Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

απορία!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 25 Ιανουαρίου 2007.

  1. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: απορία!!

    Ok, αν και μέσα από τις αντιπαραθέσεις
    βγαίνουν ενδιαφέροντα συμπεράσματα, δεν θα επιμείνω
    σε αυτό.

    Μπορεί να μην καταλαβαίνω την λογική
    πίσω από την άποψή σου anasia, μα δεν πειράζει, το αντέχω  
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    soft crystal προσωπική μου άποψη είναι ότι μπορεί ακόμα να ψάχνονται γιατί βλέπω ότι έχουν γνώσεις και συμμετέχουν σε συζητήσεις με πολύ σωστές απόψεις.
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    καταρχάς αυτό θα έπρεπε να είναι στα bdsm discusion, το νημα...

    κατά δεύτερο ήθελα να πω ότι δεν είναι κακό να ακούμε και την άποψη των "φυσιολογικών" εμείς οι "ανώμαλοι"

    αυτά  
     
  4. female

    female Contributor



    Καταλαβαίνω οτι οι άνθρωποι που έχουν το bdsm σαν τρόπο ζωής, που, όπως είχε γράψει κάπου ο DreamMaster έχουν παλέψει γι΄ αυτό στη ζωή τους, είναι λογικό να παθιάζονται μ' αυτό, και επίσης να νοιώθουν καμιά φορά τους δηλώνοντες vanilla ως άσχετους, αμύητους, απλούς περίεργους παρατηρητές. Ίσως νοιώθουν πως οι vanilla τους κοιτάζουν, τους διαβάζουν χωρίς το ανάλογο υπόβαθρο ή εμπειρίες για να τους καταλάβουν, κι αυτό εκνευρίζει. Το κατανοώ και το σέβομαι. Ίσως όμως να μην είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα.

    Προσωπικά είμαι εδώ για κάποιους λόγους και για κάποιους άλλους δηλώνω vanilla. Δεν είμαι "παρατηρητής" περισσότερο απ' οπουδήποτε αλλού, περισσότερο απ' ότι με τους κολλητούς μου -- είναι θέμα επικοινωνίας, πρώτα ακούω και αν έχω κάτι να πω ή να ρωτήσω, μιλάω. Δεν νομίζω να χρειάζεται να πω οτι δεν θα θεωρήσω ποτέ "ανώμαλο" κάποιον άλλου status από το δικό μου, θα ήταν απολύτως παράλογο, γιατί πάνω απ' όλα είμαι εδώ για να κρατάω ανοιχτό μυαλό, να σκέφτομαι, να καταλαβαίνω και να μαθαίνω.

     
  5. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: απορία!!

    Σε ευχαριστώ female είσαι πραγματικά ξεχωριστή 
     
  6. female

    female Contributor