Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

αρτιότερος τρόπος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος kinkynik, στις 9 Οκτωβρίου 2014.

  1. kinkynik

    kinkynik Guest

    Τελευταία (και γι'αυτό και γράφτηκα ίσως, για να το συζητήσω και λίγο) "τριβελίζει" το μυαλό μου το εξής :

    Για κάποιον που είναι καινούριος στον χώρο (όπως εγώ) και τον ενδιαφέρει τέλος πάντων το θέμα γενικώς αλλά να κάνει και τις αναζητήσεις του, ποιός είναι ο πιο καλός τρόπος να ξεκινήσει.

    π.χ.
    - κλαμπάκια με προσανατολισμό στο θέμα του forum, που μπορείς να ακούσεις την μουσική αυτή που σου αρέσει και να γνωρίσεις και κόσμο με παρόμοια ενδιαφέροντα.

    - απο το forum αποκλειστικά

    - κάτι άλλο άσχετο με το forum (π.χ. κάποιον professional του χώρου ίσως ?)

    απλές σκέψεις ενός νέου...
    αν θέλετε τοποθετηθείτε, καταθέτοντας ίσως και ιδία εμπειρία στο θέμα.

    Πως ξεκινήσατε, τι θα κάνατε αλλιώς (αν θα κάνατε) σε αυτή σας την αρχή.
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Πρ'ωτα απ'όλα καλώς ήρθες. Αυτά που θα σου γράψω, είναι προσωπική άποψη, γι' αυτό πάρε τα με τα μανταλάκια...Δεν είμαι βετεράνος στον χώρο και σε κάθε περίπτωση απεχθάνομαι τους "δασκάλους" και τους "καθοδηγητές" που έχουν την όποια αλήθεια μονάχα στα δικά τους χέρια...

    Το πρώτο πράγμα που θα έκανα, θα ήταν να εντοπίσω την όποια αποκλίνουσα σεξουαλική συμπεριφορά/πρακτική που θα μου άρεσε ( και ήδη βιώνω η θα ήθελα να βιώσω )...την ένταση της, την συχνότητα της...Το όποιο φετίχ που πιθανόν θα ήταν στοιβαγμένο στην "βαλίτσα" μου...Μετά θ' αναρωτιόμουν μέχρι που θα ήμουν διατεθειμένος να φτάσω...Τουλάχιστον μια έστω ελάχιστη ιδέα πριν να ξεκινούσα την αναζήτηση μου...Μια εκ των βαθέων κουβεντούλα με τον εαυτό μου...

    Θ' απέφευγα δια ροπάλου την/τον όποιο επαγγελματία ( όχι ότι κατακτίνω εκείνους/ες που σ'επαγγελματίες προσφεύγουν, αλλά εμένα η ιδέα να πληρώσω για να κάνω σεξ, δεν μου άρεσε ποτέ )...
    Θ'απέφευγα τα όποια κλαμπ/εξειδικευμένους φυσικούς χώρους συγκέντρωσης ατόμων με γούστα παρόμοια με τα δικά μου. Αν ως αποκλειστικό και μοναδικό μου στόχο θα είχα μόνο την εκπλήρωση της όποιας σεξουαλικής μου "ανάγκης".
    Θα διάβαζα τα νήματα του παρόντος φόρουμ, ειδικότερα τα πιο εξειδικευμένα και που θ' αποτελούσαν την "αλφάβητο". Αλλά θα τα φίλτραρα αρκετά και θα κρατούσα μονάχα τα σημεία που θα μου ταίριαζαν ( εκτός από τους κανόνες/οδηγίες περί συναίνεσης και ασφάλειας )...
    Δεν θα περιοριζόμουν μονάχα στο φόρουμ επ' ουδενί, δεν θα είχα υψηλές προσδοκίες για το τίποτε, δεν θα έπλαθα φανταστικά σενάρια στο μυαλό μου για τίποτε...Θα συζητούσα με άτομα που θα μου φαινόντουσαν ενδιαφέροντα και θα είχαν κάτι να μου πουν/δώσουν. Αλλά θα διατηρούσα πάντα το κριτικό μου πνεύμα.
    Θα συνέχιζα να ζω την όποια σεξουαλικότητα μου όπως πάντα και απλά θα μεταβ'ολιζα τις πληροφορίες και τις σκέψεις μου, δρόμο κάνοντας.
    Θ' ανοιγόμουν στην/στον όποιο σεξουαλική/ο σύντροφο μου και αν δεν είχε "ιδιομορφίες" σαν την/τις δική/δικές μου. Θα προσπαθούσα να δω ( και πάντα με ειλικρίνεια, μα δίχως να πιέζω καταστάσεις ), αν θα την/τον ενδιέφερε, να πειραματιστεί μαζί μου...
    Πάνω απ' όλα δεν θα ήμουν ανυπόμονος...και δεν θα έκανα βήματα πιο γρήγορα από εκείνα, που θα μου επέτρεπαν ανά την κάθε χρονική συγκυρία τα "πόδια" μου...

    Καλό "ταξίδι" να έχεις...
     
    Last edited: 9 Οκτωβρίου 2014
  3. kinkynik

    kinkynik Guest

    Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.
    Να διευκρινίσω ακόμα ένα λόγο που άνοιξα το νήμα.

    Είναι δύσκολο να βρείς ανθρώπους με τα ίδια ενδιαφέροντα έξω (εξαιρώντας τον παρόν online χώρο).
    Τι θέλω να πω :

    Πες δεν είχε γραφτεί κάποιος εδώ για να διαβάσει λίγο...τι άλλες επιλογές θα είχε ?
    Ελάχιστες πιστεύω. Τουλάχιστον αυτό βιώνω. Ενώ με ενδιαφέρει ο χώρος δεν έχω βρεί .. χώρο έκφρασης πέραν τούτου εδώ.
    Οπότε γι'αυτό άνοιξα το θέμα της "εκίννησης" στον χώρο γενικότερα.
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Είναι δύσκολο, αλλά όχι αδύνατο. Αλλά είναι και θέμα τύχης, χαρακτήρα, κουράγιου και ατόμων με τα οποία θα σχετιζόμασταν. Το παρόν φόρουμ αν το πάρεις με το κατάλληλο πνεύμα, θα σε βοηθήσει πάρα πολύ από διάφορες απόψεις...Προσωπική γνώμη πάντα...Μετά "ζώντας" το, θα διακρίνεις από μόνος σου τα συν και τα πλην που για σένα θα είχε...

    Παρακαλώ και καλή σου μέρα... 
     
  5. kinkynik

    kinkynik Guest

    εστιάζω στο "ατόμων με τα οποία θα σχετιζόμασταν".

    αν ήταν με κοινό ενδιαφέρον αυτό δεν θα ήταν καλύτερο ? Γι'αυτό ρώτησα και για π.χ. club που παίζει τέτοια μουσική έστω. (όχι απαραίτητα που να φωνάζει bdsm ή να έχει bdsm club ως ταμπέλα ξέρω'γω..)
     
  6. Κατά τη γνώμη μου, μίλα με άτομα από εδώ μέσα ή πήγαινε σε εκδηλώσεις του χώρου (όπου βέβαια μαζεύεται κι άλλος κόσμος, αλλά ποτέ δεν ξέρεις), κάνε ένα πρώτο φιλτράρισμα, βγες για καφέ (προσωπικά είχα πάντα περιέργεια να δω πώς είναι ο άλλος σε καθημερινές καταστάσεις), κάνε ένα δεύτερο φιλτράρισμα και μετά προχώρα.  
     
  7. kinkynik

    kinkynik Guest