Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

απειρα Κυριαρχικα ατομα vs εμπειρα Υποτακτικα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος LadyMargi, στις 14 Μαϊου 2006.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Καλά κάνεις και είσαι κι εγώ θα ήμουν. Δεν μπορείς να δημιουργήσεις κάτι εάν δεν είναι ευπλαστο στα χέρια σου  
     
  2. Soraya

    Soraya Guest

    για να είναι κατι εύπλαστο θα πρέπει να είναι πρώτα απο όλα δεκτικό στην ζύμωση.   οποτε υποθέτω πως ήθελε και άκουγε. έχεις δίκιο  
     
  3. AndreDelastrange

    AndreDelastrange Regular Member

    Soraya με το συμπάθειο που λένε, αλλά Κ δεν είναι αυτός που είναι σύμφωνος με τα μέτρα και τα σταθμά του υ. Αντιθέτως.
     
  4. Soraya

    Soraya Guest

    @AndreDelastrange προφανώς παρεξήγησες τα λεγόμενά μου...
    Ακόμα κι έτσι όπως το λες όμως δεν βλέπω πουθενά το κακό στην όλη υπόθεση...
    Θες να μου μιλήσεις για την εξέλιξη του υ; Ότι δεν θα έχει να προσφέρει στο υ ένας άπειρος Κ;
    Ε και; Όταν φτάσει στο επίπεδο του υ τότε μπορούν μαζί να προχωρήσουν και να εξελιχθούν ή ακόμα μπορεί και μόνος του να εξελιχθεί... η εξέλιξη βασίζεται στην ατομική επιθυμία του καθενός...
    Όλοι από κάπου αρχίζουμε... Κανείς μας δεν γεννήθηκε να τα γνωρίζει όλα...
    Αν λοιπόν εγώ πχ έχω χημεία με έναν άπειρο Κ γιατί να μη τον βοηθήσω στο να μάθει βάση τον γνώσεών μου (οπότε βάση των όσων μου αρέσουν) και να εξελιχθεί ανάλογα;
    Φυσικά κι αν τον ενδιαφέρει κάτι που εγώ δεν γνωρίζω (γιατι δεν με ενδιαφέρει) ως παλιά καραβάνα θα τον στείλω στον καλύτερο....
    Εγώ τουλάχιστον έτσι το βλέπω κι έτσι πράττω  
     
  5. Soraya

    Soraya Guest

    ω ναι... επίσης... ακόμα και κάποιον έμπειρο Κ να διαλέξω για σύντροφο... κάποιον με τα μέτρα κ τα σταθμά μου θα επιλέξω... γιατι να διαλέξω κάτι αντίθετο από εμένα;;;
     
  6. AndreDelastrange

    AndreDelastrange Regular Member

    @Soraya η αντίρρηση μου σε αυτό που λες είναι στην "φορά" της εξέλιξης. Είναι κατά τη γνώμη μου ο πυρήνας του Κ το να πλάσει το υ σύμφωνα με τα μέτρα και τα σταθμά Του, και όχι αντιστρόφως. Για παράδειγμα, έχεις δοκιμάσει να "στείλεις" κάποιο Κ κάπου και είσαι ακόμη με λυτά τα χέρια και γράφεις;  
     
  7. Soraya

    Soraya Guest

    φυσικά και είμαι... γιατι πάνω από όλα στην γνώση θα πρέπει να είσαι δεκτικός... αν δεν είσαι διατεθειμένος να μάθεις και το παίζεις βαρύ πεπόνι... για εμένα δεν είσαι Κ...
     
  8. AndreDelastrange

    AndreDelastrange Regular Member

    Δεν συζητάει κανείς για άτομα που δε θέλουν να μάθουν @Soraya . Είναι όμως δουλειά του Κ να μάθει αυτά που χρειάζεται, ή να βάλει την υ να του μάθει, αλλά το πως και κυρίως το προς τα που θα το αποφασίσει το Κ, (και) αυτή είναι η δουλειά του.
     
  9. Soraya

    Soraya Guest

    πες μου που λέω κάτι διαφορετικό;
    φυσικά και δεν θα βάλει κανένα υ με το ζόρι κανέναν Κ να Μάθει το οτιδήποτε... θα πρέπει να Θέλει! κι αν Θέλει να Μάθει κάτι που το υ δεν το ξέρει τότε το υ Του προτείνει τον καλύτερο!
    και ξαναλέω   εγω έτσι πράττω.
    άλλος-η μπορεί να πράττει διαφορετικά...
     
  10. Soraya

    Soraya Guest

    Αυτό που έχω να πω εγώ είναι πως κάποιοι έχετε υπερεκτιμημένα τα Κ και δεν είναι και πολύ σωστό αυτό... Ας μην ξεχνάμε πως όλοι είμαστε άνθρωποι και πως οι γνώσεις δεν έχουν να κάνουν με Κ ή υ.... ο καθένας μπορεί να φτάσει τις γνώσεις του μέχρι εκεί που επιθυμεί... μερικοί μπορεί να μην χορτάσουν και ποτέ...
    Όπως είπε και ο Σόλων... Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Αυτά από εμένα καλή συνέχεια  
     
  11. AndreDelastrange

    AndreDelastrange Regular Member

    Εκεί που διαφωνώ είναι στην οπτική. Όχι απλώς δεν θα τον βάλει "με το ζόρι", αλλά δεν μπορεί να διαννοηθεί να τον "βάλει" καν. Αυτά τα κάνουν οι (αγαπητές κατά τα άλλα) ελληνίδες σύζυγοι, όχι τα υ. Κι επιπλέον: ας πούμε ότι η υ μου γουστάρει σιμπάρι, κι εγώ όχι. Δεν έχει σιμπάρι λοιπόν.
     
  12. Soraya

    Soraya Guest

    υπάρχουν πολλοί παράμετροι... μπορεί να μην γουστάρει ο Κ αλλά αν Θέλει να το προσφέρει στο υ τότε μπορεί και να το εμπιστευτεί στα χέρια του καλύτερου δέστη  

    απο κει και πέρα αυτά τα "δεν θα διανοηθεί" και τα "ούτε θα του περάσει από το μυαλό"
    εγώ τα ακούω βερεσέ...