Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος underherfeet, στις 21 Οκτωβρίου 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Μα συγγνώμη, πας να αθωώσεις σχεδόν ολόκληρο το ναζιστικό στρατό για να στηρίξεις αυτό που λες.

    Ok, κάντο. Αλλα μην νομίζεις ότι είσαι αντικειμενικός η δίκαιος με όσους υπέφεραν από τους nazi. Μην νομίζεις ότι είσαι δίκαιος ούτε με μια άλλη ομάδα εργαζομενων όπως κάποιες κοπέλες στο μασούτη που τα σάββατα δουλεύουν μέχρι τις 8! Αθωώνοντας το δημόσιο ουσιαστικά αποκαλείς τους ιδιωτικά απασχολουμενους, μαλακες.
     
  2. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!





    Αν εσύ κατάλαβες ότι πάω να αθωώσω σχεδόν ολόκληρο τον ναζιστικό στρατό, .....κατάλαβες λάθος.
    Ο ναζιστικός στρατός υπήρξε και αυτός θύμα του Χίτλερ.
    Τα εγκλήματα πολέμου όμως που ο ναζιστικός στρατός διέπραξε, ....δεν αθωώνονται.


    Τώρα όσο για τις κοπέλες στο μασούτη και τα υπόλοιπα που γράφεις, προφανώς δεν έχεις καταλάβει τι εννοώ παραπάνω αλλιώς δεν εξηγούνται .....
     
  3. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Άρες μάρες κουκουνάρες, σαλάτα μιξ λαχανικών από σκόπιμα αδαείς «σχολιαστές» μισθοφόρους
    για λογαριασμό του (πως το είπανε; ) … συνταγματικού τόξου.

    Τελικά, όντως έχουμε βαρύτατη ευθύνη που επιτρέπουμε σε κάποια μισθωτά ενεργούμενα
    να νομίζουν πως απευθύνονται σε ηλίθιους.

    Άκου … συνταγματικό τόξο !!
    Έχουμε μπουχτίσει σα λαός στην ευλαβική τήρηση του Συντάγματος, δε βρίσκετε;
    Ιδού επίσης ένα κόμμα (πέρα από τις όποιες συμφωνίες ή διαφωνίες έχει μαζί του ο καθένας)
    που κάποια ανόητα μολυβάκια διάλεξαν να κατηγορήσουν για πολιτική και προπαγάνδα περί νατιβισμού.
    Σε λίγο θα μας πουν ότι ο ΣΥΡΙΖΑ έχει ταχθεί αναφανδόν
    υπέρ των μαζικών απελάσεων και των ναρκοπεδίων στον Έβρο.
    Το επόμενο στάδιο θα είναι ο χαρακτηρισμός όσων ψήφισαν τα Μνημόνια ως πολιτών του κόσμου.


    Πολύ πιο επικίνδυνα από τι;
    Από τον ολοκληρωτικό αποκλεισμό της λαϊκής βούλησης από μια Βουλή η οποία βούλεται αυτοβούλως;
    Από μια παρά φύσει κυβέρνηση η οποία κυβερνά αφ’ εαυτού;
    Από τις συνέπειες των παραπάνω που είναι η καθολική ενεχυρίαση
    και εκποίηση της χώρας και του λαού που απεργάζονται εδώ και χρόνια;
    Από την πτήση ολόκληρου του τόπου προς το άγνωστο μέσω τηλεχειρισμού από το Βερολίνο;
    Από τη δυστυχία και την αφάνεια;

    Εδώ και 3 μήνες τώρα βιώνουμε την τελευταία (μέχρι την επόμενη) έκδοση του έργου
    που επιβάλλει (και θέλει κιόλας να την πιστέψουμε) ότι η Ελλάδα έχει χωριστεί σε δύο στρατόπεδα,
    τους καλούς μνημονιακούς και τους κακούς αντιμνημινιακούς.
    Ό,τι και να κάνουν οι πρώτοι, οι καλοί είναι καθαγιασμένο και καλά καμωμένο,
    άσχετα από το ότι είναι αυθαίρετο, στερείται λαϊκής εξουσιοδότησης
    και έχει ανατρέψει τα πάντα από Σύνταγμα και νόμους μέχρι συμβάσεις εργασίας και ατομικά δικαιώματα.

    Οι άλλοι όλοι, σωρηδόν, είναι μιάσματα.

    Να τους χαιρόμαστε.
     
  4. Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Συγγνώμη αλλα εγω βλέπω το αντίθετο (τουλαχιστον στο εσωτερικό της χώρας)
    Οι "καλοί" ειναι οι αντιμνημονιακοι (που οσο βλέπω ποιοι ειναι βγαζω φλουμπες) και οι "κακοι" και "προδότες" οι μνημονιακοί (επίσης βγάζω φλουμπες και κοκκινηλες) Πολιτικη θέση δεν υπαρχει , δηλαδη να λες ναι η οχι με βαση το τι πιστευεις οτι ειναι καλύτερο για τη χωρα δεν παιζει. Ειπαμε... ηρωες και προδότες
     
  5. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Αυτό ακριβώς θέλει η μισθοφορική σπέκουλα. Να μπερδέψει.

    Ωραία.
    Βγάλε λοιπόν την παράμετρο «ποιοι είναι υπέρ και ποιοί κατά του Μνημονίου»
    και δες πέρα από αυτό πόσο συγκλίνει η Χρυσή Αυγή με το ΚΚΕ,
    πόσο νατιβιστικό κόμμα έχει σταθεί διαχρονικά ο ΣΥΡΙΖΑ με τις εκάστοτε πολιτικές του,
    πόσο «Συνταγματικό» ή μη είναι το περίφημο τόξο, του οποίου υπεραμύνονται ευαγή συγκροτήματα
    σαν τον ΔΟΛ στην προκειμένη περίπτωση και άλλα πολλά.

    cornilie, όσο οι πολιτικές ΔΕΝ εντέλλονται από τη λαϊκή κάλπη*,
    παρά υπογράφουν λευκές επιταγές με τρόπους ανήθικους, παράνομους και αντισυνταγματικούς,
    θα χρειάζονται «στρατευμένους» κονδυλοφόρους να κερδίζουν λίγο χρόνο για λογαριασμό τους.
    Δεν είμαστε όμως υποχρεωμένοι να μασάμε το κουτόχορτο του καθενός.
    Όλα τα υπόλοιπα είναι σχετικά και υποκειμενικά,
    αλλά όπως πάει το πράγμα, με την αντιστροφή της ιστορίας και των εννοιών,
    σε λίγο θα μας βγάλουνε και τον Μητσοτάκη, υπουργό της κυβέρνησης του βουνού.

    Ήμαρτον
    [θρησκεύτηκα για δεύτερη φορά σήμερα]


    (*)
    Παρά απο μια κοινοβουλευτική ΔΟΤΗ κάλπη (όπως λέμε ΔΟΤΗ Κυριαρχία),
    άνευ ουδεμίας συναινέσεως,
    που έχει προ πολλού απωλέσει de facto οποιοδήποτε ίχνος λαϊκής Εντολής,
    ενεργώντας κατάφωρα εναντίον της θέλησης των εντολέων της.
     
    Last edited: 29 Φεβρουαρίου 2012
  6. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Aυτο ειναι το μονο σιγουρο.
    Το αλλο(επισης σιγουρακι) οτι προσπαθουν ελεω εκλογων να τρομαξουν τον ψηφοφορο.
    Η τακτικη αυτη εγκαινιαστηκε χθες το βραδυ στη βουλη απο τον Αντωνη Σαμαρα.
    Το διλημμα ''αστικη δημοκρατια η''... χαος'' φαινεται οτι θα ειναι ουσιαστικα το κεντρικο μηνυμα της Ν.Δ για να κερδισει αυτοδυναμια.
    deja vu(...Καραμανλης η'' τανκς ακουγεται στ'αυτια μου...)
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    ειναι τόσο ανιαρά προβλέψιμοι πια....
    όμως...
    μασάει η κατσίκα ταραμα;

    θα δείξει
    κοντός Απρίλης-Μάης αλληλούϊα
     
  8. crimson moon[M_S]

    crimson moon[M_S] Regular Member

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    έτσι λέγαμε και την προηγουμενη φορά ... άντε να δούμε.
    Προς το παρόν εγώ απλά εντυπωσιάζομαι με το πόσοι βουλευτές βγήκαν να υπερασπιστούν τον εαυτό τους ότι δεν ήταν εκείνοι "ο του 1.000.000"  
    εδώ ο κόσμος καίγεται και άλλοι αγοράζουν...χμ... πλοία.

    άλλο ένα κόμμα που δεν θα μπει στη βουλή τελικά

    cm
     
  9. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!





    Eλπίζω να μην ήμαστε στο ίδιο έργο θεατές .....
     
  10. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Πιστεύεις οτι ειμαι μπερδεμένος; Απλα δεν ξερω τι πρέπει να γινει επειδη εγω δεν εχω τις ελπίδες μου ουτε στη χρυση αυγή ουτε στον Τσιπρα τον Μαιλη την Παπαρηγα και τον Καρατσαφερη.


    Συγκλίνει πολύ.Αν εισαι μελος του ΚΚΕ και επισημα παραδεχτεις ομοφυλοφιλία διαγραφεσε. Το γνωρίζεις; Λεπτομέρειες θα μου πείς. Οκ εχεις δίκιο ας πω κάτι αλλο. Αμφότεροι δεν πιστεύουν στα χρωματα παρα μονο στο ασπρο-μαυρο. Πανω απ ολα ειναι ολοι τους πολυ επικινδυνοι ανθρωποι
    Μη με βάζεις στα συνταγματικα η μη. Χρειαζονται εξηδεικευμένες γνωσεις τις οποιες δεν εχω και φυσικα δεν εχω την ικανοτητα και την υπομονη να διαβαζω νομικα για να ξερω
    Κυριακη κοντη γιορτη. Αν η κάλπη βγάλει "μνημονιακη" πλειοψηφία τι θα λες μετα; Μετα ποιος θα σου φταιει αν η καλπη βγάλει κατι που δεν θα σου αρεσει; Μηπως οι κονδυλοφοροι , μηπως οι ξενοι; Στο λεω επειδη ολοι αυτοι υπαρχουν και τωρα που επικαλεισε την καλπη
     
  11. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Πράγματι είναι ανιαρά προβλέψιμοι. Ενω εσείς οι αριστεροί πιά...δεν ξέρουμε ποτε τι θα πείτε. Με καθε σας φράση ο λαος μενει εκπληκτος. Ολο νεες ιδέες ειστε. Ηθελα να ήξερα τι θα λες τον Απρίλη-Μαη αν η κάλπη βγάλει ΠΑΣΟΚΟΝΟΥΔΟΥ
    Έχω την εντύπωση αγαπητέ μου ότι δεν θρησκεύεις μόνο σήμερα αλλά συνεχώς και δεν είσαι ο μόνος. Όσοι γράφουν σ αυτό το νήμα ,σχεδόν όλοι ,θρησκεύουν
    Δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς την πίστη σας στην αριστερά , ειδικά με όσα ξέρουμε σήμερα. Εάν αυτή η πίστη ιδωθεί υπό το πρίσμα ενός κοινωνικού οράματος είναι αναμφίβολα θρησκευτικού χαρακτήρα καθώς εκείνη η περίφημη αταξική κοινωνία είναι για τους αριστερούς κάτι σαν την γη της επαγγελίας η σαν τους παραδείσους των θρησκειών τους οποίους, όσοι θρησκεύουν, πιστεύουν χωρίς να τους έχουν δει ποτέ. Αν από τη άλλη εξειδικεύσουμε στα της οικονομικής κρίσης τότε θα δούμε πάλι το θρησκευτικό στοιχείο της πίστεως σας να ξεπροβάλει καθώς πιστεύετε η ελπίζετε ότι οι αριστερά έχει κάποια λύση (προς το καλύτερο)αλλά είναι εκ θεού (δεν μπορούμε να την δούμε η να την ακούσουμε η να την καταλάβουμε εμείς οι κοινοί θνητοί)
    Είναι αξιοθαύμαστη η ικανότητα των ανθρώπων να παίρνουν κουράγιο προσφεύγοντας σε ψευδαισθήσεις. Σε ότι με αφορά σας ζηλεύω γιατί ξέρω πόση δύναμη δίνει η πίστη. Δυστυχώς όμως εκείνο που πιστεύω εγώ είναι ότι είμαστε σε πλήρες αδιέξοδο (Αυτό φυσικά καμιά θρησκεία δεν το δεχετε. Ρωτηστε και τον παπά της ενορίας σας και θα σας πει οτι με την πίστη στο θεό αδιεξοδα δεν υπάρχουν. Ο ανθρωπος, θα σας πει, φτανει σε αδιέξοδο οταν δεν πιστευει στο θεό)
     
    Last edited: 29 Φεβρουαρίου 2012
  12. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Πλάκα κάνεις έτσι;
    Όταν επανέκαμψα στο νήμα, από τα πρώτα που υπογράμμισα ήταν αυτό:

    Όπως επίσης:

    ***

    Το τι πρέπει και τι δεν πρέπει να συμβεί για μένα είναι ξεκάθαρο φίλτατε.
    Να με συμπαθάς που δεν τσιμπάω σε δημοκοπικές παπαριές πανταχόθεν προερχόμενες,
    αλλά εάν κάποιος μπει στον κόπο να λάβει μια σφαιρική γνώση
    των οικονομικών δεδομένων και των πολιτικών συμβάντων των τελευταίων ετών,
    παρακολουθήσει ποιος λέει τι και αντίστοιχα τι πράττει κατόπιν
    και κάνει μια βόλτα έξω στους δρόμους με τα μάτια του ανοιχτά,
    καθίσταται πλήρως ενήμερος.

    Από εκεί και πέρα το ζήτημα είναι πως αξιολογεί ο καθένας το ό, τι έχει στη ζωή του
    και κατά πόσο είναι διατεθειμένος να το ρισκάρει για κάτι καλύτερο.

    Κατ’ εμέ αυτό είναι το κριτήριο διαχωρισμού του σύγχρονου Έλληνα,
    με την προϋπόθεση ότι γνωρίζει γραφή και ανάγνωση.
     
Thread Status:
Not open for further replies.