Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος lacryma, στις 10 Μαϊου 2008.

  1. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: ...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

    Σοφη προταση....Τερααααααστια αναλυση.....
     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Καλως ηλθες.
    Σιγουρα θα'χεις τα προσωπικα σου κριτηρια τα οποια θα πρεπει να ικανοποιει αυτος που ψαχνεις,και καλα κανεις.Μη μεινεις στην πρωτη εντυπωση.Πολλες φορες ειναι απατηλη.
    Καλη τυχη.
     
  3. female

    female Contributor







     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    συμφωνω απολυτα με την Female ....
    Λακρυμα θα σε καλωσοριζα και εγω .... αλλα επειδη δεν εχω καταφερει ακομη να βρω τι ζηταω ..... μου την δινει οταν το εχουν κανει οι αλλοι ....  

    (   )
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: ...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

    Lacryma (παρεμπιπτόντως εξαιρετική επιλογή ψευδώνυμου) καλώς ήρθες. Μέσα από τα fora η διαδικασία επικοινωνίας με άνδρες σεξουαλικού προσανατολισμού συμβατού με το δικό σου είναι αυτόνόητη, οπότε η δική μου πείρα μου λέει πως προτιμότερο θα ήταν εφόσον βρίσκεσαι σε στάδιο αυτο-αναγνώρισης να μην βάλεις κάποια αγγελία που απαιτεί σαφήνεια ως προς το τι αναζητάς (πράγμα που πιθανώς δεν γνωρίζεις ακόμη) και τι προσφέρεις, αλλά να αφήσεις τον εαυτό σου χαλαρότερο έτσι ώστε στη ροή της συζήτησης να διακρίνεις ανθρώπους που θα κερδίσουν τον ενδιαφέρον σου ανεξαρτήτως status.

    Εκτός από τα παραπάνω, η συμβουλή του Master Perris είναι αδιαμφισβήτητα σοφή: δεν είσαι μόνο εκείνη που θα προσαρμοστεί έτσι ώστε να εκπληρώσει τα κριτήρια των άλλων, αλλά και εκείνη που οφείλει στον εαυτό της να αποσαφηνίσει εντός της ποια τα κριτήριά της (τι επιθυμεί) και να διερευνύσει προσεκτικά ποιοι τα εκπληρώνουν.

     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: ...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

    mia symboulh prosekse pion tha epilekseis koukla yparxei poly psema,dhthen k ypokrisia.na eisai epilektikh k eksypnh...  
     
    Last edited by a moderator: 16 Μαϊου 2008
  7. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Υποκρισία μπορεί να υπάρξει παντού. Ακόμα και σηκώνοντας μία πέτρα μπορεί να την βρει ο καθένας. Καλώς ήρθες
     
  8. antoniom

    antoniom New Member

  9. blindfold

    blindfold Contributor

    yo bro !

    oh yes i am dickhead  
     
  10. bluzz

    bluzz Regular Member

    Απάντηση: ...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

    Η επιφυλακτικοτητα δεν ειναι παντα και στοιχειο υποτακτικοτητας αλλά συχνα άρνηση να ζήσεις για πολλους λογους πράγματα ,και ταυτόχρονα ειναι και η έλλειψη εμπειριων που οδηγει σ αυτην.
     
  11. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Re: Απάντηση: ...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

    Συμφωνώ και επαυξάνω! Κάποια βαθύτεροι λόγοι ή ίσως ακόμη και τραυματικές εμπειρίες, ωθούν ενδεχομένως ένα άτομο στην επιφυλακτικότητα όσον αφορά την προσωπική του ζωή και όχι μόνο. Αλλά με την εύρεση του κατάλληλου προσώπου τελικά μπορούν να υπερκεραστούν οι όποιοι προβληματισμοί και οι επίμονες σκέψεις.
     
  12. The_Ogre

    The_Ogre Me !

    Απάντηση: ...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

    Αγαπητή μου lacryma  
    Αν έχει ανακαλύψει…
    ξέρει τι … αναζητά
    είναι έτοιμη να θαυμάσει
    και φυσικά να ΤΟΝ/ΤΗΝ υπακούσει τότε το να … επικοινωνήσει είναι πολύ απλό !
    Δώσε τις το τηλέφωνο μου για να … την κάνω να ξεχάσει όσα ξέρει !!!  

    «Carpe diem , qua credula postero»
    Aδραξε τη μέρα και εναπόθεσε όσο πιο λίγη εμπιστοσύνη μπορείς στο αύριο ! ΟΡΑΤΙΟΣ