Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος underherfeet, στις 21 Οκτωβρίου 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    "Δεν μας ενδιαφέρει να καταλαβαίνουμε διότι μας κερδίζει το γεγονός ότι πιστεύουμε"
    Σ. Ραμφος
    Δείτε οποσδήποτε αυτη την συνεντευξη. Ειναι εκπληκτική
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Αυτές τις μαλακίες που τις έχεις διαβάσει;
    Οι εργαζόμενοι στις ΔΕΚΟ παίρνουν ή παίρναν 4.000 ευρώ;


    Έχει γαμήσει μυαλά ο Πρετεντέρης και το άλλο το πασοκόσκυλο ο Καψής.
     
  3. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Ηρεμησε , δεν τις εχω διαβάσει. Συγγενης μου μηχανικος της ΔΕΗ αποφοιτος ΤΕΙ με τα επιδοματα με δηθεν υπερωριες που εκανε απ το σπιτι του (χαχααχα) και μερικα νυχτερινα(κοιμόταν βέβαια) και κατι οδοιπορικα (απο το καφενειο στην τουαλετα και παλι πισω) ,του εβγαινε κατι παραπανω απο 4600 και ο χειροτερος του μηνας ηταν 3800. (δεν μου τα λεει , εχω δει την μισθοδοσια του)Φυσικα αλλο ποιος ειναι ο επισημος μισθος και αλλο που ανεβαινει με ολα αυτα. Δεν ξερω τι λενε ο πρετεντερης και ο καψης αλλα αν λενε αυτο , λενε την αληθεια πρεπει να σου πω
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Φίλος δικός μου λοιπόν Ηλεκτρολόγος Μηχανικός από το ΑΠθ με μεταπτυχιακό εργάζεται στη ΔΕΗ και παίρνει συνολικά 1.300 ευρώ.
    Πολλές παρόμοιες περιπτώσεις ανθρώπων με αντίστοιχα προσόντα και λιγότερα χρήματα σε άλλες ΔΕΚΟ.

    Σε έχει βάλει κανείς να γράφεις ψέματα;
     
  5. Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Αυτό το συνολικά να το προσέξεις. αλλα και ετσι να ειναι μπορει να μην εχει την δυνατοτητα να κανει τις δηθεν υπερωριες η τα νυχτερινα και τα οδοιπορικά , ισως να μην παιρνει τοσα επιδόματα. Μην ξεχνας οτι στις ΔΕΚΟ εκαναν μεγαλη διαφορα οι μισθολογικές ωριμανσεις και οι τριετιες. Ολα αυτα καταρχην αφορουν τα προ κρισης , για τωρα δεν ξερω αλλα και παλι πρεπει να παιρνει καλο μισθο

    Elysium εισαι η προσωποποιηση των οσων λεει ο Ραμφος στην συνεντευξη αλλα και του αρθρου που ποσταρα πριν Ο λαϊκισμός της γλώσσας Δημήτρης Σκάλκος
    Λοιπόν ναι ,πουληθηκα στους Γερμανους και με εχουν βαλει να λεω ψεμματα. Μου δίνουν εκει περα ενα μισθουλακι, αλλα αυριο που θα παω στην Αντζελα ,να πιουμε καφε και να σας καρφώσω ολους, θα της πω να μου κανει αυξηση. Προδίδω που προδίδω ας μην το κανω για ψίχουλα. Ντροπής
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    cornilie ,είμαι σε θέση να γνωρίζω πολύ καλά ποιοι ήταν και ποιοι είναι οι μισθοί σε αρκετές ΔΕΚΟ.
    Τα 4.000 ή παραπάνω έπαιρναν συνήθως Διευθυντές κι όχι εργαζόμενοι.
    Οι τσιρίδες του Mega περί «μέσου μισθού» όταν ο μισθός στις ΔΕΚΟ δεν ακολουθεί καν κανονική κατανομή (γιατί δεν μιλούν άραγε για τον «διάμεσο»  μπορεί να πιάνει στους άσχετους με την αριθμητική (δεν είναι καν μαθηματικά), αλλά σε μένα ακούγονται σαν γελοία προπαγάνδα. Πιάνει μια χαρά όμως γενικά βλέπω.


    Λαϊκισμός τα συσσίτια, οι επισιτιστικές βοήθειες στα σχολεία, η εξαθλίωση, οι προσβολές από τους ξένους «εταίρους» μας, η κυβέρνηση που δεν έχει καν δημοκρατική νομιμοποίηση, οι άνεργοι, οι άστεγοι και οι αυτοκτονίες λοιπόν ε;
    Τουλάχιστον κάποιοι πληρώνονται για να τα γράφουν αυτά  
     
    Last edited: 7 Μαρτίου 2012
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Πες του φίλου σου αν δεν του αρέσει ο μισθός των 1300 ευρώ, (σχεδόν μισό εκατομμύριο δραχμές) να δώσει την θέση του σε εναν δικό μου φίλο Ηλεκτρολόγο Μηχανικό, που δουλεύει ιδιωτικός υπάλληλος σε μία εταιρία και παίρνει καθαρά 640 ευρώ και χωρίς εφάπαξ στο τέλος.
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Εσένα Perri δε σου αρέσει ο μισθός του. Όχι του ίδιου.
     
  9. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Η σειρά μου να ικετέψω για έλεος.
    ΕΛΕΟΣ!!

    Ας τελειώσει κάποτε αυτή η αντιπαράθεση επιχειρημάτων
    που αποπροσανατολίζουν από το κεντρικό ζήτημα.

    Είναι πραγματικά αυτά που αντιπαραθέτετε και οι δυο,
    δεν το αμφισβητεί κανείς.
    Ας φύγουμε κάποτε από εκεί να πάμε παρακάτω.

    ΔΕΝ υπάρχουν μόνο δύο πόλοι ανάμεσα στους οποίους εγκλωβίζονται οι λύσεις.

    ΔΕΝ περιμένει κανείς τη σωτηρία είτε από τους πολιτικούς καριέρας
    είτε από την επανάσταση των όπλων.

    ΔΕΝ ισχυρίζεται κανείς σώφρων
    πως επειδή υπήρχαν δημοσιοϋπαλληλικές ελίτ που λυμαίνονταν το δημόσιο χρήμα και τα προνόμια (βλ. ΓΕΝΟΠ),
    τώρα πρέπει να προσλαμβάνεται κάποιος με 600 ευρώ.

    ΔΕΝ αποτελεί λύση σε κανένα πρόβλημα το να πετάξει κάποιος ένα από τα λίγα του όπλα – την ψήφο του – στα σκουπίδια,
    επειδή την υφαρπάξανε και την καταχράστηκαν ένα σωρό αγύρτες εδώ και τόσα χρόνια.

    ΔΕΝ είμαστε χότζες να ευνουχιζόμαστε επειδή η γυναίκα μας μας απάτησε.

    ΔΕΝ υπάρχει μόνο ο ΓΑΠ, ο Σαμαράς, ο Τσίπρας και η Παπαρήγα σε αυτή τη ζωή ρε παιδιά!
    Μπορείτε να περπατάτε και χωρίς κηδεμόνες.
    Ας σταματήσουμε επιτέλους να προδικάζουμε το αύριο βάσει του χθες παρακολουθώντας τηλεόραση.
    Οργανωθείτε. Κοιτάξτε γύρω σας, υπάρχουν πολλοί σαν κι’ εμάς.

    Νισάφι πια.
     
  10. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    απορια:θα ηθελα να μου ονομασεις μερικα καινουρια κομματα
    Γι uzzled:ργος
     
  11. vautrin

    vautrin Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Επειδή δουλεύω σε ΔΕΚΟ...

    Με πτυχίο Νομικής και Πολιτικών Επιστημών, 4 γλώσσες, 20ετή προϋπηρεσία και όντας στον πρώτο βαθμό, ο μισθός μου είναι 1800 ευρώ καθαρά, ενώ λόγω τετραπληγίας η εταιρεία μου καλύπτει επίσης τα έξοδα μετακίνηησης, δηλαδή άλλα 300 ευρώ το μήνα για ταξί. Να διευκρινήσω πως απαλλάσσομαι της κράτησης φόρου μισθωτής εργασίας, τουτέστιν αν δεν ήμουν ανάπηρος ο μισθός μου δεν θα υπερέβαινε τα 1500 ευρώ. Πόσα παίρνει ένας υπάλληλος με τα ίδια προσόντα στη Γαλλία ή την Ιταλία;

    Ο λαϊκισμός τελικά έχει πολλά πρόσωπα...
     
    Last edited: 7 Μαρτίου 2012
  12. Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Σου εχω ζητησει πολλές φορές να γίνεις πιο συγκεκριμένος πανω στο "πως" και στο "προς τα που" και αν δεν κάνω λάθος πηρα απαντηση οπου συνεχιζες να λες ολα τα κακα του κόσμου (που δεν τ αμφισβητω)
    Για αλλη μια φορα , μπορεις να γίνεις συγκεκριμένος; Δεν αντιπαρατιθεμαι αυτη τη στιγμη , ειλικρινά με ενδιαφέρει
     
Thread Status:
Not open for further replies.