Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος master00dragon, στις 10 Νοεμβρίου 2008.

  1. Absolut

    Absolut New Member

    Ναι φυσικά και έχει σημασιά το να με αποδέχονται στο κοινωνικό μου περιβάλλον.
    Οι φίλοι το γνωρίζουν.. και μάλιστα οι περισσότεροι το έχουν καταλάβει ή το έχουν υποψιαστεί πριν καν τους μιλήσω για αυτό. Ήμουνα τυχερή γιατί με αποδέχτηκαν αμέσως και δε με έκριναν.
    Η οικογενειά μου.. προέρχομαι από μία ανοιχτη οικογένεια.. οι γονείς μου είναι σχετικά kinky, το ξέρω, το άκουγα, το έβλεπα όταν έμενα μαζί τους. Γνωρίζουν τις επιλογές μου και τις σέβονται εφόσον είναι η προσωπική μου ζωή και η μαμά μου με στηρίζει και συζητάμε απίστευτες πολλές ωρές σχετικά με το bdsm και τις ιδέες που περιλαμβάνει.

    Τα θετικά.. τα θετικά είναι ότι μπορώ να μιλήσω για αυτό που με απασχολεί, ότι δε τρομάζουν όταν πάμε πχ. για μπάνιο στη θάλασσα και βλέπουν τις μελανιές και τα αιματώματα. Ότι επικοινωνούμε καλύτερα, πολύ καλύτερα, ίσως γιατί το να εμπιστεύεσαι σε κάποιον κάτι τέτοιο σε δένει περισσότερο. Τους εκμυστηρεύομαι πράγματα και αυτοί το ίδιο.
    Δε ντρέπομαι για ότι έχω επιλέξει εφόσον με καλύπτει πλήρως.
    Και οι φίλοι μου δε ντρέπονται για εμένα όπως και οι γονείς μου.
    Ναι, ανησυχούνε αλλά ξέρουν ότι ποτέ δε θα ξεπερνούσα τα οριά μου.
    Αλλάζει πολλά το να το γνωρίζουν. Νιώθεις καλύτερα, πολύ καλύτερα!

    Αν και πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που δε το δεχτούν με τίποτα και θα σε απομακρύνουν από κοντά τους όπως ο αδελφός μου..

    Υγ: δεν αναφέρομαι στο 'τι κάνω στο κρεββάτι μου' αλλά σε γενικές γραμμές. Είναι απίστευτη ανακούφιση το να μας επισκέπτονται φίλοι και να φοράω το κολλάρο μου ή να τον ταίζω ή να τον φροντίζω ή να τον στεγνώνω μετά την θάλασσσα με την πετσέτα ή οτιδήποτε και να μην μας κοιτάν σαν ούφο. Όπως είναι απίστευτο συναίσθημα να ανταλλάσεις απόψεις και εμπειρίες με την μητέρα σου. // Ο πατέρας μου γνωρίζει αλλά αρνείται να μιλήσει ενδελεχώς για τέτοια θέματα μαζί μου, μόνο γενικά και αόριστα //

    Αυτό ομολογώ ότι δε κατάλαβα τι είναι...  
     
  2. Miss_kitten

    Miss_kitten Guest

    Nαι,φυσικά και γνωρίζουν τις προτιμήσεις μου οι φίλοι μου.Δε ντρέπομαι για ότι έχω επιλέξει,εκμυστηρεύομαι τα πάντα μαζί τους.
     
  3. Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    Οι μόνοι που ξέρουν για τις ιδιαίτερες προτιμήσεις μου στο σεξ είναι 2 φίλες μου που έχουμε ανοιχτει και έχουμε κάνει ανάλογη κουβέντα... Αυτό που κατάλαβα είναι ότι τους φάνηκαν "ανώμαλες" και "διεστραμμένες" οι προτιμήσεις μου αλλά δεν το σχολίασαν περαιτέρω.. Δεν έχει καμία σημασία για μένα τι πιστεύει ο περίγυρός μου..εκτός από την οικογένειά μου, όπου δεν θα μπορούσα ποτέ να τους πω κάτι σχετικά με αυτό το θέμα.
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    πολύ λίγοι.
     
  5. masterAth

    masterAth New Member

    Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    τό τι κανώ στήν προσωπική μου ζωή δεν το γνωρίζει κανείς
    γιατί δεν αφορά κανέναν γιατί και εμένα δεν με αφορά
    και δεν ασχολούμαι με την ζωή των άλλων
     
  6. Fyodor

    Fyodor New Member

    Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    Κανένας απολύτως για εμένα.Έχω πολλές κουβέντες ανα καιρούς με άτομα στενού ή μη περιβάλλοντος με σκοπό να ανιχνεύσω έμμεσα αντιδράσεις αλλά εισπράτω πάντα τόσο αρνητισμό που προτιμώ να εξακολουθώ να παίζω το παιχνίδι των λεπτών ισορροπιών
     
  7. john_m

    john_m Bollocks mandola

    Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    Δυστυχώς ο κοσμος δεν είναι ακομα ετοιμος να δεχτεί της οποιεσδήποτε σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός……θα μου πεις και τι σε νοιάζει ο κοσμος ? Σωστα αλλα δυστυχώς ζω αναμεσα τους και ακομα ποιο δυστυχώς ειμαι κομμάτι του. Εξάλλου το τι κανω στο κρεβατι μου ειναι καθαρα προσωπικό θεμα ………δεν θα το βγαλω και σε πανό !!!
     
  8. sexoula

    sexoula Regular Member

    Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    συμφωνω απολυτα,
    ο κοσμος κατακρινει κατι που του ειναι αγνωστο και ισως να του φαινεται περιεργο,και σιγουρα ο καθενας το τι κανει στο κρεββατι του ειναι δικη του δουλεια και δεν χρειαζεται να το βγαζει και βουκινο
    καποια πραγματα ειναι καλυτερο να μενουν κρυφα
     
  9. Room29

    Room29 New Member

    Καλά όλα αυτά, βρε παιδιά.
    Όπως και με κάθε είδους πληροφορία που αφορά μόνο εμάς τους ίδιους, έτσι και με τις σεξουαλικές προτιμήσεις, ακόμα κι όταν δε διαφοροποιείσαι από το μέσο όρο, είναι στη διακριτική σου ευχέρεια να μιλήσεις ή όχι για σένα. Κανείς δε σε υποχρεώνει για τίποτε.
    Αν στο παρόν forum επικρατεί εν γένει η άποψη πως ό,τι κάνουμε σπίτι μας δεν αφορά τους άλλους, τότε προς τι η ύπαρξη του thread αυτού; Σε τι εξυπηρετεί;
     
  10. spectrum

    spectrum Regular Member

    Δεν κατανοω την απορια σου..Ο νηματοθετης εθεσε στο αρχικο ποστ καποια ερωτηματα και απο την συζητηση που ακολουθει μπορει καποιος να βγαλει συμπερασμα για το ποια αποψη επικρατει στο παρον φορουμ σε σχεση με τα ερωτηματα αυτα..
    Και το παρον νημα σαφεστατα εξυπηρετει και αυτον τον σκοπο να δει καποιος την επικρατεστερη αποψη..
    Και αν στο παρον φορουμ επικρατει η αποψη που λες αυτο θα προκυψει μεσα απο τις τοποθετησεις
    των μελων στο παρον νημα..
     
  11. Room29

    Room29 New Member

    Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις (με κάποια ανεξήγητη ένταση βέβαια), spectrum...
     
  12. spectrum

    spectrum Regular Member

    Ενταση? Μαλλον πλακα μου κανεις..