Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

η μοναξιά του BDSMερ.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MASTER--YODA, στις 31 Μαϊου 2016.

  1. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Θεωρώ ότι το bdsm είναι εξ' ορισμού ένα μοναχικό "σπορ"...δεν είναι παιδική χαρά...
    Χρειάζεται ο καθένας το χρόνο και το χώρο του να σκεφτεί που θέλει να φτάσει, πόσο θέλει να φτάσει και με ποιον τρόπο θα φτάσει.

    Κλειδί για εμένα είναι η σωστή επικοινωνία με τους συμφορουμίτες.
    Ο καθένας μας μπαίνει εδώ μέσα για τους δικούς του λόγους.
    Κατά την παραμονή μας εδώ μιλάμε με πολλούς ανθρώπους από διαφορετικές αφετηρίες και με πιθανόν διαφορετικό προορισμό.
    Το να επικοινωνούμε στον συνομιλητή μας το τι ειναι αυτό που θέλουμε (ή δεν θέλουμε) σε ένα ευλογο χρονικο διάστημα είναι το έντιμο πράγμα να κάνει κανείς πιστευω.
    Δείχνει ότι σέβεται τον χρόνο και την προσοχή του άλλου. Χτίζεται η εκτίμηση.

    Προσωπικά μέσα στα χρόνια που κόβω βόλτες εδώ μέσα, για τα λίγα άτομα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον να τα γνωρίσω από κοντά, κατά 90% είχα κάνει τη σωστή επιλογή και άλλα λίγο άλλα πολύ διαδραμάτισαν έναν σημαντικό ρόλο στη ζωή μου διαχρονικά.
     
  2. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    .. όχι ρε συ .. Δεν νυστάζω καθόλου, δεν δουλεύω αύριο το πρωί, και γράφω μαλακίες για να περάσει η ώρα ..
    .. Δεν υπάρχει καμία θεωρία .. ούτε τεχνικές bdsm .. όλοι μπορούν να πιάσουν ένα σχοινί και να αρχίσουν να δένονται όπως τους κατέβει ..
    .. και φυσικά να πάρουν και floggers και να χτυπάνε στα μούτρα ή όπου αλλού γουστάρουν ..
    .. και αυτά που λένε κάποιοι για safeword κλπ, είναι επίσης μαλακίες ..
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    και να κανουν και self-fisting
     
  4. Αυτό ακριβώς. Όλοι μπορούν να πάρουν σχοινί και να μάθουν να δένουν. Και όλοι μπορούν να μάθουν να χρησιμοποιουν ένα flogger. Υπάρχουν όμως και κάτι άλλα πραγματάκια, που είναι πέρα από την ύλη και δεν θα τα μάθουν ποτέ διαβάζοντας θεωρίες και βιβλία.
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μπρε ας μην είχα τόση δουλειά στο pc και θα έψαχνα για ερημικές γωνιές στις πλαγιές για καυλοπαίγνια (είμαι και φυσιολάτρης πανάθεμά με).
     
  6. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    μιλαω τωρα με μια 'θιβετιανη', εκει να δεις τεκμηριωμενη θεωρια...

    - στην ταντρα δεν κανεις ερωτα με τον αλλον που εισαι μαζι (αυτη)

    - και με ποιον κανεις? ειναι και κανας αλλος εκει? (εγω)

    - οχι καλε τι βλακειες λες πια

    - ε τοτε με ποιον?

    - με την υπαρξη!

    - ωριστε???

    - με την υπαρξη, ο αλλος απλως χρησιμοποιειται ως μεσο. μεσω αυτου κανεις ερωτα με την υπαρξη

    - ααα, ε πες το ντε τοση ωρα!!! ειπα κι εγω... να σου πω, λες η υπαρξη να πιανει και κανα μαστιγιο?

    - τι???

    - τιποτα αστο...

    μετα απ αυτο η μοναξια του bdsmer φανταζει οαση...
     
  7. conner

    conner Contributor

    Όταν έχεις ένα τόσο ιδιαίτερο φετίχ, μια παραφιλία, μια διαταραχή από επιστημονικής (ψυχολογικής) πλευράς τότε ναι αισθάνεσαι μοναξιά ακόμα και αν έχεις την πιο όμορφη γυναίκα του κόσμου ή όλο τον πλούτο της γης. Γιατί αυτού του είδους τα φετίχ είναι σημαντικο κομμάτι της ταυτότητάς σου... οπότε αν δεν τα ικανοποιείς νιώθεις μόνος....
     
  8. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    τότε ήσουν νεαρή και άμυαλη για αυτό  

    Η άποψή μου είναι ότι εδώ είναι ένας χώρος για συζήτηση και αμπελοφιλοσοφίες, τώρα αν τύχει και προκύψουν και γνωριμίες γιατί όχι αλλά αυτό είναι παράπλευρο, όχι σκοπός.
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εδω μέσα είναι ένας πολυχωρος, ο καθεις μπαίνει για τους δικούς του λόγους, οι οποίοι δεν με αφορούν καθόλου όπως και το τι κάνει ο καθένας στην προσωπική του ζωή.

    Έτσι και αλλιώς οι σχέσεις έχουν γίνει πολύ δύσκολες +1 σε ότι αφορά το bdsm
     
  10. Ermioni

    Ermioni Regular Member

    Συμφωνώ μόνο με την πρώτη πρότασή σου....από κει και πέρα δε σε πιάνω....
     
  11. eteros

    eteros Regular Member

    Θέλω να πω πως αρκετοί και αρκετές εν αγνοία τους δηλώνουν εύκολα πως είναι διατεθειμένοι και έτοιμοι για όλα, αλλά όταν έρχεται η στιγμή τότε διαπιστώνουν πως τελικά δεν ήταν καθόλου έτοιμοι. Φαντασιώνονται διάφορα τα θεωρούν πως μπορούν να εκπληρώσουν αλλά τελικά στην πραγματικότητα αδυνατούν...
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Έτσι είναι, ορθή διαπίστωση. (αν κι όχι πάντα εν αγνοία τους)