Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"δεν μπορώ να το κάνω αυτό Κύριε"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Seduction, στις 8 Οκτωβρίου 2007.

  1. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: "δεν μπορώ να το κάνω αυτό Κύριε"

    εσύ μπορείς να υπηρετήσεις οποιαδήποτε γυναίκα;
     
  2. pax

    pax Regular Member

    Δηλαδή, αν μια μέρα θα έρθει η κυρίαρχος και πει: "Τέρμα τα kinky, απαγορεύεται. Από εδώ και στο εξής θα είναι όλα vanilla" τι θα κάνεις;
     
  3. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Re: "δεν μπορώ να το κάνω αυτό Κύριε"

    Ο john_slave96 στο ποστ του παραπανω συμφωνησε με τη dora_salonica, και η Δωρα παραπανω φροντισε να δωσει και ορισμο του Κυριαρχου
    Και ΝΑΙ! σε ενα οποιο τετοιο Κυριαρχο ΑΝ ΤΟΝ ΒΡΕΙΣ μπορεις να υποταχτεις
    (Σιγουρα δεν ειναι ειναι ο οποιοσδηποτε )
     
     
  4. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: "δεν μπορώ να το κάνω αυτό Κύριε"

    δεν ήξερα πως υπάρχει "ορισμός" Κυρίαρχου... όσο ζω μαθαίνω... άσε που δεν κατάλαβα πότε τον έδωσε αυτό τον "ορισμό" η dora... ουφ, γερνάω...
     
  5. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: "δεν μπορώ να το κάνω αυτό Κύριε"

    καλη μου sapfw οπου ορισμος διαβασε "προσωπικος ορισμος"
    συγνωμη για την παραβλεψη
    νομιζα οτι ηταν κατανοητο

    αυτο το παραπανω εμενα μου μοιαζει για ορισμος (προσωπικος εστω)
     
  6. μελίνα

    μελίνα Guest

    "δε μπορώ" λέμε πρώτα στον εαυτό μας,
    μετά το ανακοινώνουμε στον Κύριο,
    σιωπηλά ή φωναχτά.

    Οι αιτίες του "δε μπορώ";
    mind constraints - μας ήταν αδιανόητο,
    emotional constraints... και τι θα γίνει μετά;

    Σχολείο ίσως και να είναι το BDSM.
    Sport δεν είναι.

    Γιατί είναι πολύ υγρό, τα σπορ είναι στεγνά.

    Αλλά... τι ήταν η δύσκολη άσκηση;
     
  7. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    μελινα το watepolo μια χαρα υγρο ειναι 
     
  8. Eri

    Eri


    Κ φτιαχνει κατι κορμια ονειρο κ εχει κ μπολικο ξυλο κατω απο το νερο....Μαρη lolaaaaaaa μηπως να πηγαιναμε σε κανα κολυμβητηριο να παρακολουθουσαμε κανα αγωνα?   
     
  9. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    beautyfullllllllll 
     
  10. Michel1972

    Michel1972 New Member

    Tο δεν μπορώ δεν έχει άμεση σχέση με το δε θέλω
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Πάσχω από υψοφοβία (και καναδυό άλλες, όλες σε μένα μαζεύτηκαν γμτ). Ένα Καλοκαίρι, στις βάθρες της Σαμοθράκης, έφυγα από την πεπατημένη (και όχι μόνο εκεί θα έλεγα) και έπρεπε να κάνω ένα βηματάκι στο κενό για να περάσω στον απέναντι βράχο. Έτσι, χωρίς να κρατιέμαι. Ήταν ένα απλό βήμα αλλά αν έπεφτα θα έσπαγα πόδια, πλευρά, σβέρκο, πού να ξέρω; Βράχια είχε κάτω, και ήταν μυτερά.

    Ίδρωσα, ξεϊδρωσα, μισή ώρα μου πήρε να κάνω το κωλοβήμα. Το έκανα στο τέλος, μια χαρά πέρασα απέναντι. Αισθάνθηκα μια άγρια χαρά μετά, μια φοβερή ικανοποίηση με τον εαυτό μου. Συγκαταλέγω τη στιγμή στις καλύτερες της ζωής μου (δεν έχω πολλές - ακόμη).

    Αυτό που συνήθως βλέπουμε ως κάτι που δεν μπορούμε να κάνουμε ίσως να είναι αυτό που δεν μπορούμε να ΔΙΑΝΟΗΘΟΥΜΕ να κάνουμε. Εμείς οι ίδιοι υψώνουμε το εμπόδιο. Τι θα γίνει αν.....Είναι επικίνδυνο......Μα εσύ δεν κάνεις ποτέ τέτοια πράγματα....

    Παρά το γεγονός ότι στο παράδειγμά μου υπήρχε όντως κίνδυνος (απλά τον είχα μεγεθύνει λόγω της φοβίας μου) στην περίπτωση του βδσμ ο μόνος κίνδυνος (όταν έχεις καλό Οδηγό) είναι ότι θα υπερβείς μία παγιωμένη κατάσταση και θα αισθανθείς υπέροχα μετά που ξεπέρασες την μαλακία του εγκεφάλου σου που σε κρατούσε δέσμια με ψεύτικες εντυπώσεις περί του τί είσαι, τι μπορείς να κάνεις, ακόμη και ΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ να κάνεις. Πράγμα που δεν είναι επικίνδυνο αλλά απελευθερωτικό.

    Ποτέ δεν ήξερα ότι έπρεπε να γίνω σκλάβα για να γίνω ελεύθερη (κι εγώ έναν έναν τους σπάω τους κρίκους της αλυσσίδας, τόσα χρόνια την έδενα γύρω μου...)
     
  12. Olympos

    Olympos Regular Member

    Πολύ καλό !

    Να το δούμε όμως και από την πλευρά του Master ?

    Πόσο ελεύθερος είναι ο Master. ο οποίος έχει την ιδιοκτησία και όλη την ευθύνη της slave του ???

    Κάποιος έγραψε : ¨Η ιδιοκτησία είναι σκλαβιά. Ανήκεις σ΄αυτό που σου ανήκει¨

    Και για να μη θεωρηθεί ότι αλλάζω θέμα....

    Ο Master δεν μπορεί να επιτρέψει στον εαυτό του να δημιουργήσει αίσθημα ανασφάλειας στην slave του. Αν συμβεί κάτι τέτοιο, το λάθος είναι αποκλειστικά και μόνο δικό του. Αν δεν μπορεί να το ελέγξει, είναι προτιμότερο να αναθέσει ένα μικρό ή μεγάλο κομμάτι της εκπαίδευσης σε κάποιον άλλο, κατά προτίμηση σε μια έμπειρη slave.

    Διευκρίνηση : Δεν μιλώ για Mentor, αυτός ανήκει σε άλλη κατηγορία.