Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος underherfeet, στις 21 Οκτωβρίου 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Emiris

    Emiris Regular Member

         

     

     

     
     
  2. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Re: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Θέλεις να πεις ένα Δερβέναγα.
    Έχεις τόσο δίκιο ώστε να καταντάει αδιανόητο.
    Ιστορικά αδιανόητο
    επειδή όταν ο Δερβέναγας καβαλήσει το ρεύμα της απόγνωσης που θα τον καθίσει στο θρόνο του Ηγεμόνα
    θα αποκτήσει αμνησία και Έλληνας γαρ με τόσα πρόθυμα τσιράκια γύρω του
    θα μετατρέψει το ρεύμα της απόγνωσης σε καλάμι.

    Τον φαντάζομαι κάτι ανάμεσα σε Τσάβες και Αμίν Νταντά.

    Έπειτα θα συγκεντρώσει επάνω του ένα τέτοιο αρνητικό φορτίο
    αθροισμένης ατομικής απάθειας, ωχαδερφισμού και πατροπαράδοτης ραγιάδικης προκατάληψης,
    ώστε στο μόνο που θα μπορέσει να φανεί τελικά χρήσιμος
    θα είναι να αποφορτίσει ατομικά τον καθένα από το μερίδιο της συνενοχής του στο αίσχος που μας οδηγήσαμε,
    να τον εξαγνίσει, να τον αναβαπτίσει
    και τελικά να συγκεντρώσει τις αμαρτίες ενός ολόκληρου λαού στο πρόσωπό του, δίκην νέου Ιησού,
    προσφέροντας στα πλήθη μια φαρσική επανάληψη του Γολγοθά και της σταύρωσης χωρίς ανάσταση.
    Εξ’ ου, από θρησκευτικής απόψεως είναι δόκιμο και κατά το πνεύμα των Γραφών.
    Άρα να αρχίσω να το υποπτεύομαι.

    Από απόψεως πολιτικής ιστορίας,
    μια τέτοια μορφή είναι καταφανώς ασύμβατη με όσα έχουμε γνωρίσει, τουλάχιστον τα τελευταία 65 χρόνια.
    Υπό τις παρούσες συνθήκες είναι δύσκολο να πάρει κάποιος εκλογές με βία και νοθεία
    πρωτογενούς τουλάχιστον μορφής,
    άρα χάνει ένα πρώτο παραδοσιακό έρεισμα στην αφετηρία.
    Κατόπιν θα έχει να αντιπαλέψει με βαθιά ριζωμένες αξίες του νεοελληνικού πνεύματος
    σαν τη μονιμότητα στο Δημόσι, την αντιπαροχή, το αυθαίρετο, τους ημιυπαίθριους (καλή ώρα), το μέσο, κ.λ.π.
    Εδώ θα κερδίσουν πόντους ξανά τα παλαιοπολιτικά σταγονίδια του παρελθόντος,
    παρεκτός και έχει προνοήσει να επαναφέρει σε λειτουργία χώρους ιδεολογικής ανάνηψης
    (απ΄όσο ξέρω η Γυάρος και η Μακρόνησος δεν έχουν αξιοποιηθεί ακόμα,
    οπότε προσφέρονται, είναι καθαρά θέμα πολιτικής βούλησης).
    Φευ όμως, πιθανή εκμετάλλευσή τους θα υποδαυλίσει συνειρμούς με το παρελθόν,
    ακόμα και αν αυτή τη φορά χρησιμοποιηθούν ως χώροι φιλοξενίας οπαδών
    άλλων πολιτικών παρατάξεων πλην Αριστεράς
    και ακομμάτιστων κοτζαμπάσηδων και προεστών (το χρήμα δεν έχει χρώμα),
    όπως δηλαδή τους πρέπει.
    Αλλά ενίοτε, τέτοιου είδους συνειρμοί αποδεικνύονται εξόχως δύσπεπτοι για το θυμικό του νεοέλληνα,
    που ως γνωστό είναι ιδιαίτερα συναισθηματικό πολιτικό ον.

    Γενικά, κάτι σε σουρεαλιστική φαρσοκωμωδία της νεότερης Ιστορίας μας μου φέρνει το όλο project,
    με έντονη θρησκευτική χροιά και αναμόχλευση παθών του πρόσφατου παρελθόντος,
    οπότε υπό αυτές τις συνθήκες δύσκολα το βλέπω να περπατάει.
    Άσε που σήμερα βρέχει κιόλας (αυτό που το πας; ), δε βλέπω να γεμίζει το Σύνταγμα,

    Γάμα τα

    Μας βλέπω χειροπόδαρα δεμένους για τα επόμενα 50-60 χρόνια,
    (δεν είναι κακό) θα έχουν φύγει οι παλαιότεροι του 1-1-4 κ.ά. ,
    Κάτι μπορεί να γίνει μετά…
     
  3. anchor

    anchor Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

     
    Εκεί θα είμαστε.
     
  4. xy

    xy Regular Member

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Δεν έχω χρόνο να τρέχω στο σύνταγμα, βλέπω Family Guy τώρα.
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εχουν ξεκολωθει ολα τα καναλια , να παρεχουν βημα στις χανουμισες της νεας ταξης , ΜπενΙ-ζελο και δημοσιογραφισκους , για να τρομοκρατουν τους Ελληνες για τις δηθεν επιπτωσεις ...
    ο δε τρομος στα ματια τους , κυριως του Μπενι-ζελου , φανερωνει τις τρομακτικες συνεποιες που θα εχουν αν δεν καταφερουν να εξαπατησουν ακομη μια φορα τους Ελληνες ... αμεση αφαιρεση της καρτας μελους στην λεσχη Μπι και στην γωνια της ταξης των χανουμισων των μεγαλοτραπεζιτων , με το ενα ποδι στον αερα σαν το πελαργο ....
    εννοια σας και οι "κρεμαλες" σας στηνονται καθηκια ....
     
  6. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    snif... ποτε κανεις δεν ειπε τοσο καλα λογια για μενα....
     
  7. ΕΦΤΑΑΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
     


    Αναρωτιέμαι μετα που θα τα κανει ολα αυτα τα καλα τι θα τον κανουμε; Θα μας μεινει αμανάτι , θα μας κάτσει στο σβέρκο και δεν θα φευγει με τιποτα και το κακό ειναι πως δεν θα εχουμε και "βαρβάρους"
    Και που σαι..αν ενας τοσο αυταρχικος ανθρωπος εδραιωσει εξουσία το τελευταιο που δεν θα εχεις θα ειναι bdsm φορουμ, επίσης να είσαι προετοιμασμενος να κάνεις ακριβως οτι σου λεει κι αν σου πει πηδα η μονη ερωτηση που θα δικαιουσε να κανεις ειναι "ποσο ψηλα?" . Αν διανοηθεις να ρωτήσεις κατι αλλο θα σε κρεμάσει σε πλατεία κακομοίρη μου. Τετοιοι τυποι αντιρήσεις δεν σηκώνουν
     
    Last edited: 12 Φεβρουαρίου 2012
  8. Βλέπω από την μια πλευρά το πολιτικό σύστημα της χώρας καθώς έχει παγώσει από την ανικανότητα του και παραπαίει. Είναι μια πολιτική τάξη σε βαθιά αφασία. Ο άλλος βιάζεται για εκλογές να γίνει πρωθυπουργός για να φύγει κι αυτός σαν αποτυχημένος. Τόσο μαλακας είναι. Χαιρόμουν που τους πήραν τους διορισμούς και σκεφτόμουν πως θα είναι ωραία αν στις επόμενες εκλογές θα πάρουν τα αρχιδια μας.
    Μετά όμως εμφανίζονται και οι επικριτές και πολέμιοι αυτού του πολιτικού συστήματος κουβαλώντας όλα τα καλά: Κομουνιστικά συνθήματα που όπου έγιναν πράξη (δηλαδή στη μισή γη κατά τον 20ο αιώνα) έφεραν εξαθλίωση και ολοκληρωτισμό και ποτέ δεν έλυσαν κανένα πρόβλημα κι από την άλλη ελεεινά φασιστρονια που επίσης όπου κυβέρνησαν έφεραν καταστροφή και ολοκληρωτισμό.
    Έχουν ανοίξει οι οχετοί από όλες τις πλευρές και δεν τους αντέχω άλλο. Δεν αντέχω την ογκώδη άγνοια και το πόσο ανιστόρητοι και χρήσιμοι ηλίθιοι είναι , δεν αντέχω το μίσος τους κατά λανθασμένων κατά κανόνα στόχων , δεν αντέχω τη βλακεία τη σαχλαμάρα και την γελοιότητα τους.
    Παράλληλα δεν έχω να προτείνω τίποτα , δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει , δεν εχω ιδέα τι θα ηταν το καλυτερο
    Να αντισταθούμε να ξεσηκωθούμε αλλά με ποιους; Δεν τους αντέχω λεμεεεεε
     
  9. vautrin

    vautrin Contributor

    Όχι το Αττικόν ρε γαμώ το, όχι το Αττικόν... 

    Αλλού είναι ο εχθρός...
     
  10. vautrin

    vautrin Contributor


    Αγαπητέ μου, σε θεωρώ λογικό κι ευφυή άνθρωπο, οπότε μακριά από μένα κάθε σκέψη να σου υποδείξω τι πρέπει να κάνεις ή να ψηφίσεις στις εκλογές. Σεβαστές επίσης και όχι αδικαιολόγητες οι ιδεολογικές σου πεποιθήσεις κι απαρέσκειες.

    Νομίζω όμως πως στην παρούσα συγκυρία, το σχόλιό σου είναι αδίκως ισοπεδωτικό.
    Θεωρώ άδικο και παράλογο να ενοχοποιούνται συλλήβδην τα κόμματα της εγχώριας Αριστεράς για πράξεις και παραλείψεις κυβερνήσεων σε άλλα μήκη και πλάτη της γης κατά το παρελθόν. Θα σου φαινόταν εσένα λογικό αν για τον πόλεμο στο Βιετνάμ κατηγορούσα τον … Καραμανλή ή αν έλεγα πως για την δωροδοκία του Κράξι ευθύνεται ο … Παπανδρέου μόνο και μόνο επειδή τύγχαναν ομοϊδεάτες;

    Θεωρώ επίσης μικροπρεπές κι ανιστόρητο ν’ αποσιωπάται το γεγονός πως ορισμένες πολιτικές δυνάμεις είχαν εγκαίρως προβλέψει και προειδοποιήσει για τις οδυνηρές συνέπειες της ένταξης στην ΟΝΕ και της υιοθέτησης του Ευρώ. Στοιχειώδης πολιτική γενναιότητα επιτάσσει ν’ αναγνωρίζεται μια σωστή εκτίμηση απ’ όπου κι αν προέρχεται, με την ίδια σαφήνεια με την οποία καταλογίζεται κι ένα σφάλμα.
     
  11. Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Ανοίξανε οπλοπωλείο, χοχοχοχο.
     
  12. Μα τι ισοπεδωτικο ρε βοτρίν; Εδω οι τυποι του ΚΚΕ εστελναν συληπητηρια για τον θανατο του "ηγετη-πατερουλη" της Β.Κορέας. Φυσικα δεν δημιουργησαν αυτοι την Β.Κορέα οταν ομως σαφεστατα υποστηριζουν το καθεστως της εμεις οφειλουμε να ξερουμε τι ειδους "απελευθέρωση" μας ετοιμάζουν και συγγνωμη κιολας αλλα αν εχω να διαλεξω μεταξυ αυτης της σιχαμενης πολιτικης ταξης και ενα καθεστως Β.Κορεας εγω θα διαλεξω το πρωτο και να σου πω και το αλλο για να μην μπερδευομαστε ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΟΜΟΥΝΙΣΤΗΣ και το καυχιεμαι


    Και εδω διαφωνω, Δεν μας φταιει η ΟΝΕ για τις μαλακιες μας. Αν η πολιτικη ταξη μια χωρας δεν μπορει να διασφαλισει τα συμφεροντα της δεν οφειλουν να το κανουν οι αλλοι. Οσο για τα φασιστακια που μιλανε να τους υπενθημισω πως ολοι αυτοι ηταν εκλεγμενοι. Με προπαγανδα ναι συμφωνοι , αλλα παρολα αυτα εκλεγμενοι (εγω δεν τους ψυφισα ποτε δεν ωφεληθηκα ποτε ουτε απο το πολιτικο συστημα ουτε απο το Ελληνικο δημοσιο και δεν ειμαι προνομιουχος ουτε βολεμενος)
     
Thread Status:
Not open for further replies.