Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

διαστροφη...τι εστιν τουτο?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος διαστροφη_99, στις 30 Νοεμβρίου 2015.

  1. Καποιος χρηστης με ρωτησε..τι σημαινει διαστροφη για εμενα..δυσκολη ερωτηση ομολογω.Παρολο αυτα εδωσα μια εξηγηση που για πολλους μπορει να μην ειχε καν περασει απο το μυαλο τους,για αλλους να ηταν σκεψη χρονων και σε αλλους μια αστραπιαια αναλαμπη.Διαστροφη ειναι το διαφορετικο που με βαση τα δικα σου κριτηρια και λογικη αποτελει κατι εξω απο τα θελω σου,τις αναγκες σου,τα πιστευω σου.Διαστροφη ειναι κατι το διαφορετικο.Κατι που σε κανει να ξεχωριζεις.Το αλλιωτικο,το περιεργο,το ιδιαιτερο.Μια κρυφη σκεψη,ενα κρυφος φετιχισμος,ενας ποθος που φοβασαι να πεις ανοιχτα και να εξωτερικεψεις διοτι φοβασαι οτι θα σε χαρακτηρισουν ως μη συμβατικο..ως ανωμαλο!Αυτο ειναι διαστροφη!Η διαφορετικοτητα στον τροπο σκεψης των πραγματων,μπερδεμενη με μια δοση ρεαλισμου.Οταν σκεφτεσαι διαφορετικα θεωρεισαι διαφορετικος.Η διαστροφη σε κανει να σκεφτεσαι αλλιως.Να βλεπεις τον κοσμο με μια οπτικη πολυπρισματικη και οχι με γυαλια σαν αυτα που φοραω εγω λογω μυωπιας.Σου δινει φως να δεχτεις την διαφορετικοτητα μεσα στα πλαισια που εσυ οριζεις,στον χωρο σου,στο μυαλο σου!Απο εκει ξεκιναει..απο το μυαλο και καταληγει στο μυαλο.Ειναι απλα μια σκεψη,πολλες φορες ομως ανεκπληρωτη...
     
  2. ManMasterFirst

    ManMasterFirst Ποτέ μη λες ποτέ Μπορεί να εκπλαγείς...

    Αγαπητέ "διστροφή_99" σεβαστή η άποψη σου. Στο μόνο σημείο που έχω να κάνω ένστανση είναι:
    Μπορεί να είναι διαφορετικό ΔΕΝ είναι όμως έξω από τα θέλω και πιστεύω σου, αλλά ΕΙΝΑΙ τα θέλω σου.....
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μέγας είσαι Κθουλου, και θαυμαστά τα πλοκάμια Σου!

     
     
  4. gabyk83

    gabyk83 New Member

    Let's test the kink out of you!
    Interesting on-line test to check out your BDSM.

    http://bdsmtest.org/
     
  5. folha

    folha deja vu

    Για εμένα, κρατάω αυτό
    και θα το έθετα ως: διαστροφή είναι κάτι το διαφορετικό από αυτό που θεωρείς φυσιολογικό.

    @gabyk83 δες κι εδώ  
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Οτιδήποτε θα ήταν σχετικό με την σεξουαλική σφαίρα του καθενός μας.
    Και τ' οποίο θα παρέκκλινε απ' τον πλειονοτικά αποδεκτό κανόνα περί σεξουαλικότητας.

    Επιπλέον, οτιδήποτε θα περιλαμβανόταν στις απανταχού λίστες ψυχιατρικών ενώσεων.
    Και αυτό μέχρι ν' αφαιρεθεί ή να προστεθεί κάτι καινούριο.

    Τέλος - για μένα αυτή τη φορά - διαστροφή θα ήταν ( ή καλύτερα μαλακία ), να νιώθω ενοχές ή ντροπή.
    Για οτιδήποτε θα μου πρόσφερε ευχαρίστηση, πόσο μάλλον απ' την στιγμή που δεν θα έβλαπτα κανέναν.
    Βέβαια περί ορέξεως...
    Εγώ ξέρω ότι τα χρόνια που μου μένουν να ζήσω, είναι λιγότερα από κείνα που ήδη έζησα.
    Και δεν σκοπεύω να τα χαραμίσω, για κανέναν και για τίποτε.
    Κάποια "γούστα" μου θα ονομάζονταν διαστροφές?
    Ας ονομάζονται...
    Άλλη μια "ετικέτα" στην πλάτη μου, δε γαμενέται... 
     
    Last edited: 30 Νοεμβρίου 2015
  7. η διαστροφη ειναι η ανωναλια σου...συχνα ειναι μια αλλη σκεψη.Ο ηδονοβλεψιας στα ματια του θυματος ειναι ο ανωμαλος που διαταρασει την προσωπικη ηρεμια και τον χωρο του.Στα ματια του ηδονοβλεψια ο ανωμαλος ειναι το θυμα που δεν τον αφηνει να εκφρασει την διαφορετικοτητα του...αλλοστε οι ετικετες @Tenebra_Silente ειναι για να μπαινουν και να βγαινουν..οπως οι φωτεινες επιγραφες!
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @διαστροφη_99 αν θέλεις, ξαναδιαβάζεις καλύτερα ότι έγραψα πριν. Γιατί μάλλον σου ξέφυγε το σημείο, που έγραψα " πόσο μάλλον απ' την στιγμή που δεν θα έβλαπτα κανέναν".
    Η παραβίαση της προσωπικής ζωής του άλλου - και υπογραμμίζω το παραβίαση -, δεν εμπίπτει στο "δεν βλάπτω κανέναν".
    Ως προς το αν είναι ανωμαλία δική μου ή κάποιου/ας άλλου/ης . Επαναλαμβάνω ξανά το "όσο δεν βλάπτω κανέναν". Κατά τ' άλλα, τα ευκόλως εννοούμενα, όποιος/α θέλει τα παραλείπει.
    Όποιος/α δεν θα το ήθελε, ας τα "ξεψαχνίσει"/βαφτίσει/αναποδογυρίσει εις την νιοστή, μα δίχως εμένα, γιατί εγώ σίγουρα τα παραλείπω.  
     
  9. @Tenebra_Silente παντα οτι γινεται πρεπει να γινεται χωρις να βλαπτεις κανενα.Προφανως και δεν εννοουσα οτι εισαι ηδονοβλεψιας.Η διαστροφη δεν υπαρχει για να βλαψει,υπαρχει να δημιουργησει ορεξη,φαντασια,παθος,ερωτισμο,ηδονη!οχι να βλαψει!Ο καθενας με την ανωμαλια του...δεν μπορεις να του πεις γιατι..επειδη απλα αυτο του αρεσει!
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Διαστροφή είναι να πιστεύεις ακόμα πως ο Τσίπρας είναι αριστερός.
     
  11. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~



    κάτι σαν αυτό
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    για οσους πανε γηπεδο και ειχαν την τυχη να δουν Τζιοβανι, απο κοντα , λεγανε οτι ο παικτης ειναι διαστροφικος. Ακομα και οταν δεν επαιζε καλα αυτο ηταν το ατου του
     
    Last edited: 1 Δεκεμβρίου 2015