Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ασπρο πατο λοιπον

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος master00dragon, στις 26 Οκτωβρίου 2008.

  1. Avel

    Avel Regular Member

    Απάντηση: ασπρο πατο λοιπον

    Πολύ θα ήθελα να ήμουν στη θέση του μικρού…..
    Ένα σχόλιο ας μου επιτραπεί για το θέμα του πληθυντικού. Όταν μιλάω με έναν Κυρίαρχο χρησιμοποιώ κι εγώ τον πληθυντικό και δεν αποτελεί θεατρινισμό. Τον Κυρίαρχο τον σέβεσαι και ένδειξη σεβασμού και ανωτερότητας είναι και ο πληθυντικός. Όπως πρέπει ο υποτακτικός να εμπιστεύεται τον Κυρίαρχο του πρέπει και να τον σέβεται και να το δείχνει αυτό σε κάθε έκφραση. Αν φυσικά ενοχλεί τον Κυρίαρχο ο πληθυντικός εννοείται ότι σταματάει απευθείας.
    Το άσχημο είναι ότι πολλές φορές μέσω internet παρεξηγούνται καταστάσεις και λόγια γιατί πάντα είναι το απρόσωπο στη μέση. Έχω παρεξηγηθεί κι εγώ πολλές φορές και έχω θεωρηθεί ψεύτης και ασυνεπής. Ειλικρινά όμως δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Αυτό πώς να το εξηγήσεις σε κάποιον μέσα από μηνύματα????
     
  2. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    Re: Απάντηση: ασπρο πατο λοιπον

    ο πληθυντικος κερδιζεται αγαπητε δεν χαριζεται...
     
  3. Avel

    Avel Regular Member

    Απάντηση: ασπρο πατο λοιπον

    Πολύ σωστό!!!!!
    Με αυτό που κάνω εγώ χάνει την αξία του.
    Δεν το είχα σκεφτεί έτσι. Ευχαριστώ.
    Τώρα θα χρησιμοποιώ πληθυντικό ευγενίας για όλους και πληθυντικό σεβασμού και υποταγής μόνο για τον Αφέντη μου!!!