Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

απειρα Κυριαρχικα ατομα vs εμπειρα Υποτακτικα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος LadyMargi, στις 14 Μαϊου 2006.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Εντάξει πιστεύω ότι και στους έμπειρους Κυριάρχους αρέσει το feedback  
    Ε και μια μικρή "επιβράβευση" (αναγνώριση ότι αυτό που κάνουν σου αρέσει, σε φτιάχνει κλπ), δεν την κακοδέχονται. Τουλάχιστον εμένα όλοι ανεξαιρέτως οι Κ μου την καλοδέχονταν πάντα   Και την επιζητούσαν λιγότερο ή περισσότερο συγκεκαλυμμένα  
     
  2. yagos69

    yagos69 Live with a dream, not a substance

    Θα συμφωνήσω απόλυτα. Εξάλλου το feedback είναι και ένα καλό κίνητρο.  
     
  3. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Αμέσως να εξυπηρετήσω . Θα πω την παραβολή της νόστιμης... μηλόπιτας        

    Ηταν κάποτε ενας Κ τύπος που πάντα το πρωί ήθελε κάτι να φάει. Και επειδή ήταν πολύ πρωί μόνο τα εβερεστ δουλεύανε   Το ένα πρωί πήρε τυρόπιτα. Το άλλο κασερόπιτα, Το άλλο πεινιρλί, το άλλο ζαμπονοτυρόπιτα, ενα πρωί τα πήρε όλα αυτά μαζί, γιατί πειναγε . Αποφάσισε λοιπόν κατόπιν δοκιμής ότι σαν το Πεινιρλί δεν είναι τίποτα άλλο. Αναρωτιώταν κιολας αφού μονο το Πεινιρλί γαμεί τόσο πολύ τα άλλα γιατι τα φτιάχνουν, μαλακίες κάνουν 

    Μια των ημερών ο Κ τύπος κατέβηκε με την υ τυπισσα στο Εβερεστ και πήρε πάλι, τι άλλο Πεινιρλί. Η υ τύπισσα όμως δεν μπορούσε να διαλέξει με τίποτα και σκεφτόταν όχι αυτό να παρω, όχι εκείνο, αυτό έχει συντηρητικά, το άλλο έχει παλιοτυριά, οχι κάνω διαίτα, όχι έχω παχύνει, ζάλιζε την υπάλληλο τι εχει αυτο μέσα , τι έχει το άλλο, και στο τέλος είπε ότι τάχα μου δεν πεινάει, μούσια βέβαια, αφού της τρέχαν τα σάλια. Ο Κ τύπος την ψιλιάστηκε την δουλειά, θα κάτσουμε κανα μισάωρο εδω, δεν γαμιέται ας δοκιμάσω, μηλόπιτα θα φαει. Πάρε φάτην τώρα της λέει και να και το σειφγορντ σου για όσο την τρως . Τρώγε να σε δω. Ολη θα την φας, μου κάνεις και την δύσκολη  

    Η τυπισσα την έφαγε την μηλόπιτα με το ζόρι ταχα μου ταχα μου, και από τότε κάθε πρωι μονο μηλόπιτα. Μέχρι που έμαθε να την φτιάχνει κιόλας

    Ηθικό δίδαγμα :
    Αγαπητά υ. Με Κ, θα φάτε καλά  
     
    Last edited: 15 Ιανουαρίου 2016
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Εντάξει λάτρεψα!!!!!!!!!!!            
         
     
  5. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Όχι ήταν καλό. Το παραδέχομαι. Χαχαχαχαχαχαα
     
  6. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αχαχαχαχαχαχα τυροπιτα... μηλοπιτα... τι λες μαν εδω εχουμε φαει φαγητα απο Κ να σου φευγει ο τακος... ακου μηλοπιτα...  
     
  7. Soraya

    Soraya Guest

    τι καλύτερο από το να "δημιουργήσεις" έναν κυρίαρχο στα μέτρα και τα σταθμά σου;
    προσωπικά έχω εκπαιδεύσει άπειρο κυρίαρχο και αυτή τη στιγμή με έχει ξεπεράσει  
    είμαι πολύ περήφανη για αυτόν  

    δεν έπεσε ποτέ στα μάτια μου... ίσα ίσα όσο τον έβλεπα να εξελίσσεται τόσο το θαύμαζα!
    ειναι ο άνθρωπος που με βοήθησε αργότερα να μάθω να χειρίζομαι τον σαδισμό μου!

    θεωρώ πως είναι θέμα αλληλεπίδρασης και όχι topping from bottom
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Να το στείλεις στο Τσαντίρι να το κάνει ο Λάκης σκετς. Δε θα μείνει άντερο! 
     
  9. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Πως μαθαίνει κάτι ένας άνθρωπος? Αφήνει τον εγωισμό στην άκρη, παραδέχεται ότι δεν το ξέρει και ζητάει τα φώτα κάποιου.
    Αν θεωρείς ότι ήδη τα ξέρεις όλα είσαι μάλλον λίγο γελασμένος. Αυτά μπορεί να έχουν να κάνουν με τεχνικές, με το "παιχνίδι" , με τα πάντα όλα, ακόμα και τακτικές για να Κυριαρχείς καλύτερα/πιο αποτελεσματικά...

    Επίσης, αυτό το αμφισβήτηση της Κυριαρχίας.... Αν κάποιος φοβάται μήπως επειδή κάνει κάτι που θέλει και γουστάρει θα αμφισβητηθεί η Κυριαρχία του τότε μάλλον, μάλλον δεν είναι πολύ σίγουρος για αυτην   Και μάλλον, πρέπει να κοιτάξει κάνα δυο πραγματάκια με την πάρτη του...

    Σκέψου το εξής απλό παράδειγμα: ο Κ θέλει να μάθει shibari και το υ ξέρει πολύ καλό. Ο Κ ζητάει από το υ να τον δέσει για να δει πως είναι , να το καταλάβει κλπ. Είναι λιγότερο Κυρίαρχος? Οχι.
    Και αν το υ θεωρήσει ότι είναι λιγότερο Κυρίαρχος, γιαυτό υπάρχουν τα canes για να επιβεβαιώσεις ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει  
     
  10. Δεν ειναι ασχημη η εμπειρια. Μην εγκλωβιζομαστε ομως σ αυτην διοτι σταματαμε να μαθαινουμε μετα. Και βεβαια κανεις δεν γεννηθει να ξερει, οποτε χρειαζεται κατανοηση. Εαν εισαι καποιος ο οποιος αναζητει την εμπειρια, μπορει να την βρεις με λιγο ψαξιμο. Εαν εισαι καποιος ο οποιος αναζηταει και αλλα πραγματα, ψαξε γι αυτα τα αλλα πραγματα και χερι-χερι περπατα μαζι του και μαθε και εσυ και αυτος.
     
  11. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ενιωσες περήφανη για το δημιούργημά σου;
     
  12. Soraya

    Soraya Guest

    πολύ!