Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

δανισμός υποτακτικού

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος zwg, στις 19 Οκτωβρίου 2007.

  1. zwg

    zwg Regular Member

    έτσι είναι . . . Εσείς οι υπόλυποι Κυρίαρχοι 8α δανίζατε κάπιον υποτακτικό σας;;
     
  2. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: δανισμός υποτακτικού

    Ανετα..
     
  3. GIANNIS2004

    GIANNIS2004 New Member

    Θα συμφωνησω με τους προηγουμενους ειναι δηλαδη θεμα του κυριαρχου αν θα δανειζε καποιον η οχι.
     
  4. akis

    akis New Member

    Απάντηση: δανισμός υποτακτικού

    h megaliteri fantasiosi mou einai na me ehei gimno kai demeno me louraki sta ahidia kai sto laimo mia kiria kai na me emfanisei mprosta se files tis na me exeftelisoun opos kai oso theloun mia~mia kai oles mazi. perimeno afti ti stigmi kai psahno kiria na to kanei.
     
  5. lick-feet

    lick-feet New Member

    Απάντηση: δανισμός υποτακτικού

    Φίλε akis αυτο που ζητάς δεν νομίζω να ειναι και τόσο εύκολο εκτος αν τύχει να βρεθείς σε κανενα BDSM party με την Αφέντρα σου οποτε εκεί ίσως να είναι και πιο εύκολο. Ίσως να κάνω και λάθος αλλα κατα τιν ταπεινή μου γνώμη "δέν είναι εύκολο"...
     
  6. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: δανισμός υποτακτικού

    εμενα παντως θα μου αρεσε να με δανεισει η Κυρια σε καποια φιλη της.της απολυτου εμπιστοσυνης φιλη της ομως.εχω ομως την εντυπωση οτι δεν το κανουν αυτο οι Κυριες.θελουν τους σκλαβους μονο κ μονο για δικια τους χρηση.
     
  7. lick-feet

    lick-feet New Member

    Απάντηση: δανισμός υποτακτικού

    Φίλε μου και εγώ αυτό πιστεύω οτι τους κρατούν για προσοπική τους χρήση...
     
  8. sklavos-gia-zeugari

    sklavos-gia-zeugari New Member

    Katarxin kalispera se olous k oles!! Einai i prwti mou mera edw k tha ithela na pw k egw tin apopsi mou epi tou thematos!! O daneismos upotaktikou/hs proupothetei na exei to atomo prwta dokimastei polu kala wste na min ntropiastei autos/h pou tha ton/tin daneisei.
    Episis to atomo auto efoson upotithetai oti einai upotaktiko tha prepei na katavalei AKOMA megaluteres prospatheies wste na einai apla A P S O G O S ekei pou tha paei.
    Apo tin alli o daneismos kruvei mia polu mikri alla ousiastiki pagida: Mporei na tou/tis kalaresei ekei pou tha paei k na mi thelei na gurisei pisw
     
    Last edited by a moderator: 20 Οκτωβρίου 2007
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    προφανώς θέλετε να πηγαίνετε με περισσότερες και ο "δανεισμός" είναι καλή λύση ... τότε μη δηλώνετε σκλάβοι/ες όμως

    η μονογαμία είναι κάτι πολύ δύσκολο αλλά πολύ πιο τελειοποιημένη τεχνική ,τουλάχιστον όσο αφορά το ζωικό βασίλειο ...
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Πιστεύω πως το μόνο που δεν πρέπει να δανείζεται είναι ένα ... βιβλίο. Πάντα μου το επιστρέφουν με τσακισμένες τις σελίδες του και με λεκέδες από καφέ ή λερωμένο από άλλες απροσδιόριστες κίτρινες κηλίδες.

    Το πιο συχνό φαινόμενο είναι να μην μου το επιστρέψουν ποτέ.

    ΥΓ. Η ποιότητα του βιβλίου δεν έχει σχέση με τον δανεισμό. Αλλά σύμφωνα με τον νόμο του Murphy, συνήθως δε μου επιστρέφουν τα πιο αγαπημένα μου βιβλία. Οπότε απλά δεν τα δανείζω.
     
  11. akis

    akis New Member

    Απάντηση: δανισμός υποτακτικού

    de xero an einai dinaton to na me danisei i kiria mou se files tis....... ego pantos tha to dehomouna eyharistos.......... makari na mou tihi ala pou....
     
  12. Olympos

    Olympos Regular Member

    Κατ΄αρχήν, προς την dora_salonica

    Για τα βιβλία εχεις δίκιο, δεν δανείζονται, χαρίζονται.....

    Οσο για τον όρο ¨δανεισμός¨, κατι δε μου πάει καλά. Τι παει να πει : Μήπως θάπρεπε να χρησιμοποιηθεί καλύτερα ο όρος ¨χρησιδάνειο¨ ????

    Ας σοβαρευτούμε...

    O Master δεν δανείζει, δωρίζει !!! Δωρίζει τη χρήση της slave του για όσο χρόνο Αυτός επιθυμεί. Στον όρο ¨δάνειο¨ενυπάρχει το όφελος, ο περίφημος ΤΟΚΟΣ !!!! Ενας τέτοιος Master, πόσο κοντά στα δικά σας πρότυπα για τους Masters είναι ????

    Δεν νομίζω να είδα απάντηση από καποια fem slave.... μόνο από κάποιους males, οι οποίοι ενθουσιάστηκαν !!! Αλήθεια, ενθουσιάστηκαν με την προοπτική της προσωπικής τους απόλαυσης, Η για το οτι υπακούοντας εκπληρώνουν το σκοπό τους, που δεν είναι άλλος από την υπακοή στις επιθυμίες-προσταγές του Master ???

    Οσο για τις fem slaves, επιτρεψτε μου να εκφράσω την άποψη μου, που μπορεί να μην είναι και απόλυτα αποδεκτή. Πέρά από 2-3 που είναι συνειδητοποιημένες, οι υπόλοιπες θα πουν ότι δεν το θέλουν, ότι δεν τους αρέσει κλπ.

    Κάνω μεγάλο λάθος ???