Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

αγάπη και πόνος-προσωπική προσέγγιση...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 17 Ιανουαρίου 2015.

  1. brenda

    brenda FU very much

  2. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Ο πόνος κάνει τους δυνατούς δυνατότερους και τους αδύναμους πιο αδύναμους.

     
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Λες? Δεν ξέρω, το αμφισβητώ αυτό πάντως, το έχω σκεφτεί, αλλά έχω δει δυνατούς ανθρώπους να λυγίζουν σαν κλαράκια και αδύναμους θεωρητικά που τον άντεξαν παληκαρίσια....
    Νομίζω ότι είναι ψυχική η τοποθέτηση απέναντι στον πόνο, και ως ένα βαθμό προϊόν αυθυποβολής....Αν μιλάμε για τον σωματικό, αλλά παίζει και να ισχύει και για τον πόνο της αγάπης αυτό....
     
  4. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Το μέσο δε βοηθάει και πολύ για να πιάσω τον τόνο της φωνής,
    εντούτοις μάλλον θα μιλάς για δυνατούς ανθρώπους σωματικά,
    ενώ ο «ποιητής» του αποφθέγματος για τους δυνατούς ψυχικά.
    Συνεπώς, χωρίς να κατακρίνω ή επικρίνω, αν οι άνθρωποι
    για τους οποίους αναφέρεσαι ήταν σωματικά γεροί+δυνατοί δεν
    ήταν ψυχικά, ενώ οι αδύνατοι εμφανισιακά+σωματικά ήταν ψυχικά.

    Προσωπικά το αναζητώ....
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Εγώ ανάποδα το είπα, ότι οι δυνατοί σωματικά λυγίζουν στον ψυχικό πόνο και αδύναμοι σωματικά που με εξέπληξαν με την αντοχή και τα ψυχικά τους αποθέματα, αυτό εννοούσα....
     
  6. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Ακριβώς αυτό είπα @brenda
    Τρολλάρεις μήπως ή σου αποσπά τη προσοχή κανένα μηχάνημα....
     
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Ο @seduced mind φταίει για όλα , αυτός μου απέσπασε την προσοχή τώρα και ούτε κι εγώ δεν κατάλαβα τι έγραψα, ας προσπαθήσω να το πω έτσι όπως το νιώθω, λίγο πιο δομημένα, το έχω ξαναπει στο νήμα πριν από λίγο καιρό, αλλά θα αποπειραθώ να το ξαναεκφράσω χωρίς να διαβάσω τα παλιά....
    Η αγάπη πονάει, αλλά αυτός που αγαπά υπομένει πολλά, από σωματικό μέχρι και αβάσταχτο ψυχικό πόνο, λόγω της αγάπης, που είτε δίνει δύναμη για να αντέξεις τον πόνο, είτε δίνει πόνο η ίδια η αγάπη, είναι συνυφασμένη καλώς ή καλώς με αυτόν, ειδικά η ερωτική αγάπη....
     
  8. lexy

    lexy .ti.va.

    Η αγάπη δεν υπομένει. Υπερβαίνει. Και ποτέ δεν πονάει.
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Σχώρα με, αλλά διαφωνώ, εμένα η αγάπη με έχει πονέσει, όσο τίποτε άλλο στον κόσμο τούτο, συνεπώς κρίνω εξ΄ιδίων μάλλον τα αλλότρια....
    Ωστόσο χαίρομαι που δεν είναι για όλους έτσι....μακάρι η αγάπη να δίνει μόνο χαρά κι ευτυχία στους ανθρώπους, όπως στα παραμύθια....
     
  10. seduced mind

    seduced mind Guest

    Πάλι φταίει ο seduced mind ? Έλεος δήλαδη....
     
  11. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Εφόσον δεν ήτο μασινι @brenda και ήτο Ύπαρξις ακόμη καλύτερα.
    Σάλτσα στο έκανε @seduced mind το μυαλό από σάπια*, συνιστώ
    να μη κάνεις δύο πράγματα μαζί, καλύτερα τα μείζονα από τα ήσσονος....
      



    *σαπιοσεξουαλ
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Κανένα έλεος για σένα...Παρόλο που σ΄αγαπώ , θα πονέσεις στα χέρια μου....  Και θα αποδεχτείς ότι αν λέω εγώ ότι φταις, τότε σημαίνει ότι φταις...