Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψάχνω το κινητό του /της :)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος SlaveRose, στις 5 Ιουνίου 2011.

  1. Απάντηση: Re: Απάντηση: Ψάχνω το κινητό του /της  

    Λολολολ όχι, απλά είμαι παθολογικά περίεργος σε βαθμό ψυχαναγκασμού. Θέλω να μαθαίνω. Να λύνω μυστήρια. Να ενώνω τα κομμάτια του παζλ. Να χώνω τη μύτη μου εκεί που δε με σπέρνουν. Δεν μπορώ ν' αντισταθώ, κολάζομαι!

    Edit: Π.χ. αν μου δώσεις μια διεύθυνση, θα πάω στο Γκουγκλ Ερθ να δω το κτίριο και τη γειτονιά στο τρισδιάστατο. Ένα καλοκαίρι είχα βρει πρόσβαση στις ταράτσες των γειτονικών πολυκατοικιών και παρατηρούσα τους γείτονές μου. Όταν βλέπω μια πόρτα κλειστή, θέλω ψυχαναγκαστικά να την ανοίξω. Όταν μπαίνω σε ένα σπίτι πρώτη φορά πάω κατευθείαν στη βιβλιοθήκη για φακέλωμα του ψυχισμού του οικοδεσπότη. Όταν μου προτείνουν να δούμε φωτογραφίες από οικογενειακά άλμπουμ χτυπάω παλαμάκια ενθουσιασμένος. Όταν βλέπω κάπου ένα e-mail πάω κατευθείαν στο ΦΒ για να διασταυρώσω το πρόσωπο και μετά γκουγκλάρω το όνομα για να μάθω ένα σωρό πληροφορίες που μου είναι εντελώς άχρηστες και σε μισή ώρα θα τις έχω ξεχάσει γιατί δεν μ' ενδιέφεραν in the first place. Και διάφορα τέτοια χαριτωμένα.
    Πώς θα μπορούσα ν' αντισταθώ σε ένα λαχταριστό κινητούλι γεμάτο SMS, MMS, e-mail, φωτογραφίες και βίντεο;  
     
  2. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: Ψάχνω το κινητό του /της  

    Μία σωστή σχέση βασίζεται στην αμοιβαία εμπιστοσύνη ! Εγώ προσωπικά ούτε έχω κάνει κάτι τέτοιο ποτέ ούτε θα ανεχόμουν τέτοια συμπεριφορά .

    Αναρωτιέμαι δε το εξής , πριν εμφανιστούν στην ζωή μας τα κινητά τα mail τα msn και τα τιαύτα όλοι αυτοί οι επίδοξοι sherlock holmes τι στα κομμάτια έκαναν ? Παρακολουθούσαν τον σύντροφο τους με καπαρντίνες με σηκωμένους γιακάδες καπέλα γυαλιά και μια εφημερίδα στα μούτρα ?????
     
  3. Re: Απάντηση: Ψάχνω το κινητό του /της  

    Εψαχναν τσέπες για ραβασάκια , γραμματα , τηλέφωνα κλπ
     
  4. vautrin

    vautrin Contributor



    Πσσσσς… ακόμα εκεί είσαι εσύ; Ξεπερασμένα πράγματα, τώρα η τεχνολογία κάνει θαύματα, κι αφού δεν ντρέπεσαι κιόλας, γιατί να μην τ' ακολουθήσεις και σαν επάγγελμα;







     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. gallant

    gallant Regular Member

    Από πότε την κατινιά την βαφτήσαμε "εμπιστοσύνη";
     
  6. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ψάχνω το κινητό του /της  

    Επίσης μύριζαν τα ρούχα , έψαχναν για σημάδια από κραγιόν και ξένες τρίχες στο κουστούμι ????
     
  7. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ψάχνω το κινητό του /της  

    Έπαψαν ποτέ να τα κάνουν αυτά;
     
  8. Storm

    Storm Regular Member

    Όχι, δεν είναι σοβαρό.
    Είναι ΚΑΤΙΝΙΑ ολκής.
    Και το ότι δεν ντρέπεσαι δε με εκπλήσσει.

    Ο μόνος λόγος για να πάρω κινητό άλλου στα χέρια μου είναι επειδή εγώ δε θα έχω μονάδες ή γιατί θα θέλω να παίξω κανένα παιχνίδι.


    Όλα τα άλλα... Τζιζ.

    Προφανώς όμως, εσύ έχεις ξεπεράσει και τις σοβαρότητες και όλα...
     
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Ψάχνω το κινητό του /της  

    Πιστεύω ότι καθαρά η έλλειψη εμπιστοσύνης είναι που οδηγεί σε αυτού του είδους τις ενέργειες.

    Και η έλλειψη εμπιστοσύνης και η ανασφάλεια είναι κακό φίδι σε μια σχέση. Δεν έχω πρόβλημα με το η σύντροφος μου να ελέγχει την όποια μορφή επικοινωνίας έχω αλλά αν αποφάσιζε να το κάνει θα με έβαζε σε σκέψεις.

    Εγώ από την άλλη, δεν θα το έκανα ποτέ. Αν και η μαμά πάντα έλεγε: η εμπιστοσύνη είναι καλή, ο έλεγχος είναι καλύτερος.

    Το ιδανικό ωστόσο για ένα ζευγάρι είναι το μοντέλο που βιώνει η Ninevi όπου όλη η επικοινωνία είναι απόλυτα κοινή και για τα δύο μέλη.
     
  10. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ψάχνω το κινητό του /της  

    Τελικά πάντα θα υπάρχουν άτομα που θα τα κάνουν αυτά όσο θα υπάρχουν άτομα που θα τα ανέχονται !!!
     
  11. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Re: Ψάχνω το κινητό του /της  

    ναι φυσικά .. τα έχω ξεπεράσει αυτά .. δεν έχω τέτοιες ανασφάλειες  
    προκειμένου να μάθω αυτό που με ενδιαφέρει και κατίνα θα γίνω και ότι θες θα γίνω ..  
     
  12. Απάντηση: Ψάχνω το κινητό του /της  

    Αν το δούμε πέρα από τη δεοντολογική του διάσταση, σε καθαρά χρησιμοθηρικό επίπεδο, εκείνος/η που δεν διστάζει να ψαχουλέψει έχει το πάνω χέρι σε σχέση με εκείνον/η που διστάζει.
    Αν μάλιστα το κάνει κρυφά και ταυτόχρονα δηλώνει υπέρμαχος του ιδιωτικού απορρήτου, τότε είναι διπλά κερδισμένος/η, γιατί και καθησυχάζει τον στόχο του/της και έχει το πάνω χέρι από ηθικής σκοπιάς.
    Φυσικά προϋπόθεση για να πετύχει το σχήμα είναι να μη συλληφθεί ο/η κατάσκοπος.
    Νομίζω πως η καλύτερη και πρακτικότερη λύση είναι να μην κρατάς δυσάρεστα μυστικά από τους ανθρώπους που αγαπάς. Έχεις το κεφάλι σου ήσυχο έτσι.

    Κλείνοντας, ας αφιερώσω ένα τραγουδάκι και ένα φιλάκι στη φίλη μου τη slaverose (και στον ήρωα που είναι μαζί της λολολολολ   )...

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014