πολύ τον εαυτό σου...
    Ίσα ισα με μια που δεν του λέει σε όλα ναι με αυτή και αν αξίζει να ασχοληθεί.... γιατί; μα γιατί φυσικά θα τον κάνει δάσκαλο... γιατί δεν περπάτησες
    αυτόν τον δρόμο εχτές και προχτές και δέχτηκες να το κάνεις μαζί Του...

    Σκέψου και ασε για λίγο το συναίσθημα... εσύ αξίζει να ασχοληθείς μαζί του;

    Όλα αυτά βέβαια είναι θεωρείες.... μόνο άμα του μιλήσεις θα δεις αν είναι πρόθυμος όντως να ασχοληθεί μαζί σου και να κατανοήσει γιατί νιώθεις έτσι...

    Αν ωστόσο μιλόντας του και ξανααναφέρω μιλάμε για μονογαμική σχέση.... αν ωστόσο αποφασίσει οτι δεν θέλει να το συνεχίσετε... τότε λυπάμαι
    αλλά δεν είναι τα ίδια συναισθήματα με εσένα... ήταν μονόπλευρο...

    Φυσικά τα μέλη του φόρουμ έχουν την αποψη οτι αν δεν συμφωνήτε στο bdsm... λύνεται η σχέση... και καλά κάνουν...
    Εγώ είμαι βανίλλα το βλέπω αλλιώς...

    Ελπίζω να μην σε μπερδεψα πιο πολύ... την απόφαση την παίρνεις εσύ...  
     
  8. river of silence

    river of silence Σσσσσσ...!

    εγω ξεκίνησα με βανίλλα σχέση.. στην διάρκεια τις σχέσεις δοκιμάζαμε διάφορα πράγματα.. άλλα μας άρεσαν και άλλα οχι.. μπορούσα να καταλάβω αν κάτι τις αρέσει πριν καν το κάνω.. ουτε καν ήξερα αν όλο αυτο ονομάζετε bdsm..φρόντιζα πάντα όμως να είναι "ευχάριστο" και για τους δυο μας.. 10 χρόνια μαζι ξέραμε μέχρι που θα μπορούσαμε να φτάσουμε και φυσικά δεν χρειαζόταν να την "σπάσω στο ξύλο", έλεος δηλαδή!!! το να υπάρχει φόβος για μένα σημαίνει πολλά, όπως έλλειψη εμπιστοσύνης, κ.τ.λ. πιστευω οτι αν στον ενα απο τους δύο δεν προσφέρει ευχαρίστηση τότε είναι μια "άρρωστη" σχέση.. αμοιβαίες υποχωρήσεις για να το ευχαριστιέστε και οι δυο σας.. η αμοιβαία ευχαρίστηση ειναι το παν.. αν τον "γουστάρεις" τόσο πολύ βάλε τα όρια σου.. μην βασανίζεις την ψυχούλα σου άδικα σε κάτι που δεν σε ευχαριστεί.. κοίτα πρώτα πως θα είσαι εσύ ευχαριστημένη... αν δεν του αρέσει να "επιλέξει" άλλη..
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2016
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Τα υπογραμμισμένα σημεία φτάνουν και περισσεύουν, για να έχεις από μόνη σου την απάντηση και κείνη είναι μια, αποχώρηση.
    Όταν κάποιος μιλά για τρόμο, τυραννία και αποστροφή, - θεωρητικά πάντα - δεν υπάρχει περιθώριο αμφιβολιών ή περαιτέρω αξιολόγησης.
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2016
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Επιπλέον:

    Ειλικρινά μπράβο του που δεν σε πιέζει και είναι ξεκάθαρος.
    Σου λέει θέλω αυτό, αν σου κάνει καλώς, αν δεν σου κάνει, γειά σου.
    Εγώ τουλάχιστον, έτσι αντιλαμβάνομαι το ξεκάθαρος.
    Το τρομακτικά ξεκάθαρος - υποθέσεις κάνω - μάλλον δεν έχει να κάνει με bdsmικες πρακτικές. Αλλα με το μέχρι που θα ήθελε να πάει την όποια αλληλεπίδραση μαζί σου.

    Ότι κάποιος δεν θα έκανε κακό σε κάποιον άλλο, ίσως και να έπρεπε κάποτε να το ξαναβάλουμε στη θέση του, δηλαδή του κανόνα και όχι της εξαιρέσεως.
    Κάποιος δεν κάνει κακό στους άλλους όχι μόνο για λόγους ηθικής, αλλά και γιατί θα ήταν προς συμφέρον του.

    Έχει και δουλειές...Σταματά η κουβέντα πριν καλά καλά αναπτυχθεί, κατά τ' άλλα είναι σωστός ( έτσι εξέλαβα το αξιόπιστος που έγραψες ).
    Αν ήταν τόσο σωστός, την ώρα να κουβεντιάσει μαζί σου, θα την έβρισκε.
    Πόσο μάλλον απ' την στιγμή που γνωρίζει, ότι θα είχε να κάνει με κάποια στα πρώτα της βήματα.

    Αλλά...προσπαθείς ν' ανοίξεις την κουβέντα για τα καλά? Ή πετάς ένα μισόλογο και την αφήνεις να πέσει κάτω?

    Ακριβώς σου λέει το απλό και λογικό. Θέλει να κάνει τα "γούστα" του και καλά κάνει. Και δεν έχει χρόνο/διάθεση, να κάνει τον δάσκαλο/εξομολογητή/οτιδήποτε άλλο.
    Δεν είναι υποχρεωτικό κάποιος ν' ασχοληθεί ποιος ξέρει πόσο μαζί μας, για να μας βοηθήσει να καταλάβουμε κάποια πράγματα.
    Και το γράφω δίχως ίχνος ειρωνίας.

    Διάβασα σχεδόν όλο το νήμα. Δεν θα σου πω, ότι είδες φως, μπήκες, φρίκαρες και δεν έπρεπε καν να μπεις. Ότι το bdsm είναι για ελάχιστους και λοιπές μπούρδες ( όλα με ύφος καρδιναλίου ).
    Θα σου πω, ότι τον εαυτό μας δεν γίνεται, να μας τον γνωρίσουν οι άλλοι.
    Μπορούν να συνδράμουν με τον τρόπο τους - λιγότερο ή περισσότερο - στην "κατάδυση" μέσα μας, αλλά μέχρι εκεί.
    Τις απαντήσεις για μας τις έχουμε μονάχα εμείς.
    Καλή συνέχεια να έχεις και αν τρομάζεις, ανοίγεις την όποια πόρτα και φεύγεις.
    Αν ποτέ ο τρόμος γίνει απλά φόβος ή δεν νιώθεις καθόλου φόβο, σκέφτεσαι αν θα ήθελες να ξαναπροσπαθήσεις να προσεγγίσεις κάποια πράγματα, με τον ίδιο άνθρωπο ή με κάποιον άλλο.

    * Όλα τα παραπάνω είναι απλά η άποψη μου. Που σ' άφησα με κάθε ειλικρίνεια και σεβασμό, τίποτα περισσότερο  
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2016
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    @Αννουλα28

    Χωρίς καμία διάθεση επίθεσης, ειρωνείας η απαξίωσης,
    εφ 'οσον το 28 στο νικ σου σηματοδοτεί την ηλικία σου, είναι καιρός νομίζω απο Αννούλα να γίνεις Άννα.
    Διάβασε ξανά τις 10 σελίδες που τα συντρόφια εδώ αφιέρωσαν για πάρτη σου, υπάρχουν πολλά στοιχεία που θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν να σκεφτείς και να πάρεις την απόφασή σου .
    Επίλεξε όμως και προχώρα. Κι αν κάνεις λάθος, μήν ξεχνάς οτι μαθαίνεις μέσα από τα λάθη σου. Όπως όλοι μας.
     
  12. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    τελικά καταλήγεις κάπου; σε βοηθάει κάτι από εδώ;