Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

με μεγάλη μου τιμή

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος γε.....ΟΡΓΙΟΣ, στις 14 Μαρτίου 2009.

  1. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    elfcat έχεις απόλυτο δίκιο ότι είναι τουλάχιστον βιαστική μία τέτοια κίνηση τόσο γρήγορα...το μόνο που μπορώ να σκεφτώ όμως είναι ότι καλώς ή κακώς έχουμε αυτή την #%$#$#$#$ ανάγκη για υποταγή.Και πολλές φορές μας οδηγεί σε γρήγορες και εσφαλμένες αποφάσεις και κινήσεις.Και μέσα από αυτές μαθαίνεις...έτσι είναι η ζωή!!
     
  2. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    έγραψα απλά τη βίωσα και σας πληροφορώ ότι δεν είχε να κάνει με βδσμ. μιλήσαμε ήπιαμε μερικά ποτά και αυτο ήταν όλο. αν μπορούσα να μεταφέρω διαλόγους όπως αποτυπώθηκαν στο μυαλό μου ίσως να ήταν ποιο επεξηγηματικό.
    από την αλλη όσο κι αν θέλω να το βιώσω αυτό που είδα πρέπει να συμβιμβαστώ με κάτι από όλα αυτά που δεν είναι κάτι που το δέχεσαι χωρίς σκέψη. ακόμα το σκέφτομαι.
    και όπως και η Αφέντρα Φλώρα μου είπε για να φτάσουμε σε αυτό το επίπεδο της απόλυτης υποταγής και παράδωσης γης και ύδατος θα περάσει καιρός και πάλι υπό κρίση θα είμαι.
    δεν είμαι έτοιμος να παραδοθώ και φυσικά δεν θα το κάνω εγώ ούτε και η όποια συνειδητοποιημένη Κυρίαρχη χωρίς να υπάρχει η σχεδόν "απόλυτη" ταύτιση απόψεων και αντιλήψεων.
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Εγώ σου προτείνω να μην απολογείσαι, ούτε γι αυτό που ένιωσες και που δύσκολα κάποιοι θα το καταλάβουν ή δεν τους αφορά, αλλά ούτε και γι αυτό που πρόκειται να κάνεις στο μέλλον ή να μην κάνεις. Δικό σου το μαχαίρι...δικό σου και το καρπούζι.
    Σιγά δεν θα πέσεις δα και από το Everest! Mια δοκιμή με την Κυρία θα σε πείσει...Βήματα μικρά μόνο θέλει και άσε τα άλματα για τους "γενναίους" !
    Τα ίδια ισχύουν σαφώς και για την Κυρία, διότι τα ρίσκα ας μην ξεχνάμε ότι είναι κοινά... Δεν νομίζω ότι μπορεί να της εγγυηθεί κανένας, ότι γε.....ΟΡΓΙΟΣ είναι και ο καλύτερος υποτακτικός του κόσμου ή μήπως κάνω λάθος?


    Iwna ευχαριστώ για την φιλοφρόνηση...
    Ίσως όμως να μην ξέρεις ότι με τον "σεβάσμιο" cornilio εδώ και καιρό, μας δένει μια πολύ "μυστήρια" και "δυνατή" σχέση, που μας επιτρέπει να εκφραζόμαστε ο ένας για τον άλλο με περίσσια και αμοιβαία συναισθήματα.
     
    Last edited: 17 Μαρτίου 2009
  4. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    άλλη μια φορά και δεν θα πάψω ποτέ να Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές και τις προτροπές. Όχι δεν είμαι ο καλύτερος έχω όμως θέληση να μάθω. γηράσκω αεί διδασκόμενος.
    Τα ρίσκα είναι κοινά και θα τολμούσα να πω μεγαλύτερα πάντα από την μεριά της Κυρίας γιατί αν εγώ αποδειχθώ δήθεν μπορώ να προβώ σε πολλές μειοτικές αναφορές για Εκείνη. Ότι και να ειπωθεί από την μεριά του Κυρίαρχου εμείς οι σκλάβοι κορδονώμαστε σαν γύφτικα σκεπάρνια μετά.
    Πάντα Σας ακούω και Σας διαβάζω με μεγάλη προσοχή.
    Θα τολμούσα να Σας παρομοιάσω με "τον Βούδα" της ελληνικής βδσμ κοινότητας. Κάθε τι που γράφετε είναι και επιστημονικά τεκμηριωμένο αλλά και ταυτόχρονα τόσο ανοιχτόμυαλο όπως κάθε τι αφού τελικά για και το τονίζω μιλάμε για ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. Τελείως δηλαδή υποκειμενικά πράγματα.
    Να Είστε πάντα καλά πάντα γερή και δυνατή να μας καθοδηγείτε.
     
  5. Γε-ΟΡΓΙΕ φιλε μου...κρατα και κανα ανθρωπο στη γη... Μην τους απογειωσεις ολους...
     
  6. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    δεν είμαι μέτοχος της bdsm airlines. κάνω όμως ότι μπορώ για να περνάμε καλά. όσο είμαι ελεύθερος ακόμα και αν θα είμαι εις το διηνεκές.
    δεν "γλείφω" κανένα/μια έτσι για να γίνεται. αν δω κάτι που δεν μου αρέσει θα το πω κι ας το πληρώσω όπως τόσες και τόσες φορές.
    είπα και για σένα μια καλή κουβέντα για το χιούμορ σου και πέσαν να με φάνε. αλλα χιχιχχι εγώ δεν τρώγομαι με τίποτα. χιχιχι
    προκαλείς καμιά φορά με αυτά που γράφεις και δεν μπορώ να καταλάβω αν σου βγαίνει χωρίς να το θέλεις ή αν το επιδιώκεις.
    πάντως να είσαι καλά πάντα εμένα προσωπικά με διασκεδάζεις πολλές φορές με το μοναδικό στυλ γραφής σου.
    και να ξέρεις ότι (άσχετο) κακίες δεν κρατάω ποτέ.
     
  7. Avel

    Avel Regular Member

    Απάντηση: Re: με μεγάλη μου τιμή

    Αγαπητέ Cornilie,
    Δεν θα ήθελα να πάρεις αυτή την απάντηση μου σαν αντιπαράθεση μαζί σου.
    Δεν μου αρέσει να διαπληκτίζομαι με κανέναν και δεν θα ήθελα να το κάνω και μαζί σου και ειδικά μέσω ενός forum.
    Σου απαντώ γιατί τόσο το μύνημα του γε....ΟΡΓΙΟΥ όσο και η απάντηση η δική σου άγγιξαν ευαίσθητες χορδές μου.....

    Εδώ θα συμφωνήσω μαζί σου.


     
  8. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    φίλε subman4man δεν κάνω quote για να μην αδικήσω καθόλου το κείμενο σου.
    τίποτα παραπάνω ότι είσαι φίλος πραγματικός και αληθινός. εισαι και συ ψυχή της παρέας και ψυχάρα.
    χαίρομαι που είμαστε όχι μόνο γνωστοί αλλά και φίλοι. για όποιον μπορει να καταλάβει την διαφορά και για μένα δεν είμαστε φίλοι του buddy list αλλά κάτι παραπάνω.
    να είσαι καλά να περνάς καλά και μην πτοείσαι.
    ρηθέν υπό εμού του ιδίου
    "ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΣΟ ΦΑΙΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ"
    την αγάπη μου
     
  9. Avel

    Avel Regular Member

    Απάντηση: Re: με μεγάλη μου τιμή

    Καληνύχτα ψυχάρα μου!
    Ζήσε το όνειρο σου!
    Το επόμενο ουισκάκι που θα πιω θα είναι στην υγειά σου.
    Φιλάρες φωνακλά μου:lol3:
     
  10. α) Ο κυρίαρχος να θέσει τους κανόνες αλλά να τον δούμε πρώτα
    β) Ρώτησα αν εκείνη είναι υδραυλικός και διαπραγματεύεται με το "καλημερα σας"
    γ) Ποιος μίλησε για εξωτερική εμφάνιση? Η ερώτηση αν της άρεσε
    είναι γενικότερη . Αν της άρεσε γενικά ρώτησα και αυτό είναι φανερό.
    δ) Όταν λέω εκμετάλλευση ασφαλώς δεν εννοώ τις υπηρεσίες που
    προσφέρει ένας υποτακτικός. Μιλάμε για εκμετάλλευση σε άλλο επίπεδο
    Είναι καλή η αντιπαράθεση με επιχειρήματα με την προϋπόθεση
    ότι όλοι καταλαβαίνουν τι διαβάζουν.
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αυτός που θα αναγνωρίσει την καλή σου καρδιά, την χρησιμότητα σου και γενικότερα τα προσόντα σου, (στα συν ότι είσαι έξω καρδιά, ομορφόπαιδο και γλεντζές), θα είναι ένας από τους πιο τυχερούς Αφέντες.
    Πρέπει να ομολογήσεις όμως ότι οι gay Κυρίαρχοι είναι και λίγο ψώνια…
    Πάντως σίγουρα δεν χάθηκαν οι gay Κυρίαρχοι… Είμαι πεπεισμένη, από τα σημάδια των καιρών, ότι τα καλύτερα έρχονται για σένα αγαπημένε μου φίλε!! Κάνε υπομονή subman4men….θα έρθει και η δική σου σειρά, εκεί που δεν το περιμένεις!!

    Κρίμα που δεν είμαι gay ή κρίμα που δεν είσαι staright....  ...θα σε είχα κοντά μου βρωμόσκυλο!  
    Όπως και να είναι όμως, έχεις την αγάπη μου!!
     




    Επιτέλους cornilie!!  

    Κάποτε πρέπει να μάθεις από μόνος σου, που και πότε να σταματάς....!
    Καταλαβαίνω ότι η κατηφόρα είναι πιο εύκολος δρόμος από μια ανηφόρα....Αλλά δεν είναι πάντα σίγουρο ότι κάποιος θα βρίσκετε μπροστά σου για να σε σταματήσει στην κατάλληλη στιγμή και πριν κουτρουβαλιαστείς.

    Ένα "Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω" σε όσους σου κατέθεσαν την διαφορετική τους άποψη...θα ήταν πέραν του δέοντος αρκετό, για να πας ένα βήμα παρακάτω... Έτσι θα "δικαιολογούσες" στον εαυτό σου και στους άλλους, την παρουσία σου στο χώρο του BDSM forum.

    Sorry που αναγκάζομαι να θυμίζω διαρκώς το που βρισκόμαστε!
    Το κάνω επειδή δεν είμαι η μόνη που έχω αντιληφθεί ότι κάποια από τα μέλη, μάλλον το έχουν ξεχάσει!!
    Aν το θυμόντουσαν αυτό συχνά κάποιοι, είμαι σίγουρη ότι θα υπήρχε πολύ καλύτερη επικοινωνία και κατανόηση μεταξύ μας!

     
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2009
  12. Γιατί είναι κατηφόρα? Απλά θέματα λογικής είναι…
    Θα μου πεις…ποιας λογικής? Του πάνω κεφαλιού η του κάτω?
    Εγώ διαλέγω την λογική του πάνω κεφαλιού… και γι αυτό πολλές-οι
    έχουν μια δυσκολία να μου πουλήσουν φούμαρα , φύκια για
    μεταξωτές κορδέλες , καθρεπτακια, μεγαλοσύνες και άλλα τινά.
    Ο καθένας βέβαια μπορεί να διαλέξει την λογική όποιου κεφαλιού
    νομίζει και είναι σεβαστό.
    Την γνώμη μας λέμε σύμφωνα πάντα με όσα διαβάζουμε.
    Όταν είμαι απέναντι σε κάποια , στα πλαίσια μια πρώτης γνωριμίας,
    ,την αντιμετωπίζω με σοβαρότητα , θέλω να είναι και εκείνη σοβαρή
    και να μην λέει πολλές μαλακιες. Κακό είναι αυτό?
    Το ότι σχεδόν όλοι κατέθεσαν διαφορετική άποψη από εμένα δεν θα με
    κάνει να πάω παρακάτω. Εκείνο που θα με έκανε να πάω παρακάτω
    θα ήταν να με έπειθαν τα επιχειρήματα τους.
    Ουδέποτε άνοιξα τον σκουπιδοτενεκέ της κοινής γνώμης για να πάρω
    άποψη και δεν θα το κάνω ασφαλώς ούτε και τώρα.
    Κατά τα άλλα μπορείτε να αλληλοδοξάζεστε ελεύθερα. Ειναι πολυ διασκεδαστικο