Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χριστιανισμός και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος camera_obscura, στις 12 Δεκεμβρίου 2010.

  1. Ανατρεπω την θεωρία σου και σε ενημερωνω ότι σε μένα δεν λειτουργούν ανασταλτικά. άρα δεν είμαι θηλυκό?!?!
    Αν σου πω τι ποσοτητες σοκολατας τρωω ανα ημέρα θα πάθεις ζάχαρο και μόνο που θα το ακούσεις..
     
  2. 1 δεν σε εχω δει ουτε με ρουχα ουτε χωρις... αρα δεν εχω προσωπικη αποψη.... μπορει να εισαι ας πουμε ο μπαμπη ονταλικιερης με την μουστακα...    
    2 να τρως κουβερτουρα.....   
     
  3. Ο Όλυμπος στην αρχαία Ελλάδα ήταν ένα μεγάλο κρεβάτι και όλοι πηδιόντουσαν και γεννοβολάγανε καινούργιους θεούς, οι θεοί έδειχναν τον σωστό δρόμο:
     
    Την «θεότητα» την μοίραζαν και στους ανθρώπους, αφού και οι θνητοί είχαν θέση στο κρεβάτι τους και έτσι γεννήθηκαν πολλοί ημίθεοι (Ηρακλής, Θησέας, Ιάσονας, Περσέας). Οι άνθρωποι περνάγανε ωραία και όλοι γαμιόντουσαν, μαστουριάζανε, πίνανε τον κώλο τους και ξαναγαμιόντουσαν, κάνανε συμπόσια και παρτούζες και η κατάσταση ήταν πολύ bdsmιάρικη, vanilokinky, και pure-sadistic. Ο Δίας ανακάλυψε το cross dressing, μέχρι και ταύρος ντύθηκε! Ο Ερμής έκλεβε, η Αφροδίτη ξενογαμιόταν, ο Ποσειδώνας πήδαγε την αδερφή του Δήμητρα, οι Τιτάνες κανιβάλιζαν. Στην Δήλο ήταν το μεγαλύτερο σκλαβοπάζαρο, στον ναό του Απόλλωνα, οι ελεύθεροι γαμούσαν τους σκλάβους και έτσι (βουαλά!) γεννήθηκε η ιδέα του d/s! Οι πουτάνες είχαν αξία και τα γλυκά αγοράκια. Η Άρτεμης ήταν Mistress και κάθε χρόνο στην γιορτή της (στην Σπάρτη) ένας νέος μαστιγωνόταν ως θανάτου (τι να κλάσει ο Ντε Σαντ τώρα και μαλακίες). Και τίποτα δεν ήταν κακό, γιατί όλα ήταν φύση όμως μετά… ήρθε ο Χριστιανισμός και τα γάμησε όλα. Το παραμύθι τελείωσε και σταματήσαμε να γαμιόμαστε, πνίγηκε το γαμήσι στην ενοχή. Οι ναοί γκρεμίστηκαν και έγιναν εκκλησίες και ο Πάνας ονομάστηκε διάολος (άρα ορθά… ο διάολος είναι από την Ελλάδα χε-χε. Γεια σου μεγάλε, υποταχτικούλη ποδολάγνε Νίκο!).

    Γι’ αυτό πρέπει να επαναφέρουμε την αρχαιοελληνική θρησκεία, να κάνουμε συμπόσια, να ανταλλάσσουμε απόψεις, να πίνουμε σαν νεροφίδες και να γαμιόμαστε συνέχεια. Όχι στην Τάξη   ναι στο Χάος!…
    Υ.Γ.1: Αν ζούσε ο Ναζ-ωραίος σήμερα, αποκλείω να ήταν Χριστιανός. Μάλλον θα έπαιρνε τον βούρδουλα και θα ξεκίναγε από το παπαδαριό, όπως επισημαίνει και Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ:

    Υ.Γ.2: Βλέπω ότι υπάρχει ενδιαφέρων πάντως, για την αρχαιοελληνική θρησκεία, μπράβο. Μερικές φώτο, η κοκκινοσκουφίτσα μας η Ματούλα όλα τα λεφτά έτσι; http://www.theasis.gr/koinonia/art-new/331-ysee-earino
    Εμένα μ’ αρέσει η Δήμητρα βέβαια, η ξανθούλα με τα χωρισμένα μαλλιά στην μέση χαχαχα…

    ΠΗΓΗ:
    1: http://www.mixanitouxronou.gr/i-ero...inon-mesa-apo-tis-angiografies-prota-espasan/
    2: http://www.tovima.gr/vimagazino/views/article/?aid=610809
    3: https://ekivolosblog.wordpress.com/2013/05/02/η-δουλεια-στην-αρχαια-ελλαδα/
    4: http://antiairetikos.blogspot.gr/2013/02/blog-post_24.html (Όλα παίζουν, για σφαιρική άποψη)
    5: http://www.freeinquiry.gr/pro.php?id=3610
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Οι ...σύγχρονοι δωδεκαθεϊστές έχουν την ίδια σχέση με αρχαία Ελλάδα, όση ο Φάντης με το ρετσινόλαδο.
    Ας μη πω πιο πολλά και γίνει τση Πόπης από τίποτε επιρροές, δεν αντέχω και το κακό χιούμορ, ο τάλας!
     
  5. Apolytos

    Apolytos I am back bitches

    Σφαιρικη αποψη το μπλογκ?
    Χαχαχαχαχαχα
     
  6. ismini

    ismini New Member

    Εννοεί ότι συμπεριέλαβε στις πηγές, μια αντικρουόμενη άποψη, ο γνωστός λόγος «δημιουργική ασάφεια» ή «δεν πείρα τα ψυχώ μου σήμερα» χαχαχαχα

    @patras dragon
    Πατρινό καρναβάλι, ωραίο το πόστ αλλά κάπως υπερβολικό, έγραφες για την αρχαία Αθήνα και σκεφτόσουνα τα όργια του Καλιγούλα;     «Τάξη» τι εννοείς βρε τρελοκομείο; Τις θρησκείες όπως τον ζωροαστρισμό; Όλες τις μονοθεϊστικές δηλαδή;    Εγώ διαφωνώ με τον cadpmpc το βρίσκω καλό το χιούμορ σου  Μήπως έχει η σημερινή χριστιανική κοινότητα, καμία σχέση με τις πρωτοχριστιανικές; Αν είσαι δωδεκαθεϊστής που να πας και συ;  Εγώ πάντως νομίζω ότι είσαι κρυπτοχριστιανός χαχαχαχα «Ναζ-ωραίος» ε; Άντε είναι και «τ’ Αγιαντρεός» αύριο, να μου ανάψεις ένα κεράκι στον πολιούχο ναι; Σεισμούλης, πάλι κουνηθήκατε χτες ε;    
     
  7. @ismini Για αρχή να σου πω να προσέχεις, μην έχεις πολλά με τον καντμετάμεσημβρίαη/υ, χρησιμοποιεί ινδονησιακά talas στα session του! Χωνί θα την έχει κάνει την Πόπη, ούτε λιπαντικό δεν της βάζει, μόνο ρετσινόλαδο και για να τον λέει «Φάντη» καταλαβαίνεις τι μπαστούνι θα έχει  

    καρναΒΑΑΛι; Μπα! Εγώ στα Διονύσια συμμετέχω χαχαχα. Ε, σα γιορτή cross dressing, καλό είναι και το καρναβάλι χαχα. Άστα, με εξοστρακίσανε οι δωδεκαθεϊστές! Σκατά τα έκανα και εκεί… Άναβα φωτιά για μια θυσία και δεν πρόσεξα με το πετρέλαιο και φούντωσα το άγαλμα του Δία   Το χειρότερο είναι που δεν μου μιλάει η Δήμητρα. Της είπα ότι θέλω να κάνω μαζί της μια θυσία στην Θεά Άρτεμης. Λες να κατάλαβε ότι θέλω να την μαστιγώσω;  

    Χριστιανός; Ναι ρε εννοείτε! Ο σωστός SουMουδιάρης πρέπει να είναι Χριστιανός, δεν κάνω πλάκα! Οι μαζόχες πρέπει να έχουν σαν πρότυπο τον Ναζ-ωραίο. Ποιος τον χέζει τον Μάζοχ, μία δεν πιάνει μπροστά του. Σκέψου: Τα σεπτά του πάθη, ως ευαγγέλιο-σενάριο για session! Να τα κάνεις σε real χρόνο και εξωτερικό, κατάλληλα διαμορφωμένο χώρο, με την μαζοχίτσα σου, ένα προς ένα! Αυτά είναι! Και αληθινό σταύρωμα, με καρφιά, όχι σκοινιά και μαλακίες, να τα προσεγγίζεις με πραγματικό «φόβο θεού»! Αλλά θέλει κι άλλα άτομα γαμώτο… Ποιος θα κάνει τον Πιλάτο, τον Καϊάφα, τον Ιούδα... Χέσ’ το, παρτούζα το κόβω να βγαίνει   Χαχαχα

    Απ’ την άλλη, ο σωστός σαδιστής, πρέπει να διαβάζει τους βίους των αγίων μας! Π.χ. τώρα μαστορεύω έναν τροχό σαν της Αγίας Αικατερίνας     Άντε βρε, σου άναψα κεράκι στον Αγιαντρέα! Είδες πόσα κοινά ε;
     
     
    Να διορθώσω λέγοντας – πως παρά την όποια υπερβολή στο λόγο – τα δυο μου πόστ είχαν σκοπό να δείξουν ότι οι θρησκείες μπορούν να δώσουν ιδέες για sm sessions. Σε καμία περίπτωση – κι αν το έκανα ζητώ συγνώμη – δεν ήθελα να προσβάλω Θεία και Ιερά. Αν το «Χ» του dungeon θυμίζει «κάτι» δεν φταίω εγώ για τον συνειρμό. Επίσης το «Χ» είναι ένα καλό αποτέλεσμα, σε κάποιο «ματσάκι», συνειρμός και αυτό   Απ’ τον τζιχαντισμό, δεν μπορούμε να δανειστούμε ιδέες για sm session πέρα από το μπινελίκωμα, πράγμα αρεστό σε απειροελααααααάχιστους συνφορουμίτες…
     
    Last edited by a moderator: 1 Δεκεμβρίου 2015
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αμήν, αμήν λέγω υμίν,
    του Καρβέλα ο πατήρ
    γλύπτης ήντουνε καλός
    για να κάνει μια σπουδή
    παίρνει τον υιόν του ευθύς
    κι απ' τη φάτσα του υιού
    φκιάνει εκμαγείο παρευθύς...

    Έτσι τούμεινε του γιού
    να γουστάρει γκομενίτσες
    και Αννούλες και Αννίτες
    σαν σουβλάκι με δυο πίττες!

    Έτσι έμεινε και τσ' άλλοι
    να του κλέβουνε τη φάτσα
    να τη κάνουν άβαταρ
    να ξορκίζουν τη χλαπάτσα...

    Γκοοοοολ...!
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Άμα λέω εγώ πώς οι πιο πολλοί άρθρωπες εδώ μέσα έχουμε πάρει σασί, εμένα δεν με πιστεύετε...
    Παλίμπαιδες... Όλο τα στιχάκια σας αρέζουνε... Ουρτ, μαντράχαλοι και μαντραχαλούδες...
     
  10.  


    Το trollεμένο μου pc

    Τ’ απομεσήμερο έφτιαχνα ένα τρολ pc,
    βαριέμαι άλλο να στιχουργώ για χαζά σασί,
    φωτιές και flames γιόμισαν τ’ Ολύμπου οι κορφές,
    θ’ αρχίσω σαν την Άρτεμης και ‘γω τις βουρδουλιές!

    Το έρμο το pc χάλασε αυτό το βράδυ,
    και ενόμισε ο Κάντ πως θα την βγάλει λάδι, . . .[ο φιλόσοφος ντε, εγώ flame ΠΟΤΕ!]
    το πόστ θα ήθελα ο δόλιος να αποφύγω,
    μα όχι να με θεωρούν και οι μύγες λίγο!

    Ξετρολεμένο pc πολυαγαπημένο,
    δώσε τόπο στην ευχή μην είσ’ αλλοπαρμένο,
    like να δεις σου κάνω πάντοτε ο ευγενής,
    γιατί καρδιά μου ‘ξόκειλες και είσαι αγενής;

    Με κράζεις με θαυμάζεις λένε στα φεϊσμπούκια, . . .[sorry που μου την έπεσε κάποια   ]
    φίλιωσε κ’ η αγάπη μας θα βουλώσει λούκια, . . .[μπανάκι μανάκι φάση   ]
    ξέρω πόσο πολύ ποθύμησες μία γκοοολάρα,
    αξία δεν έχει καμιά προς σε μια ΚΩΛΑΡΑ!




    ===Υ.Γ.===

    Ανήμπορος και ‘συ για μια γραφή δική σου,
    σα κυνικός φιλόσοφος σταλάζεις τη χολή σου!


    Ο γνωστός Πατρ τάλας

    Στην ελευθερία του λόοοοογου και όχι στην ΜεγκελοτζιχαντοευρωTimποίηση που όλοι απαρνηθήηηηηηκατε ουιιιιι;;;;;αποκλείω να «(ξανα)ψαλιδιστεί» το παραμικρό! Είμεθα εδώ ένα ελεεεεεεεύθερο φόροοοουυυυυυυυμε α;


    Ρίπτω μύδρους εκ Πατρών κι ας είναι χαζεμένοι,
    στ’ αρχίδια μου τα ‘δυο να είστε ευλογημένοι,
    μια μέρα θε να γινώ και ‘γω Κοντριμπουτρόνι,
    και τότε μαλάκιδες κανένας δεν σας σώνει!...


    (Λιγότερο από 20 like είστε μεροληπτικοί, ανάπηροι, κομπλεξικοί και για απέλαση στο Πεοκαβαλιστάν   Αφού λατρεύετε την σκατοποίηση, γι’ αυτό το λέω   τσατσάτοι και τσουτσούδες μου μάκια-μούκια στα γλυκά μουνοχειλούκια. Έτσι είναι μάγκες μου, όχι μονά – ζυγά δικά μας κι ο λόγος έχει αντίλογο και τ’ αρχίδια τρίχες!)


    Y.o.l.ooooo…
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τypical expelled' s backdoor reappearance...
     
  12. Νηρηίς

    Νηρηίς Guest

    ..φέτος τα χριστούγεννα,καθώς συνόδευα στο πιάνο τη χορωδία που έψαλλε το "Laudate Dominum",συνέβη να κάνω κάποιους ασυνήθιστους συνειρμούς..

    "Quoniam confirmata est
    Super nos misericordia eius,
    Et veritas Domini manet in aeternum.."