Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος underherfeet, στις 21 Οκτωβρίου 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Heretic_Angel

    Heretic_Angel Regular Member

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    An eye for an eye, makes the whole world blind.

    What we need is an evolution and revolution of consciousness.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Red Star

    Red Star Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    καλά καλά εντάξει υπερήφανε φασίστα ....πρόσεχε μην σκίσεις κανένα καλτσόν κακομοίρη....που θα μας κρεμάσεις κι όλας θέλεις να κάνεις και πολιτικη ανάλυση τρομάρα σου χουντόπαιδο
     
  3. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    προσεχε εσυ, γιατι ο καιρος πλησιαζει που 8α βρεις την κονσερβα στο λαιμό σου νεοταξιτη της πολυπολιτισμικότητας και της παγκοσμιοποιησης... αν οχι απο κανενα «χουντοπαιδο» ή κανα «φασίστα» θα τη βρεις απο μουσουλμάνο, αυτους στους οποιους τωρα κανεις «πολυπολιτισμικές πιπες».

    Αφιερωμένο εξαιρετικα τζιβοαναρχοπολυπολιτισμικε ξερόλα:
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. vanesa

    vanesa Regular Member

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Μισές να είναι ώρες τους μας κλέβουν τις ζωές μας μας εξαθλίωνουν κεμείς τα δεχόμαστε όλα την τρομοκρατία των Μμε πλύση εγκεφάλου κτλ
    είμαστε κωλο λαός όλοι για την πάρτι τους την βόλεψή του την κομπίνα κ άσε τον άλλο να πεθάνει αι αυτό φτάσαμε εδώ συν τα καθίκιγ τους πολιτικούς
     
  5. camera_obscura

    camera_obscura Regular Member

    Επιτέλους, ένα πραγματικά (αν)αξιοπρεπές flame, ελληνιστί ένας σκυλοκαυγάς με τα όλα του! Επίκαιρος, με εμπνευσμένο λεξιλόγιο εκατέρωθεν – γουστάρω απενταρότατα! Εμπρός της Ελλάδος οι κολασμένοι, αφήστε τις σφαίρες να πέσουν σαν το χαλάζι – σφαχτείτε ανενόχλητοι (το φιλοθεάμον κοινό θα αρκεστεί στο να αποφασίζει τη φορά του αντίχειρα πάνω ή κάτω άπαξ της τετραετίας πάνω-κάτω).

    Προτείνω δε να μεταφερθούν εδώ οι συζητήσεις νημάτων όπως «Θέλει να με γαμήσει. Με κάνει αυτό περισσότερο κακομοίρα απ’ ότι ήμουν πριν;»

    ΥΓ.
    Elysium, ρωτάτε: «Από πότε έγινε «εταίρος» ένας λαός με τον οποίο πριν μερικά μόλις χρόνια πολεμούσαμε και κατέσφαξε έναν τεράστιο μέρος του πληθυσμού μας;»
    Απαντώ: Εταίρος μπορεί να γίνει πάσα ένας λαός από τη στιγμή που βρίσκει εταίρες να του κάνουν τα γούστα κάθε φορά που ανεμίζει μπροστά στα λιγωμένα τους μούτρα τα μπικικίνια του...
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Re: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Δεν συμφωνώ πως πας είς λαός μπορεί να γίνει πελάτης σε πορνείο επειδή διαθέτει ισχυρή οικονομία. Πρέπει να το έχει μεράκι ή να τη βρίσκει με αυτά.

    Να, όπως οι Γερμανοί.



     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. camera_obscura

    camera_obscura Regular Member

    Elysium,
    Αυτό που βλέπει κανείς εξαρτάται πάντοτε από το σημείο που το κοιτάζει.
    Είμαι βέβαιη πώς αν ξεσκάλιζα βιντεάκια με λέξεις-κλειδιά όπως «Σεφερλής, Γερμανοί» σίγουρα θα πετύχαινα κάτι εξίσου trash όπως το βιντεάκι που παραθέτετε.
    Θεωρώ τις στερεοτυπικές αντιλήψεις για ανθρώπους και λαούς άκρως επικίνδυνες. Για την ακρίβεια, θεωρώ ότι οι αντιλήψεις αυτές είναι σε μεγάλο βαθμό υπεύθυνες για τα αλλεπάλληλα αιματοκυλίσματα λαών, καθώς εκκολάπτουν το αυγό του φιδιού, δηλαδή το μίσος. Μακράν δεν μας φταίει ο γερμανικός, ο γαλλικός ή ο ζανζιβαρικός λαός. Μπορώ να μπω σε συζήτηση για το αν φταίνε συγκεκριμένες πολιτικές, οικονομικές και κοινωνικές παράμετροι, δεν μπορώ όμως να κάνω συζήτηση στη βάση του «οι Γερμανοί το ‘χουν μεράκι να γαμούν άλλες χώρες».
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Σίγουρα δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ενός συγκεκριμένου λαού ίδιοι. Θα ήταν αδύνατο λογικά κάτι τέτοιο.

    Οι δικές μου όμως ιδέες ή οι δικές σας δεν νομίζω να έχουν καμιά σημασία.
    Τα ιστορικά γεγονότα και η επιστήμη σίγουρα κάτι περισσότερο έχουν να διδάξουν από εμάς  

    Άλλωστε, η συμπεριφορά ενός λαού δεν εξαρτάται μόνο από το DNA του αλλά και από τον πολιτισμό και την κουλτούρα του. Και πράγματι τα τελευταία στοιχεία (υπερ)αρκούν για να αιματοκυλήσουν λαούς ή να δημιουργούν τάσεις για την υποδούλωσή άλλων με διάφορους τρόπους.
     
  9. vautrin

    vautrin Contributor

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Δεν φταίει η Γερμανίδα γι΄ αυτά που λέει στο βιντεάκι για τους Ελληνες, φταίει ο Έλληνας που κάποιο καλοκαίρι που η Γερμανίδα ήρθε στην Ελλαδα για να γαμηθεί, αυτός την έγραψε στα @@ του και την άφησε αγάμητη όταν είδε τα πεσμένα βυζιά της και την κυτταρίτιδα που κουβαλάει στα πόδια της...,αν είχε φάει ελληνικό καυλί, τώρα θα έλεγε τα καλύτερα λόγια για τους Ελλήνες.  
     
  11. vautrin

    vautrin Contributor

    Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Αυτό κι αν είναι επιχείρημα! Έλεος! Χάθηκε το κλασσικό με την Ακρόπολη και τα βελανίδια;  
     
  12. Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Δε χάθηκε αλλα έχουμε και ποικιλία στην ξεφτίλα μας. Το επιχείρημα με τα "βελανίδια" το εγραψε ο Δημαράς σε επιστολή του στον πρόεδρο του Γερμανικού κοινοβουλίου. Σα να λέμε "ξέρεις ρε ποιός είμαι εγώ?" η ακριβέστερα "ξερεις ρε ποιος ήταν εμένα ο προ προ προ στο τετραγωνο προπάππους μου;" Τι ντροπή  
     
    Last edited: 11 Φεβρουαρίου 2012
Thread Status:
Not open for further replies.