Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

μικρή ηλικία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος killbill, στις 15 Δεκεμβρίου 2014.

  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    που να ξερω Madame γιατι δεν εχει like... admin του φορουμ ειμαι?  
     
  2. danos

    danos Regular Member

    γλωσσού εδω μεσα δεν εισαι , γραφού ναι  
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Μη με λες Madame, θα μας παρεξηγήσουν σε λέω...
     
  4. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Πολύ ενδιαφέρον νήμα @killbill, διότι ανέκαθεν με απασχολούσε πότε έρχεται η συνειδητοποίηση του ατόμου, στο ότι αρέσκεται δηλαδή στη φύση του συγκεκριμένου χώρου. Θα ήθελα να μοιραστώ μία προσωπική παιδική εμπειρία προκειμένου να σε κατατοπίσω για τη δική μου προσέγγιση. Σε ηλικία 6 ετών ήμουν ερωτευμένος με τη φίλη της αδελφής μου, ετών 17. Λάτρευα την ψιλόλιγνη φιγούρα της και πάνω από όλα τις υπέροχες γάμπες της. Όποτε ερχόταν στο σπίτι, τα μάτια μου δεν ξεκολλούσαν από τα πόδια της και θυμάμαι που ήθελα απεγνωσμένα να ακουμπήσω τα δάχτυλά μου επάνω τους, να νιώσω την υφή τους. Και από τη μετέπειτα παιδική ηλικία, γνώριζα ότι τα γυναικεία πόδια θα λειτουργούσαν φετιχιστικά για τον εγκέφαλό μου, για την προσέγγισή μου στο ντύσιμο μίας γυναίκας, αλλά εννοείται και για χώρο του BDSM.

    Αναφέρομαι στο συγκεκριμένο περιστατικό για να σου δείξω ότι προφανώς για αρκετά άτομα στο χώρο, εκ των πραγμάτων η φύση τους, τους οδηγεί προς το έντονο ερωτικό στοιχείο, προς την ηδονή, την ευχαρίστηση. Το ενδιαφέρον θέμα που ανέδειξες με το νήμα σου είναι πότε γίνεται η ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ότι μπορείς/θέλεις/αρέσκεσαι στην εκδήλωση συγκεκριμένης σεξουαλικής/φετιχιστικής συμπεριφοράς. Από την εφηβική μου ηλικία ήξερα ότι ΕΓΩ θέλω να ελέγχω το παιχνίδι στο κρεββάτι, ωστόσο δεν είχα καμμία συνειδητοποίηση ότι ήμουν Κυριαρχικός. Προφανώς, αυτό έρχεται[;] σταδιακά και εμπειρικά και εννοείται με την - αρχικά - εγκυκλοπαιδική προσέγγιση του BDSM. Εάν τώρα με ρωτήσεις πότε συνειδητοποίησα ότι η σεξουαλική μου συμπεριφορά έχει συγκεκριμένη Κυριαρχική δομή, θα σου απαντούσα στην ηλικία των 26-27, ηλικία που τη θεωρώ πολύ καλή.

    Πολύ καλή, διότι δε δέχομαι άτομα που επί παραδείγματι στην ηλικία των 20 δηλώνουν Masters/Mistresses. Κατανοώ ότι σε αυτό το σημείο ανοίγω ένα τεράστιο άλλο θέμα που αξίζει το δικό του νήμα και καταθέτω μία καθαρά προσωπική άποψη με την οποία θα διαφωνήσει αρκετός κόσμος, αλλά θα επιμείνω ότι το άτομο οφείλει να "γράψει πολλά χιλιόμετρα" προκειμένου να κατασταλάξει, να "μιλήσει με τον εαυτό του" και να τον προσανατολίσει. Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο ηλικιακό ψυχολογικό όριο; Και βέβαια όχι. Αλλά εμπειρικά και από άλλα άτομα, θα έλεγα ότι ισχύει ένας αόρατος κανόνας του "όσο πιο αργά, τόσο το καλύτερο". Αυτό δεν είναι μομφή ως προς τη δική σου κοσμοθεωρία για το BDSM, (ενδεχομένως και όταν φθάσεις στην ηλικία μου, θα είσαι περισσότερο έμπειρος από ό,τι ήμουν/είμαι εγώ) αλλά συνάδει με τη λέξη Συνειδητοποίηση.

    Ζητώ συγγνώμη για το μακροσκελές και ενδεχομένως κουραστικό μήνυμά μου, αλλά όπως γνωρίζεις και όταν έχεις να κάνεις με πολύ ενδιαφέρουσα θεματολογία όπως το νήμα σου, ο γραπτός λόγος είναι μεγάλος (και κουραστικός) σε σχέση με τον ακουστικό. Εύχομαι να συνεχίσεις να εισάγεις τέτοιου είδους νήματα.
     
  5. Lefi

    Lefi New Member

    Θα συμφωνήσω με τον @Wolverine, συμπληρωματικά να σου πω την δική μου εμπειρία, εμένα μου άρεσε από την εφηβεία η ιδέα να κάνω κουμάντο σε μία γυναίκα για ένα διάστημα, μετά πάλι εφηβεία συνειδητοποίησα ότι η υποταγή είναι πιο ενδιαφέρουσα γιατί νιώθεις περισσότερο την ενέργεια της εξουσίας (ο συνειρμός είναι υποκειμενικός οπότε λογικό να μην τον καταλαβαίνεις), σαν συμπέρασμα ποτέ δεν είναι νωρίς για να ξεκινήσεις να νιώθεις κάτι, όμως η περίοδος μέχρι τα 18 περίπου είναι η ηλικία που σιγά σιγά γνωρίζεις τον εαυτό σου τον κόσμο την σεξουαλικότητα, οπότε καλό είναι να δίνεις χρόνο στον εαυτό σου να βλέπει τι θέλει το bdsm είναι μεγάλη απόφαση δεν φτάνεις μέχρι της εμπειρίες εάν δεν είσαι έτοιμος, τώρα η ηλικία που ξεκινάς εξαρτάται και από το άτομο μπορεί στα 20 μπορεί στα 35-40 δεν πιστεύω ότι η αναμονή μέχρι να βρεις τι σου ταιριάζει είναι χαμένος χρόνος, ψαχνόμαστε και αποφασίζουμε.

    Και για να ελαφρύνω το κλίμα ρε παιδιά και εγώ έψαχνα το like άμα το βρείτε πείτε το.
     
    Last edited: 7 Ιανουαρίου 2015
  6. brenda

    brenda FU very much

    Τον @Wolverine αγαπητέ...
     
  7. Lefi

    Lefi New Member

    Συγνώμη διορθώθηκε.