Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χωρισμός & Ψυχολογία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος SlaveRose, στις 4 Ιανουαρίου 2011.

  1. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Στην θεωρία καλό είναι το μπλα μπλα..
    Στους άλλους δίνουμε τις καλύτερες συμβουλές. .
    Όταν έρχεται η σειρά μας..την κάτσαμε ..
    Όλοι το παίζουμε υπέρ άνω..Αλλά.....αλάτια.
    Η ζωή προχωράει ..το να μένουμε πίσω είναι οδυνηρό.
    Δεν αξίζει να σπαταλούμε τις στιγμές για ένα χωρισμο.
     
  2. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Οι ανθρώπινες σχέσεις δεν είναι εύκολη υπόθεση, και πιστεύω να συμφωνείς, ειδικά στις μέρες μας, είτε μιλάμε για φιλικές, είτε για ερωτικές σχέσεις. Δυστυχώς, οι άνθρωποι τείνουν να εστιάζουν στο τι κάνουν οι άλλοι για αυτούς και ΟΧΙ αυτοί για τους άλλους.

    Ο χωρισμός δεν είναι ευχάριστο γεγονός, αλλά συμβαίνει, αυτό το καταλαβαίνεις. Κάποιοι πετάνε από τη χαρά τους όταν χωρίζουν, κάποιοι πνέουν τα λοίσθια. Οι τελευταίοι θα πρέπει να αναρωτηθούν τι είχαν σε αυτή τη σχέση και τι έχασαν.

    Μήπως συμπεριφέρονται σαν ένα μικρό παιδί που του πήραν το παιχνίδι ;; Τι έχασες με τον χωρισμό ; Έχασες τον άνθρωπο σου ή τον εαυτό σου ; Σε μία όχι και τόσο υγιή σχέση χάνουμε τον εαυτό μας, πίστεψε με, πρέπει πρώτα να τον βρεις γιατί κανένας χωρισμός δεν θα σου είναι εύκολος.

    Δεν ξέρω, αν μιλάς για εσένα ή κάποια φίλη σου που χώρισε και ψυχορραγεί σαν τον Εγκέλαδο, αλλά το πιο σημαντικό στάδιο είναι η αποδοχή, SlaveRose, καθώς, κατάθλιψη δεν είναι πίνω και κλαίω όλη μέρα και δεν θέλω να πάω στη δουλεια μου, η κατάθλιψη πηγάζει από τα πιο βαθιά μέρη της ψυχής και το πρόβλημα δεν είναι στον χωρισμό. Ο θυμός, το παζάρεμα και η άρνηση είναι εγωιστικά συναισθήματα και συνήθως φέρνουν ολέθρια αποτελέσματα.

    Το σίγουρο είναι ότι μπορείς να κλάψεις, να μεθύσεις, να διασκεδάσεις τον χωρισμό σου για όσο καιρό γουστάρεις, να σκεφτείς και να προχωρήσεις. Αυτό μπορείς να το κάνεις.

    Οι σχέσεις δεν πρέπει να μας ανακυκλώνουν, αλλά να μας μαθαίνουν, εμάς και μόνο εμάς  
     
    Last edited: 12 Μαϊου 2019
  3. AnnaDD

    AnnaDD New Member

    Μίλησα σχετικά το τι συναισθήματα έχει καταθέσει ο καθένας δεν είπα τίποτε λιγότερο κ τίποτε περισσότερο ..διάβασε τι έγραψα προσεκτικά κ επαναλαμβάνω όσο πιο πολλά συναισθήματα έχεις τόσο πονάς ..δε καταλαβαίνω την επίθεση εδώ όταν.κσποιος εκφέρει τη γνώμη του !
     
  4. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    AnnaDD, απαντησα στην κοπέλα που ξεκινησε το θέμα. Ποια επίθεση ; Ναι, πονάς, γιατι πονάς ; Δεν κάνω αντιλογο με κανέναν  
     
  5. AnnaDD

    AnnaDD New Member

    Με συγχωρείς δε το πρόσεξα ..δε προλαβαίνουμε να γράψουμε κάτι πετάγονται όλοι οι ειδήμονες ..τη θερμή μου καλημέρα ..
     
  6. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Δεν τρέχει τίποτα, καλημέρα !
     
  7. AnnaDD

    AnnaDD New Member

    Άλλο είπα εγώ άλλο λες εσύ!!!!!
    Καμία σχέση σε αυτά που έγραψα εγώ...μίλησα σχετικά με το βάθος των συναισθημάτων όσο ποιο πολλά συναισθήματα έχεις καταθέσει τόσο πονάς !
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όχι απαραίτητα. Οι προσδοκίες "πονάνε" θα έλεγα.
     
  9. AnnaDD

    AnnaDD New Member

    Σίγουρα αλλά κάποια στιγμή το παίρνεις απόφαση του τύπου "δεν ήθελε δε το έκανε " αλλά όταν έχεις δώσει ,νιώσει και σε ξεγυμνώνει όλο αυτό ..νιώθεις μισός.
     
  10. whisperer

    whisperer Regular Member

    Γιατι να νοιωσεις μισος για κατι.που οταν το εκανες το ηθελες?
     
  11. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Ολα τα συναισθήματα είναι απαραίτητα, το θέμα ειναι να μάθεις να τα διαχειρίζεσαι. Δεν προδικάζεις καμία σχέση και κανεναν καινούργιο άνθρωπο που έρχεται στη ζωή σου.
     
  12. AnnaDD

    AnnaDD New Member

    Το σταματάμε εδώ όμορφα κ ευγενικά ;;;