Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψυχολογική Βία και Τηλεθέαση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 23 Μαρτίου 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Ψυχολογική Βία και Τηλεθέαση

    Για την ακριβεια Μεσα Μαζικης Εξημερωσης....αλλα ο δαιμων του πληκτρολογιου....
     
  2. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Ψυχολογική Βία και Τηλεθέαση

    έχω σταματήσει να βλέπω τηλεόραση εδώ και 2 χρόνια περίπου... την ανοίγω μόνο όταν θέλω να δω καμιά ταινία και σπανιότατα όταν θέλω να αποχαυνωθώ για να αδειάσει το μυαλό μου από την ένταση της ημέρας... ενημερώνομαι από το ραδιόφωνο... νιώθω πολύ καλά μ' αυτό (αν και σ' όσους-ες λέω πως δε βλέπω τηλεόραση με κοιτάνε λίγο περίεργα)
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Ψυχολογική Βία και Τηλεθέαση

    Στο ιδιο μηκος κυματος με βρισκεις...απλα παρακολουθω οχι για να με κοιμησει αλλα για να με ξυπνησει και να κατανοησω τι συμβαινει γυρω μου και που παει το πραγμα..εχει ενα καλο κοινωνιολογικο ενδιαφερον η τηλεαθαση....
     
  4. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Ψυχολογική Βία και Τηλεθέαση

    κοινωνιολογικό ενδιαφέρον η κατάντια του ανθρώπου για το κέρδος? ή η γελοιότητα που μπορούν να φτάσουν για χάρη της "διασκέδασης"? ενδεχομένως να έχει... παραείμαι ευαίσθητη για να μελετήσω τέτοια φαινόμενα
     
  5. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Ψυχολογική Βία και Τηλεθέαση

    Σοβαρα μιλας???..Γενικοτερα με τετοιες δημοσιογραφικες εκπομπες δεν ασχολουμαι και πολυ αλλα μου εδωσες εναν λογο για να αλλαζω το καναλι ακομα πιο γρηγορα οταν πεφτω πανω στον συγκεκριμενο ανθρωπο.Τις προαλλες ειχα μια συζητηση με εναν ταξιτζη για τοτε που ολες σχεδον οι εφημεριδες ειχαν πρωτοσελιδο τη φωτογραφια του τεμαχισμενου θυματος δολοφονιας πριν πολλα χρονια.Ευτυχως το ΕΣΡ τους πηρε και τους σηκωσε,αλλα δυστυχως δε κανει το ιδιο και για τις τεμαχισμενες αξιοπρεπειες των εκαστοτε ανθρωπων που αναγκαζονται να πουλανε τον εαυτο τους για να βοηθησουν καποιον δικο τους ανθρωπο οπως η μητερα που ανεφερε η SM Art Lady...
    Λυπαμαι πολυ για την ολη κατσταση,αλλα δυστυχως οπως προαναφερθηκε το επαγγελμα πια του δημοσιογραφου εχει καταντησει να στηριζεται στο νομο της ζητησης και προσφορας...
     
  6. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Ψυχολογική Βία και Τηλεθέαση

    Σοβαρα ειπωθηκε!!!...σαφως και εχει κοινωνιολογικο ενδιαφερον η καταντια του ανθρωπου στις μερες μας....ειναι φαινομενο πλεον που πρεπει να απασχολησει σοβαρα ολους μας...
     
  7. Eri

    Eri

    Re: Απάντηση: Ψυχολογική Βία και Τηλεθέαση

    Καταλαβαινω απολυτα αυτο το "με κοιτανε περιεργα".Και μενα ετσι με κοιτανε οταν λεω οτι 4 χρονια(φοιτητικα) δεν ειχα τηλεοραση παρα μονο ραδιο και εφημεριδες για ενημερωση και μουσικη για διασκεδαση οταν ημουν σπιτι.
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    και παλι στον βωμο της ακροαματικοτητας ... αυτη την φορα θυσιαστηκε η ναυσιπλοϊα στην Ελλαδα ... το μεσο με το οποιο κινειται το μεγαλυτερο μερος του τουρισμου μας .... ο δε Αυτιας θαρρεις και εκανε οτι μπορουσε για να πει ο ξενος : "δεν μπαινω ποτε σε πλοιο στην Ελλαδα" ... ειναι τοσο μικρο ανθρωπακι που ειμαι βεβαιος οτι στην επομενη του ζωη θα γεννηθει ψειρα στα μουσια του Π.Χατζηστεφανου .....
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    LoL ...
    Εγω τον βλεπω για μουνοψειρα.
     
  10. adventurer

    adventurer New Member

    Απάντηση: Ψυχολογική Βία και Τηλεθέαση

    xaxa!!! το ιδιο ειναι!
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Εχω αδιασει τοσο με αυτον που θα ηθελα να στερηθει την παραμικρη χαρα εστω και σαν ψειρα στον τοπο διαμονης ...
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Χριστός Ανέστη και Καλό Πάσχα σε όλους.

    Προχθές άνοιξα την τηλεόραση για να δω έναν σπουδαίο DVD που μου σύστησε μία πολύ καλή φίλη σκλάβα και είχα ξεχάσει πώς ακριβώς ρυθμίζω το DVD player! Είχα ν ανοίξω το σύστημα από δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων νομίζω.
     
Thread Status:
Not open for further replies.