Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

διαζυγιο και βδσμ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος herculess, στις 14 Αυγούστου 2014.

  1. seduced mind

    seduced mind Guest

    θα δεχθεί μια βανίλλα τη διπλή ζωή μου; Θα αποδεχθεί το γεγονός πως ερωτικά δεν με εκφράζει και πως θα πρέπει να στραφώ κάπου αλλού για να βρω την ερωτική μου γαλήνη; Θα μου πεις αν συμφωνεί με τον ερωτικό μου κόσμο, τότε μπορώ να συνυπάρχω με αυτήν. Όχι, δεν μπορώ δυστυχώς, θέλω το έτερον ήμισυ να το νιώθει αυτό που κάνει και η βανίλλα δεν το νιώθει. Υπάρχουν κάποιες που όταν μυούνται σε αυτό, ανακαλύπτουν ότι τους ταιριάζει και ότι είναι Κυρίαρχες αλλά είναι πολύ σπάνιο αυτό το φαινόμενο. Το υ που την έχει έμφυτη την υποτακτικότητα, έχει μια κατάρα αλλά και ένα προσόν παράλληλα, σιγά μην τον άφηνε η φύση απροστάτευτο. Η κατάρα είναι πως δύσκολα θα βρει αυτό που θέλει, το προσόν που του έδωσε η φύση είναι πως μπορεί σε ένα οποιοδήποτε χώρο να αντιληφθεί μια βανίλλα το τι κρύβει μέσα της που δεν το έχει ανακαλύψει ούτε η ίδια και αυτός το μόνο που έχει να κάνει είναι να τη βοηθήσει να το εξωτερικεύσει. Για εμένα πρέπει να υπάρξει μια ισορροπία. Αν τυχόν ένα υ μπλέξει με κάποια που δεν την εκφράζει η Κ και για αυτό θα φταίει καθολικά το υ και τα υ που την έχουν έμφυτη δεν το κάνουν, θα της ρίξει το κέρατο της ζωής της. Θα έχει φάει τόσο κέρατο όσο δεν μπορεί να φανταστεί. Το ξέρω πως ίσως να σου φανεί παράξενο και να με ρωτήσεις στο τέλος δηλαδή Κ να είναι και ότι να 'ναι; Όχι δεν είναι έτσι, το υ έχει μια πολύ βαθιά ανάγκη να διοχετεύσει την υποτακτικότητα του αλλά δεν θα το κάνει με την οποιαδήποτε Κ, θα το κάνει με κάποια που τον καλύπτει και σαν άνθρωπο. Πάντως αν τυχόν ασχοληθεί μόνο με το κομμάτι της καθημερινότητας και όχι με το ερωτικό, είναι θέμα χρόνου να καταστραφεί και αυτός και το έτερον ήμισυ κάτι που θα αποφύγει να συμβεί αυτή η περίπτωση, γιατί ξέρει τι θα συμβεί στο μέλλον.

    Αν ήμουν φετιχιστής δεν θα με ένοιαζε τόσο και θα κοιτούσα πρωτίστως στον άνθρωπο ή στην εμφάνιση ή ή ή ή....... αλλά όταν έχει κάτι έμφυτο κάποιος τότε η φύση του είναι τέτοια που θα κοιτάξει να καλυφθεί και σε αυτόν τον τομέα. Σκέψου απλώς ότι τα υ τουλάχιστον αυτά που δεν έχουν οικονομικό πρόβλημα δεν πάνε με Pro γιατί δεν πάνε; Τυχαίο; Υπάρχει λόγος και αυτός ο λόγος τους ακολουθεί στην καθημερινότητα τους και τους διαμορφώνει καλώς ή κακώς και την ίδια τους τη ζωή σε ένα μεγάλο ποσοστό. Ειλικρινά δεν άκουσα ποτέ στα 8 χρόνια και σε ένα κύκλο 60 άτομων (έμφυτη Κ και υ) που θεωρούσα γνωστούς και φίλους να τα σπάνε μεταξύ τους τυχαίο;
     
  2. tractable

    tractable Regular Member

    λες πολλές αλήθειες @seduced mind ! το λέω σαν υ και εγώ και έχοντας διαπράξει όλα τα λάθη του κόσμου σχετικώς...  
     
  3. seduced mind

    seduced mind Guest

    @tractable Δεν πειράζει από αυτά τα λάθη μαθαίνουμε και γινόμαστε καλύτεροι....
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Βρε seduced...είναι η δεύτερη φορά που συζητάμε και μου εξυψώνεις τα Υ σε μυθικά όντα με θεία χαρίσματα, που κανείς άλλος δεν θα είχε ( κάτι σαν την λευκή φυλή της Shambala )...Εγώ δέχομαι ότι εσύ σαν άνθρωπος και να έχεις το χάρισμα/ικανότητα να ξεχωρίζεις κάποια πράγματα...Αλλά όχι επειδή είσαι Υ...Και εγώ δηλαδή που είμαι Κ, δεν θα μπορούσα να ξεχωρίζω η μου λείπει σώνει και καλά η ευαισθησία η το προσόν να "διακρίνω" ? Και αν τα έχω και αυτά τα χαρακτηριστικά, θα ήμουν Υ ? (...Που δεν βλέπω τίποτα το κακό στο να είναι κάποιος ότι θα γούσταρε να είναι...) Σωστό αυτό που έγραψες...Το Υ και το Κ δεν είναι αυτοκόλλητα, αλλά το πως κάποιος είναι...Εγώ δεν είμαι Κ μόνο στην προσωπική μου ζωή...αλλά σε οτιδήποτε κάνω... Το λοιπόν η γυναίκα που παραλίγο να παντρευόμουν, θα μπορούσα να την χαρακτηρίσω ελεεινά Kinky βανίλλα με καθαρή ροπή προς το Κ...Εγώ εκτός από Κ, έχω και το hobbie του crossdressing ( το πόσο συχνά το κάνω και σε τι βαθμό, είναι άλλου Παπά ευαγγέλιο ) και είμαι αρκετά ως σιχαμερά perv...Τουτέστιν είμαι ένας ανθρώπινος αχταρμάς...Ε, δεν χωρίσαμε για σεξουαλικές "διαφορές"...Και ήμασταν ειλικρινέστατοι και οι δυο από τον πρώτο κιόλας μήνα της μακροχρόνιας σχέσης μας...Και είχα και άλλες μεγάλες σχέσεις πριν από εκείνη...και κάποιες από εκείνες ήταν βανίλλιες...Και ανικανοποίητος δεν είχα μείνει...Η ζητούσα λίγα η φαίνεται πως στάθηκα απλά τυχερός...Παίζει και αυτό...

    Και σίγουρα στις σχέσεις μου...εκείνες τις αληθινές και όχι για να περνάει η ώρα η για παρατεταμένα γαμήσια...δεν είχα ποτέ διπλή ζωή...Η ζωή μου ήταν και παραμένει μια...Και όμως εγώ ξέρω σχέσεις Κ με Κ που όχι μόνο δεν τα έσπασαν, αλλά είναι μαζί μετά από χρόνια...Όπως και σχέσεις Κ με Υ που γίνανε μουνί καπέλο κατ' επανάληψιν και χωρίσανε malo modo...Και μην λες ότι ένας φετιχιστής μπορεί να μείνει μόνο στην εμφάνιση η σε οτιδήποτε άλλο και το φετίχ του να το θάψει...Ίσως και να μην ισχύει...Τώρα αν θέλουμε να μιλάμε με προσυσκευασμένα αξιώματα...Λες και όλοι είμαστε ίδιοι μόνο επειδή τυχαίνει να φοράμε το ίδιο "μπλουζάκι", πάω πάσο...Γνώμη σου....σεβαστή...Γνώμη δική μου...εξίσου σεβαστή...Ο καθένας με τις εμπειρίες του, τα θέλω του και τον τρόπο λειτουργίας του... 

    Υ.Γ. Είναι αυτονόητο ότι να είσαι άντρας και Υ δεν είναι διόλου εύκολο, για χίλιους λόγους που έχουν αναλυθεί στο έπακρο και σίγουρα για αρχέγονα στερεότυπα...Εννοείται ότι δεν θα παραχωρήσεις δύναμη επάνω στην κάθε τυχάρπαστη...Όπως και εμένα δεν με ενδιαφέρει να κυριαρχήσω στην περιπτερού η στην μανάβισσα η στην οποιαδήποτε άσχετη...Αλλά μην το θεωρείς και εύκολο να είναι κάποιος Κ...Και δεν μιλάμε μόνο για βδσμ...Να είσαι εκ φύσεως η χαρακτήρα, πες το όπως θέλεις...Ο μαλάκας που μπαίνει πάντα "μπροστά"...που αποφασίζει και κάποιες φορές για άλλους...που του αρέσει να λαμβάνει ευθύνες, αλλά και αυτές οι τελευταίες δεν σημαίνει ότι δεν του βαραίνουν διόλου τις πλάτες...

    Υ.Γ. 2 έχω πολύ στενό φίλο που είναι καραμπινάτο αν και αδήλωτο Υ...Που το χάρισμα σου να "διακρίνει" δεν το έχει...Και το χειρότερο απ΄ όλα? Το ότι είναι Υ ίσως και να μην το παραδέχεται και στον ίδιο του τον εαυτό...
     
    Last edited: 14 Αυγούστου 2014
  5. tractable

    tractable Regular Member

    μα δεν βλέπω να πολυδιαφωνείτε @Tenebra_Silente kai @seduced mind   όσο βέβαια μπορώ να καταλάβω εγώ ο τρίτος...

    ναι οι στερεότυποι ρόλοι ποτέ δεν βοηθούν να καταλάβομε ποιοι πραγματικά είμαστε και τι θέλομε σε αυτή τη ζωή...
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @tractable ο διάλογος δεν σημαίνει σώνει και καλά διαφωνία...Αρκετές φορές ο "πλούτος" είναι στις αποχρώσεις...   

    Εγώ διαφωνώ με το γεγονός ότι μόνο μέσα στην κοινότητα κάποιος θα μπορούσε να βρει τον κατάλληλο άνθρωπο...Και για κοινότητα εννοώ την ευρύτερη και όχι μόνο το φόρουμ
     
  7. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Άσε τα σάπια, τα λες αυτά, γιατί βαριέσαι να τρέχεις σε φορουμικούς γάμους.  
     
  8. tractable

    tractable Regular Member

    @Tenebra_Silente σίγουρα όλα είναι δυνατά, αλλά θα πρέπει να υπάρχει μια κάποια συμπληρωματικότητα στη σχέση άρα και στα BDSM... γιατί αν δεν υπάρχει, αρχίζεις με τουλάχιστον μια οικογένεια προβλημάτων - το ξέρω το έχω κάνει...   
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Στον δικό σου έρχομαι τρέχοντας και μάλιστα με κουστούμι καλοκαιριάτικα ( και το σιχαίνομαι τα μάλα...μου φτάνει που το έχω σαν στολή )...Πάντα on topic ρε farfallina xaxaxa...5-1... 
     
  10. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Που να σου καεί το λάπτοπ και το κινητό μαζί.  
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Θα μου πάρεις άλλα εσύ...Μόνο επειδή με καταράστηκες...Όσον αφορά το λαπιτόπι...έχω δεύτερο στο γραφείο...Θα πάρω εκείνο χαχαχα...Κακούργα ε κακούργα χαχαχα....    

    Υ.Γ. περιμένω πρόσκληση χαχαχα  
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Η συμπληρωματικότητα πρέπει να υπάρχει σε κάθε σχέση και όχι μόνο ερωτική...αλλά και στις φιλικές και στις επαγγελματικές...Αλλά δεν "αγοράζεται" κάπου...χτίζεται κιόλας...όσο και αν είναι σε μεγάλο η μικρό βαθμό "πηγαία"...Σίγουρα πρέπει να υπάρχει ο κατάλληλος σπόρος...Για να γυρίσουμε στα του γάμου και των σχέσεων...Συνεχίζω να πιστεύω ότι το ΒουΔουΣουΜου θα μπορούσε κάλλιστα να ήταν αιτία χωρισμού...Αλλά οι περισσότεροι πλέον νομίζουν ότι ο γάμος είναι ένα δαχτυλίδι, ένα πανηγύρι και γιάντα όποιον πάρει ο χάρος...Όσο κρατήσει και όσο περνάμε "καλά"...Θέλει πολύ σκέψη πριν από ένα τέτοιο βήμα...Πολύ "ζύγισμα" και να γνωρίζουμε ότι όλα δεν μπορούμε να τα έχουμε δικά μας...ούτε ότι μια σχέση πάει μπροστά με τον αυτόματο πιλότο...Τώρα αν σε κάποιον φτάνει να παντρευτεί η να σχετιστεί με κάποιον με μοναδικό γνώμονα το ΒουΔουΣουΜου...γούστο του και καπέλο του...Δεν λέω, σημαντικότατο και το σεξ και να μπορείς να εκφράζεσαι ελεύθερα...Αλλά κάποιος βάζει τα πάντα στην πλάστιγγα και αποφασίζει...Εγώ αν έβρισκα τον "σωστό" άνθρωπο για μένα, δεν θα χαλιόμουν αν χρειαζόταν να γίνω λιγότερο "οδοστρωτήρας" η να περιορίσω τις "διαστροφές" μου...Δεν μιλάω για εξάλειψη η καταπίεση... 
     
    Last edited: 14 Αυγούστου 2014