Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χλωμή η γυναικεία κυριαρχία?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 5 Νοεμβρίου 2008.

  1. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Χλωμή η γυναικεία κυριαρχία?

    Αυτο που φοβομουν.
    Αχ βρε soutzoukakia τι μου κανεις!!!
     
  2. Τώρα…εσείς οι κοπελουδες που απαντάτε λέτε ότι το θέμα είναι μαλακια???
    Πείτε ότι θέλετε αλλά δεν το θεωρείται άξιο συζήτησης?
     
  3. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Επισημαίνω κορνήλιε ότι ως τώρα καμία από τις άμεσα ενδιαφερόμενες δεν σου έχει απαντήσει .. έχεις συλλέξει απαντήσεις από άτομα των οποίων η γνώμη στηρίζεται σε έμμεσες πληροφορίες περί γυναικείας κυριαρχίας ...

    Υμέτερος
     
  4. Πολύ σωστά το επισημαίνεις. Το έχω επισημάνει κι εγώ αλλά
    σκέφτηκα ότι ίσως είναι λίγο νωρίς ακόμα. Θα περιμένω
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Χλωμή η γυναικεία κυριαρχία?

    Να διευκρινίσουμε εδώ, εάν μιλάμε πάντα αυστηρά γιά μπινιεσεμική κυριαρχία και μόνον; Ή μήπως τυχόν την εννοούμε και εκτός bdsm;
     
  6. Re: Απάντηση: Χλωμή η γυναικεία κυριαρχία?

    Μιλαμε για μπιντιεσεμικη κυριαρχια και μονον
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Αν κατάλαβα σωστά, cornilios, ζητάς την άποψή μας αναφορικά με τα πιθανά αίτια της ασθενούς συμμετοχής κυριαρχικών γυναικών στο νήμα σου, και με το κατά πόσο αυτά συνδέονται με ενδεχόμενη έλλειψη κυριαρχικών γυναικών (καθώς αποσαφήνισες ότι "χλωμός" κατά την άντίληψή σου σημαίνει "σπάνιος").

    Καταρχήν μπορώ να σκεφτώ πολλούς λόγους για τους οποίους ένας χρήστης, ανεξαρτήτως σεξουαλικού προσανατολισμού, δεν συμμετείχε στο νήμα σου:

    α) Δεν έπεσε στην αντίληψή του.
    β) Δεν το βρήκε ιδιαιτέρως ενδιαφέρον.
    γ) Δεν πρόλαβε να απαντήσει ως τώρα.
    δ) Δεν έχει/γνωρίζει κάποια απάντηση σε ό,τι ρωτάς.
    ε) Δεν επιθυμεί να συνδιαλέγεται μαζί σου.
    στ) Κρίνει ότι το θέμα έχει εξανλτηθεί στο παρελθόν σε άλλα νήματα, όπου ήδη απήντησε.

    Πρώτον, η υπόθεσή σου πως όσες κυριαρχικές γυναίκες δεν απάντησαν, εντάσσονται στην κατηγορία (δ), είναι αυθαίρετη - πιθανώς κάποια να μην θεώρησε την ερώτησή σου ενδιαφέρουσα (βλ. κατηγορία β).

    Δεύτερον, η υπόθεσή σου πως όσες εντάσσοντονται στην κατηγορία (δ), δεν απάντησαν επειδή τίποτα δεν τους αρέσει στους υποτακτικούς άνδρες, είναι αυθαίρετη - πιθανώς κάποια να μην μπορεί να αποσαφηνίσει εντός της και περιγράψει γραπτώς τί ακριβώς της αρέσει σε έναν υποτακτικό άνδρα.

    Τρίτον, η υπόθεσή σου πως όσες κυρίες δεν αρέσκονται σε υποτακτικούς άνδρες, δεν έχουν κυριαρχικό χαρακτήρα, είναι αυθαίρετη - πιθανώς κάποια κυρία κυριαρχικού χαρακτήρα να ενδιαφέρεται για έναν σύντροφο με τον οποίο ιδιοσυγκρασιακά ταυτίζεται, και όχι συμπληρώνεται.

    Αυτή είναι η άποψή μου σχετικά με ό,τι ρωτάς.

    ΥΓ. Παρακαλώ πολύ διευκρίνισέ μου αν έχεις την καλοσύνη, τί ακριβώς επιχειρούν να υπονοήσουν τα εισαγωγικά στον επιθετικό προσδιορισμό "κυριαρχική" πριν από το ουσιαστικό "γυναίκα".
     
  8. Λαθος καταλαβες....
    Οπότε, εν μέρη, εκτος θεματος απαντάς.
    Δίνεις κάποιες απαντήσεις στο θέμα στο σημείο όπου μιλάς
    για ταύτιση και συμπλήρωση η οποίες δεν με καλύπτουν
    Για το υστερογραφο...τα εισαγωγικα μου επιχειρουν να υπονοησουν
    οτι η σεξουαλικη κυριαρχια ειναι αντρικο σπορ στην πραγματικοτητα
     
  9. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Χλωμή η γυναικεία κυριαρχία?


    αυτο ειναι γραμμενο με σοβαρη διάθεση?
    ή έτσι για να ευθυμησουμε κ να αλεγράρουμε λίγο το έγραψες?
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Διευκρίνισε επί τίνος ακριβώς θέματος ζητάς την άποψή μας στο αρχικό σου post, έτσι ώστε να σε καλύψω επαρκώς.

    Παρακαλώ πολύ τότε, αντί υπαινιγμών, κάμε τον κόπο να τεκμηρίωσεις με επιχειρήματα την άποψή σου πως η σεξουαλική κυριαρχικότητα είναι ίδιον αποκλειστικά των ανδρών.
     
  11. zinnia

    zinnia Contributor

    ή μπορεί να έχουν και άμεσες πληροφορίες βγαλμένες απο τις εμπειρίες τους, απλά να μην θέλουν να κουβαλάνε μια ταμπέλα  
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Χλωμή η γυναικεία κυριαρχία?

    Κι εγω συμφωνω μαζι σου. Το αποδεικνυουν αλλωστε οι 1500 και βαλε υποτακτικοσκλαβομποτομ που υπαρχουν εδω.