Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψυχολογικός σαδισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 6 Νοεμβρίου 2008.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Νήμα που θα φιλοξενήσει ιστορίες πραγματικές, ιδέες που δεν έχουν δοκιμαστεί και φαντασιώσεις, με βάρος τη ψυχολογική έκφραση του σαδισμού (ακόμα και στις περιπτώσεις που ασκείται σωματικός πόνος προκειμένου να επιτευχθεί το παραπάνω).

    Στο νήμα αυτό επίσης θα φιλοξενηθεί όποια μορφή συζήτησης επί του συγκεκριμένου, με σεβασμό πάντα προς τον άλλον.
     
  2. female

    female Contributor



    Τι είναι ο ψυχολογικός σαδισμός;


     
  3. zinnia

    zinnia Contributor

    να παιδεύεις τον άλλον και να το χαίρεσαι χτυπώντας τον σε ασταθή κομμάτια της ψυχοσύνθεσής του..


    Μεγάλο κατόρθωμα!!!!!!!!!!!!!!!
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Να βασανίζεις τον άλλον ψυχολογικά και να ερεθίζεσαι μέσω αυτού. Τώρα το σε ποια κομμάτια της ψυχοσύνθεσης του στοχεύεις εξαρτάται από τις ιδιαίτερες προτιμήσεις του καθενός.
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    Ε, αυτό είπα κι εγώ. Μ' άλλα λόγια.  
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Σχεδόν λουλούδι μου  
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ηλια θα παραθεσω την εμπειρια μου, που ειναι πραγματικη, ΔΕΝ ξερω εαν αυτο εννοεις.
    Στην παιδικη μου ηλικια, στο πατρικο μου σπιτι, μαζι μας ζουσε και ο αδελφος της μητερας μου.
    Εχει πεθανει πλεον, θα μπορουσε ομως να χαρακτηριστει εμφανισιακα με σωσια του αλησμονητου Λαμπρου Κωνστανταρα.
    Ανθρωπος αποτομος, θρασυς, ανυπαντρος φυσικα, ο οποιος απο μικρη δεν με αγγιζε σαν θειος.
    Μαλλον λογω της αδυναμιας εξ αιτιας της οικογενειακης καταστασης να προβει σε αυτο που πραγματικα ηθελε, ασκουσε πανω μου καθε λογης ψυχολογικο σαδισμο.
    Προσβολες, σκισιμο τετραδιων, αναιτιο τραβηγμα απο τα μαλλια, σκυμμενος μονιμα απο πανω μου ο,τι και αν εκανα.
    Ισως φανει τραβηγμενο και αδυνατω ακομη και σημερα να καταλαβω πως η συγχωρεμενη η μητερα μου επετρεπε κατι τετοιο, με παρακολουθουσε καθισμενος στον μπιντέ ακομη και την ωρα που εκανα μπανιο.
    Ειχε συμβει πολλες φορες να μπει στο δωματιο μου ενω ακουγα μουσικη και ετσι χωρις λογο να μου σπασει δισκους, ή να μου καταστρεψει κασσετες, μονο και μονο επειδη μου αρεσαν.
    Απαιτουσε να μην κλειδωνω ποτε την πορτα του μπανιου οταν ημουν μεσα, και συχνα οταν εφτασα στα 16 τον ειχα "συλλαβει" με τη ακρη του ματιου μου να με κοιταζει και να την "παιζει".
    Ηταν τοση η ψυχολογικη πιεση που μου ασκουσε που με το που ενηλικιωθηκα εφυγα απο το σπιτι μια για παντα.
    Οταν πεθανε, αρνηθηκα να παω ακομη και στην κηδεια του.
    Συνεχιζα να τον μισω!
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Ψυχολογικός σαδισμός

    Ο ψυχολογικός πόνος είναι ο πλέον οδυνηρός για έναν μαζοχιστή...
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Πέρα από ίχνη παιδεραστίας σε αυτήν την περίπτωση, μιλάμε για μη συναινετικού χαρακτήρα πρακτική.

    Αν ήσουν ενήλικη και την έβρισκες με αυτά που σου έκανε, θα τον μισούσες;
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Αν την εβρισκα ισως οχι.
     
  11. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε κάποιον που ερεθίζεται όταν βασανίζει ψυχολογικά κάποιον και σε έναν που το απολαμβάνει χωρίς όμως να διαγείρεται σεξουαλικά?
     
  12. fractal

    fractal Regular Member

    Απάντηση: Ψυχολογικός σαδισμός

    συμφωνώ γιατί είναι συνεχής ,με αμείωτη ένταση και η ζημία γίνεται ανάλογα πόσο κοντά σου βρίσκεται ένα ξυράφι την στιγμή της κορύφωσης της απόγνωσης ,όταν τελειώνουν οι δικαιολογίες και η νυχτα είναι στην αρχή της .