Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος master00dragon, στις 10 Νοεμβρίου 2008.

  1. nasmar

    nasmar Regular Member

    Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    female part

    λοιπον..,εγω ή μαλλον εμεις εχουμε μιλησει στους φιλους μας ,για τις προτιμησεις μας οπως και στα αδερφια μου. σε ενα γενικοτερο πλαισιο οχι περιττες λεπτομερειες,οπως θα εκανα δηλαδη και αν δεν υπηρχαν αυτες οι ιδιαιτεροτητες στην σεξουαλικη μου ζωη.

    σε λεπτομερειες θα μπω οταν με απασχολει κατι σε σχεση με το σεξ και θα ζητησω την γνωμη των φιλων μου,(κ αυτο θεωρω οτι ειναι ενα απο τα θετικα)διοτι αν δεν ξεραν δεν θα μπορουσα να πω τον νταλγκα μου και αυτο θα περιοριζε την ελευθερια εκφρασης μου και θα ελειπε ενα κομματι (που εχω αναγκη)στη σχεση με τους φιλους μου.

    απο την αλλη αυτη η ανεση μου να συζηταω αυτα μαζι τους,τους εχει δωσει την ανεση να μιλησουν και κεινοι για το τι θελουν και ιδιαιτερα σε ζευγαρια που δεν ειχαν ανοιχτει ποτε μεταξυ τους ,βγηκε σε αρκετα καλο ,γιατι με την προτροπη μου /μας βγαλαν τις ντροπες και καναν πιο ευχαριστη τη σεξουαλικη τους ζωη .(δευτερο θετικο).

    τριτο θετικο ειναι οτι δεν αναγκαζομαι να λεω αυτα τα μικρα ψεμματακια που μου τη δινουν στα νευρα και με κανουν να νευριαζω με μενα.

    ενα απο τα αρνητικα ειναι το δουλεμα του αδερφου μου,αμα δει ενα ερωτισμο στην ατμοσφαιρα αναμεσα μας,αρχιζει τα αστειακια τυπου "αντε την κανω εγω τωρα ,να βγουν τα μαστιγια" 

    τωρα στους γονεις δεν εχω πει τιποτα,ειναι μεγαλοι ανθρωποι και δεν θα τους κατσει καλα,βεβαια μενουν και πολυ μακρυα,οποτε δεν αναγκαζομαι να λεω αυτα "τα μικρα ψεμματακια",αν οι συνθηκες με αναγκαζαν να τους λεω,σιγουρα θα ηταν θεμα χρονου να τους μιλησω για τις ιδιαιτεροτητες μου.Αυτα!
     
  2. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?


    rep rep rep repppp
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Re: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

       ποσο με καλυψες.
     
  4. LordAini

    LordAini Regular Member

    Έχουν γίνει κάποιες συζητήσεις με τους κολλιτούς μου στο παρελθόν, αλλά περιέργως αντέδρασαν αρκετά ήρεμα. Ο ένας ψιλοφρίκαρε μόνο, αλλά οι άλλοι το πήραν χαλαρά το θέμα. Ο ένας μάλιστα μου ζήτησε και συμβουλές.

    Με την οικογέννεια μου δεν έχει γίνει τέτοια συζήτηση, εκτός από την αδερφή μου, η οποία απ'ότι έχω καταλλάβει περιστρέφεται στον ίδιο άξονα. Με τους άλλους δεν υπάρχει λόγος να γίνει τέτοια συζήτηση, αν και απο γενικές κουβέντες μου φαίνεται οτι κάτι έχουν ψιλιαστεί.
    (όταν μετακόμισα η μάνα μου ήρθε να βοηθήσει και κατα λάθος άνοιξε την κούτα με τα toys, και δεν το ανέφερε καν, πράγμα περίεργο, γιατί δεν ντρεπεται να μιλάει γι'αυτά ιδιαίτερα.)
     
  5. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    ολα αρχισαν να βαραινουν και ειπα να ελαφρυνω το κλιμα   
    χαιρομαι που το ειδες χαλαρα και με χαμογελο

    υγ παραδεξου πως ηταν χαριτωμενο κολπακι:nod:

    λοιπον

    θελω να παρατηρησω
    το να εκφραζεις τη γνωμη σου δεν σημαινει
    οτι αναζητας οπαδους η θελεις να προσυλητισεις
    αλλα ειναι θεμελιωδες δικαιωμα

    Σκεφτηκε κανεις οτι
    σε μια συζητηση μπορει κανεις να πει απλα την αληθεια

    οταν οι αλλοι μιλουν για την ισοτητα σε μια σχεση να μιλησει κανεις για την αξια της ανισοτητας?
    οταν μιλουν για δημοκρατια για την αξια της πεφωτισμενης δεσποτιας?
    οταν σε προτρεπουν να εισαι ιδιος για την αξια του να εισαι διαφορετικος?

    γιατι δηλαδη η ειλικρινεια πρεπει να εκλανβανεται ως η λεπτομερης επεξηγηση για τις αρετες του dildo ή του butt plug στους γονεις του στους φιλους ??
     
    Last edited: 13 Νοεμβρίου 2008
  6. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    αγαπητε οι σοφοι ελεγαν τα εν οικο μι εν δημο εκτος αν τους αμφισβιτης και θεορης τον εαυτο σου πιο σοφο, για μενα οπιος κοινοπιη την ζωη του η εχει να κερδηση κατι απ αυτο η εινε ηλιθιος.
    στο σηγκεριμενο ωημα παντος επειδη το διαβασα με πολη μεγαλο ενδιαφερον ειδα οτι εσυ δεν το ξεκινισες και τοσο καλοπροερετα οπος ακουστικε μιας και πολη διπλοματικα προσπαθης να επβαλης την γνωμη σου και δεν αρκησε στης απαντησης που σε δηνουν.
    εινε καθαρα ποσους μπορης να ψαροσης.
    απο κει και περα
    κατα τα εργα σου αληλουια.
    ΤΕΛΟΣ

    το να εκφραζεις τη γνωμη σου δεν σημαινει
    οτι αναζητας οπαδους η θελεις να προσυλητισεις
    ακριβος αθτο εινε.
     
    Last edited: 13 Νοεμβρίου 2008
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    Συμφωνώ..
     
  8. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    Re: Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    ποιος μιλα για κοινοποηηση?
    απλως οταν πιστευουμε σε συγκεκριμενες ιδεες αυτες αγαπητε συνηθως διεπουν και την ζωη μας

    εχουν να κανουν και με την καθημερινοτητα μας
    εκτος αν θεωρεις φυσικο τη μεταμορφωση ττο πρωι δρ τζεκιλ το βραδακι mr χαιντ

    και για να δωσω και ενα παραδειγμα
    ειστε slave kai εχετε παει σε φιλικο σπιτι για φαγητο με τη Mistress σας
    οι γυναικες αποσυρονται στην κουζινα για να φτιαξουν σαλατες και να σερβιρουν
    ειναι δυνατον ενας slave να μην νοιωθει ντροπη που η Misstres του εξευτελιζεται με το να τον σερβιρει?
    και ειναι δυνατον αυτο να το κανει απροβληματιστα και χαρωπα μια Misstres χωρις καθολου stress??

    φυσικα υπαρχει και η δικαιολογια του πονοκεφαλου για την ατυχουσα για να αποφυγει την επαφη με τα μαρουλια...
     
  9. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    Κανείς δε μπορεί να μεταμορφωθεί σε κάτι που δεν είναι. Ωστόσο, η προσαρμογή ανάλογα με τις περιστάσεις είναι σημαντικό προσόν κατά τη γνώμη μου.

    Όσο για το παράδειγμα που φέρνεις, μου φαίνεται λίγο αστείο. Ίσως επειδή δεν είμαι slave. Κυρίως, όμως, επειδή σ' ένα τέτοιο σπίτι δε θα ήμουν ποτέ καλεσμένος. Σπίτια όπου συνηθίζεται οι γυναίκες να πηγαίνουν, σαν γκρουπ στην κουζίνα, την ώρα που οι άντρες κάθονται στο σαλόνι, ανήκουν σχεδόν πάντα σε άτομα που αποπνέουν μία φρικτή μικροαστίλα, τα οποία και αποφεύγω εκ πεποιθήσεως.

    Ελπίζω να μην πάρεις την απάντησή μου ως επίθεση. Απλή διαφωνία είναι  
     
  10. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    Re: Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    δεν τα εγραψα για σενα
    χιουμορ εκανα
    βεβαια η μιση και κατι ελλαδα ετσι ειναι
    δεν το πηρα σαν επιθεση μην ανησυχεις
     
     
  11. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?

    και οι αντρες μαγειρευουν πια..
    γιατι θα χαρακτηριστει ως κακο να ετοιμασει το φαγητο ο ανδρας αν υπαρχουν καλεσμενοι 5 φιλοι.. θα πρεπει να το φέρει κ στα 4?

    Αυτο δεν αφορα την κοινοποιηση μονο.. αφορα πρωτιστως την αισθητικη των άλλων..
     
  12. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    Re: Απάντηση: γνωριζουν οι αλλοι για εσας?


    χεχεχεχε
    χαιρομαι που ειμαστε τοσο προχωρημενοι
    ευρωπη γιναμε:rollinglaugh:  

    παντως αυτο με τα τεσσερα μου αρεσε.....
    ειναι της δικης μου αισθητικης
     
    Last edited: 13 Νοεμβρίου 2008