Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος master00dragon, στις 10 Νοεμβρίου 2008.

  1. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Εκεί όπου χρειάζεται είμαι ο εαυτός μου. Ο καλός ο έμπορος, λένε, ξέρει να γελιέται. Όσο ρίχνεις γροθιά με το γυμνό σου χέρι στο μαχαίρι, εσύ πληγώνεσαι.
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    master000dragon μην ξεχνάς πως το BDSM αντιμετωπίζεται από την πλειοψηφία των μελών ως απλό βίτσιο..(απλά αναφορά - καμιά διάθεση κριτικής )
     
  3. cider

    cider Kitchen master

    Γενικά, όπως θα έχετε διαπιστώσει, προσπαθώ να παραμένω ήρεμος και προσηνής όταν γράφω. Όμως ήδη έχω αρχίσει να ψιλοβράζω. Ρε παιδιά, τι είναι αυτή η εμμονή κάποιων να μας βάλουν σώνει και καλά να δηλώσουμε τις προτιμήσεις μας δημοσίως; Και δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτό το νήμα.

    Δεν γουστάρω να μιλάω για τα σεξουαλικά μου, είτε αυτά έχουν γεύση βανίλια ή σοκολάτα ή φράουλα ή μάνγκο. Όχι απλώς δεν γουστάρω, αλλά φτιάχνομαι, ηδονίζομαι, θέλγομαι, ολοκληρώνομαι σαν άνθρωπος όταν ΔΕΝ μιλάω γι' αυτά. Όπως γουστάρω τρελά να μη μαθαίνει κανείς πότε κάνω τι και πώς.

    Λοιπόν, αν έχετε, όσοι έχετε, τόσο χοντρό πρόβλημα με αυτό, αν θεωρείτε ότι όσοι δεν θέλουμε να προωθήσουμε δημοσίως τον υψηλό σκοπό του βδσμ ή/και να διαλαλήσουμε περίτρανα τον όποιο σεξουαλικό μας προσανατολισμό, είμαστε για τα μπάζα, ανάξιοι να ανήκουμε στο χώρο, και ούτω καθεξής, πείτε το, και εγώ τουλάχιστον θα ξεκουμπιστώ.
     
  4. BlackButterfly

    BlackButterfly Regular Member

    Γενικως δεν θεωρω την σεξουαλικη μου ταυτοτητα "θεμα", ωστε να πρεπει να "ενημερωσω" καποιον/ους. Ασε που η μαμα μου πχ δεν θα καταλαβαινει κιολας τις μισες λεξεις και θα πρεπει να εξηγω και ορους. Ελεος, ρωταω εγω τους αλλους τετοια πραγματα? Οσο το σκεφτομαι τοσο πιο περιεργο μου φαινεται να βγαλω σε φλαϊερς τι κανω στο κρεβατι μου.

    Βεβαια αν ειμαι με παρεα και συζηταμε τετοια θεματα (σεξ, τι μας αρεσει, εμπειριες κλπ) δεν κρυβομαι κιολας.
     
  5. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Βασικά δεν υπάρχει κανένας λόγος άτομα άσχετα να γνωρίζουν πώς τι βρίσκω εγώ στο κρεβάτι εκεί που όλα επιτρέπονται…
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?


    Τι ειναι αυτη η φοβια μαστερντραγκον? "καταλαβαινεις... οταν εχει κάποιος να κρυψει?"
    Είσαι ενας απο αυτους που νιώθουν "τέρας" απο οτι καταλαβαινω..

    Η δική μου άποψη ειναι πως οι προσωπικές στιγμες του καθενος, ασχετως αν ειναι βανιλα ή βδσμ ή 2 πουλάκια κάθονται, δεν αφορουν κανεναν άλλο πέρα απο τον ιδιο κ το ταιρι του..
    Γι αυτο κ ειναι προσωπικες..

    Αν θέλεις να έχεις κοινωνους κ θεατες, στην σχέση σου.. τότε να το κάνεις οπως πρέπει , δηλαδή δημόσια σε ένα παλκοσενικο .. έτσι ισως έχεις κ την αποδοχη τους.

    Ακόμη και οι βανιλα τις προσωπικες τους στιγμες.. προσωπικές τις κρατουν..

    Τώρα αν εσυ νοιωθεις τοσο σουπερ κυριαρχος, και σε καταπιεζει το να μη δειχνεις το ποσο κυριαρχικος εισαι κ οτι αν το δειξεις θα κυριευσεις κ τον κοσμο όλο.. τι να σου πω.. εδω η επιστημη σηκώνει ψηλα τα χέρια..



    Φιλικα
    Ψέμματα
     
  7. master00dragon

    master00dragon Regular Member


    κανενας δεν σε αναγκαζει να μιλησεις για αυτο που εισαι ή να προωθησεις δημοσιως το ΣΜ
    υπαρχει παντα η επιλογη να προσπερασεις....

    η διαθεση σε αυτο το νημα ειναι απολυτως καλοπροαιρετη
    ζητηθηκε μονο η γνωμη σας και διατυπωθηκε μοναχα η επιθυμια να γινει μια κουβεντα πανω σε ενα ζητημα που μας αφορα
    συγνωμη αν το θεμα ή οι ερωτησεις μπορει να προκαλεσουν stress
    και αν ειναι ετσι
    απολογουμαι που εθιξα ενα θεμα ταμπου
     
  8. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Δε νομίζω να έθιξες κάποιο θέμα ταμπού, κάθε άλλο. Ούτε και προκάλεσαν stress οι ερωτήσεις. Απλώς, αυτό που πιστεύω εγώ, είναι πως είχες στο νου σου μία συγκεκριμένη απάντηση, ή μάλλον 2: ή κοινοποιεί κάποιος την ερωτική του ζωή, ή την κρατάει κρυμμένη. Σε κάθε περίπτωση όμως, αισθάνεται πως δεν είναι κάτι το φυσιολογικό και είτε νιώθει άβολα, είτε προσπαθεί να πείσει τους άλλους πως αυτό που κάνει είναι σωστό. Το ενδεχόμενο να αντιμετωπίζει κάποιος την ιδιαίτερη σεξουαλικότητά του ως μέρος του εαυτού του και να τη θεωρεί σαν κάτι ασήμαντο προς κοινοποίηση δε σε ικανοποιεί με τίποτα ως απάντηση;
     
  9. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    Δηλαδη θεωρεις οτι οποιος δε βγαινει με τη ντουντουκα στους γυρω, να διαλαλει τις σεξουαλικες του προτιμησεις, ειναι διπροσωπος?
    Αν εγω δεν ενιωσα την αναγκη να ενημερωσω ποτε και κανενα στη ζωη μου για οτιδηποτε κανω, γιατι πρεπει να τους ενημερωσω για τις κινησεις μου στο κρεβατι μου? Στο κατω κατω τους ρωτας αν τους ενδιαφερει?
    Απο ποτε οι σεξουαλικες προτιμησεις του καθενος ειναι μετρο εκτιμησης της προσωπικοτητας του και του χαρακτηρα του?
     
  10. DiDi

    DiDi Regular Member

    εδώ σφυρί καλώ δρεπάνι με λαμβάνεις????????
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Άμα σε πιάσω στα χέρια μου δε μου γλιτώνεις, παλιο pet    
     
  12. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    δεν συζηταμε για να συμφωνησουμε
    αλλα
    για να ανταλλαξουμε αποψεις και να κατανοησουμε τις διαφορες μας

    το οτι δεν εχουμε την ιδια οπτικη γωνια δεν σημαινει πως μιλαμε για να βρουμε οπαδους
    ουτε για να επιτεθουμε
    αγαπητε μου δεν με ενδιαφερει να επιβαλω ενα συγκεκριμενο τροπο ζωης
    αλλα εχω τη διαθεση να ακουσω και να αναρωτηθω

    οσο για το πως ζω εγω
    εχω ελπιδα στη δυναμικη των αλλαγων