Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

γιατι Εσεις μου αξιζετε...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 30 Αυγούστου 2007.

  1. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: γιατι Εσεις μου αξιζετε...

    μου κάνει εντύπωση πάντως πόσο αβίαστα απαντούν μερικοί...
     
  2. The_Ogre

    The_Ogre Me !

    Απάντηση: γιατι Εσεις μου αξιζετε...

    Να υποθέσω οτι αναφέρεσαι στη δική μου απάντηση ?
     
  3. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: γιατι Εσεις μου αξιζετε...

    δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα... εξ ου και ο πληθυντικός που χρησιμοποίησα
     
  4. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: γιατι Εσεις μου αξιζετε...

    Συγνωμη που παρεμβαινω και παρεκτρεπω λιγο τη συζητηση. Μιρελλα, τι θα αλλαζε εαν ο Kits προσεθετε τη φραση που υπεθεσες? Δε βλεπω καμια διαφορα. Εαν δηλαδη ο υποτακτικος δεν πει αρχικα "Σας εκλιπαρω Αφεντη η Αφεντρα, προτιμηστε με", τοτε σιγουρα το εννοει. Ή δεν ειναι ετσι?

    Τελος, γιατι εισαι χαρουμενη που εχασες?
     
  5. The_Ogre

    The_Ogre Me !

    Απάντηση: γιατι Εσεις μου αξιζετε...

    Θέλω να πιστεύω πως οχι !
    Εκτός και αν … ανάμεσα μας υπάρχει ο «αλάθητος κριτής υπέρ πάντων» που βαθμολογεί και κρίνει τις γνώμες τον άλλων σύμφωνα με … τη δική του ταχύτητα αντίληψης !
    Με την οποία ευγένια μου απομένει θεωρο σωστό και θα παρακαλούσα να μη γράφουμε … αβίαστα τη γνώμη μας για οτι διαβάζουμε και … μας κάνει … εντύπωση γιατί «ίσως» έτσι προσβάλουμε αυτόν που το γράφει .
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    και ζητώ συγγνώμη από όσους και όσες κούρασα !
     
  6. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: γιατι Εσεις μου αξιζετε...

    Καλησπέρα σε όλους και ολες. Η τοποθετηση μου στην αρχική ερώτηση είναι απλή και ξεκάθαρη. Δεν στέκει ως απάντηση από απο εναν/μια υποτακτικο/κη. Σε μια τέτοια απάντηση, μόνο περιφρόνηση ή τιμωρία.
     
  7. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Θα κάνω κάποιες υποθέσεις
    Αν έχουμε μια πολύ αξιόλογη ως άνθρωπο, υποψήφια υποτακτική (όχι ιδιαίτερα εκπαιδευμένη) αρκετά ευαίσθητη επίσης με κάποιες λίγες οδυνηρές γι αυτήν εμπειρίες (υπόθεση οκ?)
    Παρόλα αυτά έχει μεγάλη διάθεση να εμπλακεί με το bdsm και αναζητά (απεγνωσμένα) Κυρίαρχο
    Καταπιάνεται σε συζητήσεις και παρέες με lifestylers και συνειδητοποιεί ότι ένας Κυρίαρχος δείχνει να της δίνει απαντήσεις, να έχει στόχους, αναζητήσεις, διαθέσεις σε κατεύθυνση που βλέπει ότι της ταιριάζει
    Επίσης την χειρίζεται με πολύ μεγάλη ευαισθησία για την ιδιοσυγκρασία της
    Αναπτύσσονται φιλικά συναισθήματα και εκφράζεται η αμοιβαία εκτίμηση
    Ο κυρίαρχος δε, προσπαθεί να τη προφυλάξει από τις κακοτοπιές του χώρου και της επισημαίνει κάθε τι που πρέπει να προσέξει
    Η υποψήφια υποτακτική διαπιστώνει σε κάθε ένα από τους κυρίαρχους που γνώριζει και από κάτι από τα θέματα που πρέπει να αποφεύγει
    Σε μια κουβέντα τους, ο Κυρίαρχος καταλήγει με μια φράση του τύπου:
    «Να προσέχεις γιατί δεν μπορείς να διανοηθείς πόσο αξίζεις μικρή μου! Και αυτοί που εμπλεξες δεν σου αξιζουν!» (Λεγονται αυτά από Κυρίαρχους; Ή κάνω λάθος; )
    Η υποτακτική τότε εφόσον πείθεται για την ειλικρίνεια του Κυρίαρχου και δεδομένων των παραπάνω υποθέσεων (υποθέσεις είπαμε οκ?) ζητά από τον κυρίαρχο να την αναλάβει (εννοείται ότι τον έχει ερωτευτει πια)
    Και στο «γιατί» έρχεται η απάντηση:
    «Γιατί Εσείς μου αξίζετε!»
    Η φράση εδώ δε μοιάζει να έχει υπεροψία. Μάλλον απόγνωση και παράδοση έχει. Εμπιστοσύνη στα λόγια του κυρίαρχου έχει, και στηριγμένη εκεί δείχνει την αναγνώριση και τη δήλωση της ανωτερότητας του σε σχέση με τους υπόλοιπους Κυρίαρχους
    Η φράση επίσης δείχνει και μια διάθεση για σχέση που θα λάβει υπ όψιν της τα καλά στοιχεία και των δυο και δεν θα καταποντίσει τις αξιόλογες ιδιαιτερότητες της υποτακτικής (η ίδια γνωρίζει τη ποιότητα της) προκειμένου να επιτευχθεί κυριαρχία
    Και τέλος παντων ειλικρίνεια έχει η φράση. Αν το νιωθει έτσι γιατί να μην το πει; Τουλάχιστον αυτό πρέπει να εκτιμηθεί.

    Στο σεναριο μου θα μπορούσαμε να πούμε ότι η φράση κρυβει μια υπεροψία για το αποτέλεσμα της σχέσης
    Σε στυλ: «είμαστε και οι δυο οι καλύτεροι του είδους, ας διαιωνίσουμε το dna μας   » Λίγο πολύ όμως όλες οι σχέσεις bdsm το έχουν (από όσο πέφτει στην αντίληψη μου, για τους ίδιους, εμφανίζονται ή και είναι οι καλύτερες που υπάρχουν επί της γης)

    Να μη ξεχναμε:
    Είπαμε ότι δε μιλάω για ιδιαίτερα εκπαιδευμένη υποτακτική που πιθανά να έβρισκε άλλο τρόπο να εκφράσει το ίδιο
    Επίσης η φράση λεγεται εκτός σχέσης. Μέχρι την πόρτα της σχέσης και η «αλαζονεία» (αν αυτό τελικά μόνο αναγνωριζεται) επιτρέπεται στα πλαισια του παιχνιδιού της προσέγγισης. Σωστά;
    Και έπειτα δεν θέλουν όλοι οι κυρίαρχοι "άβουλες γίδες" όπως διάβαζα πρόσφατα στο θέμα: Προσωπικός ορισμός μιας σκλάβας... Στο σενάριο μπορουμε να έχουμε μια υποτακτική που έχει ψυχολογήσει καλά κάποιον τέτοιου τύπου Κυρίαρχο (σενάριο είναι!)

    Στέκει; Νομιζω πως ναι
    Δεν ήξερα ότι μπορούσα να γράψω και σενάρια  
    Να σαι καλά Kits που έβαλες το θέμα  
    Πολύ vanilla όμως το σενάριο;
     
  8. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: γιατι Εσεις μου αξιζετε...

    Ομολογω οτι ενα τετοιο σεναριο δεν το ειχα φανταστει. Τετοιες παροπιδες εχω!!!

    Νομιζω οτι το σεναριο αυτο στεκει απολυτα. Δεν το βλεπω και τοσο vanilla, ομως το ολο σκηνικο εχει τεθει σε φιλικη βαση και αυτη το προτεινει ετσι απλα, αθωα. Ναι, στεκει, δε μπορω να πω κουβεντα!

     
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @soutzoukakia: Αν
    γιατί
    με αποτέλεσμα να
    ωστε να δεί το "φως" και να καταλήξει πως
    ;

    Σίγουρα όμως
    οπότε ο καθένας πέρνει αυτό που του αξίζει
     
  10. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: γιατι Εσεις μου αξιζετε...

    @ soutzoukakia : deux points
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    προσπαθω πολλες φορες να κρατηθω ... να μην μιλησω ... αλλα υποτιθεται οτι στον χωρο αυτο , η ειλικρινια παιζει τον πρωταρχικο ρολο .....
    εγω μια ερωτηση μονο θα κανω : ... αμα θα γνωριστουμε και βγουμε να πιουμε ενα καφε απο κοντα ... τι θα πει ο κοσμος που θα δει ΕΣΕΝΑ και ΜΕΝΑ μαζι ? :
    "ρε για κοιτα ... 2 μετρα παλικαρι , ενα μπαζο που εχει διπλα του .. "
    .....ή ....
    "ρε τον πουστη τον ψηλο ενα μουνι που σερνει " ....
    ΕΔΩ ειναι ολη η ουσια του 90% των θεματων του φορουμ ....
    ΠΕΣ μου τι θα πουν οταν μας δουν μαζι , τι θα ΠΩ ΕΓΩ οταν σε δω και ελα μετα να σου πω και για πρωτοκολα και για "εσεις μου αξιζετε" και για ρομαντισμο και για παντοτινη αγαπη ....
    Εεε ΞΥΠΝΗΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕ .... αμε στον καθρεφτη πρωτα και μετα στο πκληκτρολογιο .....
    ηλικες ψευτικες ... εμφανιση λεει κανονικη και ειναι 150 κιλα .... να χεσω την εμπειρια ... ποια εμπειρια δηλαδη ? ... το πολυ 10 εδω μεσα να εχουν κανει πραγματικη D/s σχεση ....
    τελικα ποιοι ειμαστε μεσα εδω ? .... γιατι ειλικρινα ντρεπομαστε να μιλησουμε στους απ εξω για το τι κανουμε εδω .... αφου τιποτα κακο δεν κανουμε ... γενικως τιποτα ....
    ας σου πει , φιλε μου καλε , η Σιντυ Κρωφορντ με την ιδιοτητα της σκλαβας "γιατι εσεις μου αξιζετε" και ελα μετα να μου πεις αν θα αναρωτηθεις αν ειναι σωστο ή οχι .....
    ε ... ναι .... μετραει η εμφανηση πως να το κανουμε .... και η ηλικια ... αναλογα το τι ζηταει ο καθενας ...
    και ποιος αντρας δεν του αρεσει να γλυφει και να φιλαει ενα φρεσκοξυρισμενο μουνακι ... αλλα ειπαμε ... οχι να βαλουμε το κεφαλι μεσα στις συμπλιγαδες να σκασουμε .... μη χειροτερα .... αμ το αλλο ? .... "κυρια να παιξω με το βυζι σας .. - ναι αλλα μην απομακρυνθεις πολυ" .....
    σιγουρα τα γουστα ειναι διαφορετικα και σιγουρα καποιος θα υπαρχει που θελει την συγκεκριμενη εμφανιση .... ΟΧΙ ΟΛΟΙ ομως ...!!!! .....
    τα ιδια βεβαια και απο την αλλη πλευρα .... κβο βαντις ρε κυριος ετσι που εισαι ? ...
    ΝΑ ειστε ειλικρινεις ... ολοι μπορουν να αγαπηθουν ... δωστε τους την ευκαιρια να κανουν την ειπλογη που τους ταιριαζει ....
     
  12. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: γιατι Εσεις μου αξιζετε...

    LOL!!!  

    Σωστος!!!

    Πεστα!