Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ωριμότητα και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MASTER--YODA, στις 20 Ιανουαρίου 2016.

  1. Soraya

    Soraya Guest

    εγώ δεν αλλάζω... ΕΣΕΊΣ γερνάτε.... εγώ απλά γίνομαι όλο και ομορφότερη  
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Όλα τριγύρω αλλάζουνε
    κι όλα τα ίδια μένουν
    και μένα τα χεράκια της
    με λύνουν και με δένουν



    ΥΓ. σε εμενα Ανωριμοτητα υπαρχει
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    @Soraya
    ξέρω τι κάνεις κάθε βράδυ...

     
     
     
  4. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Oταν κάποιος ξεκινά την bdsmική ζωή του,είτε το ξέρει είτε (συνήθως)όχι,οι επιθυμίες του είναι ένας ισχυρός και λαίμαργος αχταρμάς,ο οποίος ζητά επιτακτικά την ικανοποίηση του.
    Οταν επί χρόνια ζεις bdsm σχέσεις,συνευρέσεις,ο τροχός του χρόνου που περνάει θεωρώ πως λειτουργεί όπως το δαχτυλίδι εστίασης στις χειροκίνητες φωτογραφικές μηχανές.Περιστρεφόμενος,νετάρει το θολό τοπίο των επιθυμιών,με ο,τι σημαίνει αυτό για παλιές και νέες επιθυμίες.Ταυτόχρονα,με την αποκτηθείσα εμπειρία ξέρεις και τον τρόπο,τα μέσα για να αποκτήσεις αυτό που θέλεις.

    Προφανώς λοιπόν το BDSM(μας)αλλάζει με το πέρασμα του χρόνου.
    Διαφοροποιείται ποσοτικά και ποιοτικά σε ό,τι αφορά την πρακτική και τις μεθόδους με τη σούμα να δίνει πάντα το 100% της απόλαυσης.
    Μεγαλώνεi(σε μέγεθος)μαζί μας,ωριμάζει μαζί μας(αν είμαστε από εκείνους που ωριμάζουν) και τελικά,υποθέτω,γερνάει κι αυτό μαζί μας.Επιτυχώς,αν και εμείς γεράσουμε επιτυχώς,όπως λέει και ο τίτλος ενός μυθιστορήματος.

    Ο στίχος του Σαββόπουλου λέει:Ο χρόνος που περνάει σε λίγο δεν θα'ναι εδώ.Θα τον φάω ή θα με φάει?

    Το ερωτηματικό και το ερώτημα δικά μου.
     
    Last edited: 21 Ιανουαρίου 2016
  5. οκ μου θυμισες σκηνικο απειρου καλους... ειμαι 32 (ναι ειμαι...) και η μητερα μου πενηντα φευγα (συγνωμη μαμα...) παμε στη τραπεζα για ενα χαρτομανι που εκκρεμουσε... δινει τη ταυτοτητα της.. τη ρωτανε εχετε παιδια?! δυο κι αυτη διπλα ειναι η κορη μου.. (το κλασσικο χαμογελο του χαμελαιοντα εγω) σηκωνει η υπευθυνη το φρυδι δινω ταυτοτητα... μας κοιταζει χαμογελαμε, τις κοιταζει εμεις συνεχιζουμε να χαμογελαμε.. τις παρατηρει... και πεφτει η επικη ατακα.. ειστε σιγουρες οτι ειστε μητερα και κορη?!
    κρατηθηκα η αληθεια ειναι να μη πεταξω μια κακια ευκαιρη... η μητερα μου απο την αλλη να τη κοιταζει κουρασμενη (μιαμιση ωρα για δεκα λεπτα δουλεια)...
    οποτε ναι @Soraya ισχυει!!!!!
     
  6. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Κοιτα, δεν θα ηθελα να σε απογοητευσω, αλλα ισως ειναι κολπο... τι εβγαλε η τραπεζα απο την συναλλαγη;      
     
  7. τιποτα επιβεβαιωση στοιχειων ηθελαν γιατι ειχε αλλαξει ταυτοτητα χαχαχαχαχαχαχαχαχα
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Επειδή μπήκα στο "χώρο" αυτόν χωρίς να το έχω σκεφτεί ή ψάξει πρώτα, εννοώ πρώτα έζησα και μετά έμαθα, δηλαδή έμαθα ζώντας και όχι ακούγοντας - διαβάζοντας, δεν μπορώ να πω ότι τα θέλω μου άλλαξαν σημαντικά με τα χρόνια.

    Ίσως γιατί υπήρξα τυχερή και αυτά που ήθελα, τα έζησα κιόλας και τα ζω.

    Αυτό που μπορώ να πω ότι άλλαξε και η διαφορά είναι μεγάλη πλέον είναι το ότι ενώ παλιά απλά ήθελα αυτό - εκείνο - το άλλο, χωρίς να ξέρω γιατί, χωρίς να ξέρω τι ακριβώς με ωθούσε να θέλω αυτό που θέλω κλπ κλπ (και μπορώ να πω ότι ήταν πολύ βασανιστικό αυτό γιατί μου δημιουργούσε αντιφατικά συναισθήματα και τύψεις κάποιες φορές και άλλα τέτοια ευχάριστα   ), τουλάχιστον τώρα ξέρω γιατί θέλω ό,τι θέλω και γιατί μου αρέσει ότι μου αρέσει. Και αυτό το θεωρώ τη μεγαλύτερη αλλαγή που επήλθε μέσα από τις σχέσεις μου σε αυτό το "λίκνο" του BDSM  

    Ωραίο θέμα Μ