Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χωρισμός & Ψυχολογία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος SlaveRose, στις 4 Ιανουαρίου 2011.

  1. cebri79

    cebri79 New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Χωρισμός & Ψυχολογία

    σαφώς και δε γίνεται να διαγράψεις τα βιώματα σου!μεταφορικά και όχι κυριολεκτικά, η προσπάθεια στο να ξεπεράσει κανείς καταστάσεις τον/την ωθεί στο να "διαγράψει" προσωρινά από τη μνήμη του/της όλα εκείνα που προκαλούν θλίψη και σχετίζονται με συγκεκριμένο πρόσωπο!
     
  2. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Re: Χωρισμός & Ψυχολογία


    συμφωνώ απόλυτα!
    τραβάς Χ και να πάει στον αγύριστο!


    δεν υπάρχει θέμα συζήτησης όταν μπερδεύεις το ρόλει με το τρόλει (χωρισμός με θάνατο)
    όσο για τις πληγές σου, να σου φέρω betadin?


    συμφωνώ κι επαυξάνω!
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Χωρισμός & Ψυχολογία


    Έχω την εντύπωση πως αν μπορούσαν να κατηγοριοποιηθούν τα συναισθηματικά στάδια του χωρισμού θα διέφεραν αρκετά σ’ αυτόν που προτείνει στο σύντροφό του να χωρίσουν και σ’ αυτόν που γίνεται αποδέκτης της πρότασης.
    Π.χ. Οι τύψεις στην πρώτη περίπτωση και οι ενοχές (ή το συναίσθημα της προδοσίας) στη δεύτερη είναι μάλλον δυο πιθανά στάδια.
     
  4. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Χωρισμός & Ψυχολογία

    άσχετο .. γιατί δεν έχω πια chat στο φόρουμ    
     
  5. Απάντηση: Χωρισμός & Ψυχολογία

    Σεξ, παρτούζες, ξύλο     

    Είναι όμως μια καλή ιδέα!    
     
  6. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Χωρισμός & Ψυχολογία

       διασκεδάζω πολύ με τις αντιδράσεις σας   εγώ για χωρισμό μίλησα όχι για τη σχέση του βδσμ με τη ζάχαρη   για να βοηθήσω τους χωρισμένους όχι για μένα     .. μου άρεσε το παράδειγμα με το delete και το recycle bin .. εγώ το delete το έχω πατήσει .. τον κάδο ανακύκλωσης δεν έχω αδειάσει ακόμα   επίσης μου άρεσε και ο King που μου είπε με λίγα λόγια "να πάω να γαμηθώ για να ξεπεράσω τον χωρισμό"   Καλά η Anasia έχει δέσει το γάιδαρο της και μας το παίζει ανώτερη .. θα σου πω εγώ αμα χωρίσεις κοπελιά   
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Χωρισμός & Ψυχολογία

    Απαλήηηηη...  

    Εσύ μια βανιλοαπαλοbdsm ύπαρξη, γιατί αναστατώνεις εμας τους bdsm ανθρώπους ανεβάζοντας τέτοια νήματα;  
     
  8. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Χωρισμός & Ψυχολογία



    δεν ειναι κακό ν αανάβουν τα αίματα....
     
  9. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Χωρισμός & Ψυχολογία

    τι έκανα πάλι .. ???? διευκρινίζω ότι δεν ξέρω κανέναν από σας .. ότι λέω τα βγάζω από το μυαλό μου .. δεν έχω κάτι προσωπικό με κάποιον ..
     
  10. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Χωρισμός & Ψυχολογία



    Κι αν ήταν μεγάλος ο έρωτας ίσως να χρειαστεί περισσότερους "έρωτες" από έναν...
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Χωρισμός & Ψυχολογία

    O χωρισμός είναι ένας μικρός θάνατος.
    Ο κυνισμός, η απαξίωση του άλλου και κατ επέκταση αυτού που ζήσαμε μαζί, (καλά, αυτός ήταν μαλάκας, εσύ που ήοσυν με έναν μαλάκα, τί είσαι?) ο ψυχαναγκασμός ότι πρέπει ντε και καλά να κάνουμε κάτι, είτε πηδώντας, είτε χορεύοντας, για να βιάσουμε τον εαυτό μας να πάει παρακάτω αμέσως, μάλλον κακομεταχειρίζονται το μέσα μας.
     
  12. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Χωρισμός & Ψυχολογία

    ισχύει...απλά εγώ δεν έχω βρει πιο αποτελεσματικό τρόπο όταν όντως με τσούζει κάτι...