Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ηλικια...ενα νουμερο ή κατι περισσοτερο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος teleia+kaula69, στις 6 Μαϊου 2016.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

     
     
  2. Queen87

    Queen87 Contributor

    @teleia+kaula69

    Μην απορείς και μην προβληματίζεσαι που δεν σε αποδέχονται ως "έμπειρό". Εξετάσεις δεν δίνεις εδωμέσα αλλά εκεί έξω με την κάθε κοπέλα
    που επιλέγεις να είναι μαζί σου...

    -Γιατί η ηλικία παίζει ρόλο;
    Η Ηλικία παίζει μεγάλο ρόλο σε άλλους και σε άλλους απολύτος καμία... Δες πχ. την Βίσση... έχει συναίσθηση της ηλικίας της; ΌΧΙ!!!

    Είχα διαβάσει ένα άθρο που πραγμάτικα μου έκανε πολύ εντύπωση!

    Ένας άγγλος 30ρης είχε φετίχ λέει με γυναίκες που ήταν 65 ετών και άνω... Όταν έβλεπε γερασμένο δέρμα φτιαχνόταν σε τέτοιο βαθμό
    που είχε στύση... του άρεσε η υφή και η μυροδιά του δέρματος... (περί ορέξεως....)

    Μην ξεχνάμε και τα κοριτσάκια που θέλουν τον άνδρα αρκετά χρόνια μεγαλύτερο τους απο έλληψη πατρικού πρώτυπου...
    Όλα έχουν να κάνουν με την ψυχολόγια... τι έχει βιώσει ο καθένας και τι αναζήτα στο προσωπό του κάθε επιλαχούντα συντρόφου...

    Όσο αφορά στο bdsm... αν και εγω δεν θεωρώ οτι έχεις μια ηλικία μικρή μη έμπειρου, ωστόσο οι γυναίκες που προσπάθησες να
    συναναστραφείς εδωμέσα που προφανώς είναι μεγαλύτερες... ίσως το σκέφτονται απο θέμα ασφάλειας... και να μην είναι σίγουρες
    το κατά πόσο όντως μπορεί να είσαι προσεχτικός... ανάλογα με τα φετίχ της κάθε μιάς... ή άκομη μπορεί να μην τους βγάινει η
    υποτακτικότητα αν είστε κοντά στην ηλικία ή άμα είσαι μικροτερός τους.... Έχουν και αυτές τα δίκια τους...

    Θα ήθελα όμως να σε ρωτήσω και εγώ το αντίστροφο...

    -Εσύ θα έδινες ευκαιρία σε μια μικροτερή σου αρκετά μη εμπειρη; (αυτό δεν σημαίνει οτι εσυ δεν είσαι έμπειρος... ερώτηση είναι)

    και μια δεύτερη...

    -Έχεις σκεφτεί γιατί θα ήθελες να συνεβρεθείς με μια μεγαλύτερη; (υποθετικά μιλάω γιατί αυτό κατάλαβα περί ηλικίας που έγραψες)...
    Μήπως ψάχνεις και εσύ την ασφάλεια σε μια έμπειρη; μήπως τελικά θέλεις να πάρεις παρά να δώσεις; (δεν είναι κακό)

    Να ξέρεις οτι ο καθένας μας βλέπει με τον τρόπο που εμείς δείχνουμε τον εαυτό μας...ακόμη και αν έχει άλλες επιλογές... ο χαρακτήρας
    μας τα λέει όλα...
     
  3. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Εκει δεν εχουμε προβλημα ρωτα οποια θελεις χεχεχεχεχε      
     
  4. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Νομίζω ότι δεν λέει αυτό , παραπάνω έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν έχει θέμα (και δεν πρέπει να έχει) με το να προτιμούν, ή να ακούν τις απόψεις των μεγαλύτερων, αρκεί να μην του λενε φερειπιν εισαι μικρός και άπειρος και λες χαζομάρες

    Προτιμά να ακούει δηλαδή , εχω βιτσιο με τους μεγάλους, εχω βιτσιο με τους ακαδημαικους, εχω βιτσιο με τους τυπικους (και οχι με τους σοβαρούς, ειναι διαφορετικα πραγματα αυτα) παρά να του λένε επειδή είσαι μικρός λές παπαριές. Η κάτι τέτοιο

    Θίγει δηλαδή το στερεότυπο του πας γηραιότερος σοφότερος. Το οποίο ισχύει στα του βδσμ οσον αφορά τις προτιμήσεις και τις φαντασιώσεις, και όχι ας με την πραγματικότητα και την ικανοτητα

    Εξαιρούνται βέβαια το πιστευω και εγω, πολυ πολυ πολυ πολυ ειδικές περιπτώσεις φαντασου 1 % η και λιγοτερο ποιος ξερει.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    βαρειά ανασφάλεια να θέλουμε να επιβάλλουμε τα δικά μας κριτήρια σε άλλους, και αυταναφορισμός, παιδικό μοιάζει.
    συγγνώμη για την αυστηρότητα αλλά:
    δεν αρέσεις σε όλες, δεν σου αρέσουν όλες.
    θα το κάνω υπογραφή, τελικά.
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    χάνω στα μπουζούκια

    ατυχήσαμε κι αυτή τη φορά, ευτυχώς έχω αντοχές.
     
  7. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Δεν καθησα να το διαβασω ολο, γιατι σιγουρα κα θενας θα υπερασπιζεται ειτε τα θελω του ειτε τα πλε0νεκτηματα της ηλικιας του.
    Ειδα ομως ψηγματα λαικης σοφιας κι ειπα να καταθεσω παροιμιωδη αντιλογο: που τυγχανει να γνωριζω απο χομπυ:

    Μαλλι μπαμπακι, ψωλη φαρμακι

    Γκριζα γενια, πουτσα σιδερενια


    Και μπονους: το μουνι και το πριονι, οποιος δεν τα ξερει ιδρωνει


    Υ.Γ
    Χαλκιδικακο, για σενα:
    Older women are best because they always think they may be doing it for the last time. (Ιan Fleming)
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Αχ, τί μου θυμίσατε τώρα... Κάποτε έτρωγα τρεις σούβλες κοκορέτσι, ένα κιλό αυγά, κατά προτίμηση βαμμένα πράσινα και μπλε, ένα κιλό παγωτό σοκολάτα ,φράουλα και δεν σηκωνόμουν από το κρεββάτι για λιγότερο από 10.000 Ευρώ.

    Τωρα, σαλάτα, γιαουρτάκι και φρυγανιά... Pilates, yoga και ο,τι άλλο μπορώ. Αφήςτε πλέον που κανένας δεν με πληρώνει για να σηκώνομαι από το κρεββάτι.

    Ξέπεσα.... Φεύ.
     
  9. whisperer

    whisperer Regular Member

    σε μενα παλι δε παιζει ρολο η ηλικια.
    Εδω κσι 30 χρονια 3 στανες κοψιδια τρωω καθε Πασχα
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Κοίτα να δεις @teleia+kaula69 μας λες πως είσαι 30. Μια χαρά ηλικία είναι για ερωτικές αναζητήσεις, με συντηρητική προσέγγιση βλέπει προς όλα τα 20 χρονα και μέχρι δυο τρια χρόνια πιο πάνω από σένα, τριανταπεντάρες συνήθως δεν πιάνει γιατί έχουν μπει σε άλλη φάση ενδεχομένως.

    Δεν είναι λοιπόν η ηλικία σου εν γένει το πρόβλημα. Αυτά που λες μπορεί να θεωρηθούν και εν μέρει σωστά, βέβαια κάνεις αυτό ακριβώς που λες ότι δεν πρέπει να γίνεται, λογαριάζεις τον παράγοντα ηλικία κατά αντίστροφο τρόπο. Πώς να το κάνουμε, αν δεν είναι σαφώς μαλάκας και αν δεν είναι υπερβολικά πολύ μεγαλύτερος, κάποιος μεγαλύτερος μπορεί, σε κάποια πράγματα, να έχει πιο πολλά και πιο δουλεμένα επιχειρήματα υπέρ του στο παιχνίδι της προσέλκυσης ερωτικού συντρόφου. Μπορεί να έχει πιο πολλές επιλογές ανοιχτές, να έχει στήσει πιο πολλές μουνοπαγίδες, να έχει βρει πιο πολλούς τρόπους να κάνει την παρτνερ του να χύνει, να έχει πάρει απόφαση ότι αν δεν γδυθεί και αυτός όχι μόνο ο άλλος δεν γαμάει καλά. Πάντως, το να επικαλείται κάποιος την ηλικία σου και με την προϋπόθεση πως ούτε τραγούδαγες στο αυτί του συνέχεια "αγόρια ιππότες, κορίτσια μαύρες κότες" ούτε του μίλαγες για τα συντάξιμά σου, τα ένσημα κλπ ξενερουά σημαίνει ότι δεν κάνει κέφι έτσι και αλλιώς, για τους δικούς του λόγους, και βρίσκει κάτι να πει στο οποίο πρακτικά δεν μπορείς να απαντήσεις.

    Σκέψου την πιθανότητα να αλλάξεις το νικ σου, φωνάζει από μακριά ότι είσαι καινούργιος και δεν ξέρεις τα χούγια του εδώ περιβάλλοντος. Όσο αργείς να κάνεις κάτι γι αυτό πείθεις για την μη ευελιξία σου, στο έχουν πει κιόλας, έπρεπε ήδη να το έχεις φροντίσει  

    Αυτά και καλώς όρισες.
     
  11. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Καλημέρα  
    Την αποψη μου για το θεμα "ηλικια" την εχω ηδη αναφερει σε αλλα παρομοια νηματα..δεν θελω να κουρασω γράφοντας παλι τα ιδια..συνοπτικα θα πω όπως ειπαν κι αλλοι πιο πριν ότι όλα είναι θεμα προσωπικου γουστου..
    @teleia+kaula69 εάν δεν τους κανεις και ο λογος είναι οντως η ηλικια σου (και όχι κατι άλλο που απλα παρελειψαν να αναφερουν..), τί μπορεις να κανεις? Απλα προχωρα παρακατω..θα βρεθει καποια που δεν θα την πειραζει..
    Ο λογος που μπαινω στη διαδικασια να ποσταρω (αν και το αποφευγω συστηματικα) είναι τα γραφομενα της @Queen87 και δυστυχως θα απομονωσω φρασεις της (κατι που δεν μ' αρεσει επισης καθολου να κανω) αλλα δεν γινεται και αλλιως, καθως ηταν δυο συγκεκριμένες φρασεις της που με προβληματισαν..

    Οσον αφορα τη Βισση και την κάθε Βισση..γιατι θεωρεις ότι δεν εχει συναισθηση της ηλικιας της? Επειδή στα 60 εχει ακομη ορεξη για ζωη και δεν αφήνεται ερμαιο του χρονου που περνα? Υπαρχουν κανονες που να λενε πως πρεπει να ζουμε τη ζωη μας αναλογα με την ηλικια που βρισκόμαστε κάθε φορα? Ο καθενας είναι ελευθερος να ζει τη ζωη του με οποιον τροπο διαλεγει εφόσον δεν ενοχλεί τους γυρω του.

    Υπαρχουν καποιες γυναικες στις οποιες οντως υπαρχει συσχετιση μεταξυ των ηλικιακων προτιμησεων στους ανδρες και της ελλειψης πατρικου προτυπου, αλλα αυτό δεν ισχυει για ολες! Μην γενικεύουμε!
    Για κάθε βιβλιο ψυχολογιας που υποστηριζει ένα πραγμα, υπαρχουν αλλα 10 που υποστηριζουν το ακριβως αντιθετο..να τα λεμε και αυτά!
    Υπαρχουν γυναικες που τους αρεσουν οι μεγαλύτεροι ανδρες (μεταξυ των οποιων και εγω), οι οποιες δεν ειχαν ελλειψη από πατρικο προτυπο..ισα ισα..ειχαν στη ζωη τους πολύ ισχυρες πατρικες παρουσίες..
     
    Last edited: 7 Μαϊου 2016
  12. Iagos

    Iagos Contributor