Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος underherfeet, στις 21 Οκτωβρίου 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Ω ναι! Το είχες πει συζητώντας με τον master DO. Μπορώ να ψάξω το post αλλα θα είναι λίγο κούραση.
     
  2. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!


    Oμολογώ πως αδυνατώ να καταλάβω το νόημά σου .

    Τί εννοείς "είναι πολύ πιθανότερο" ..?
     
  3. vautrin

    vautrin Contributor

    Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Δηλαδή απ' όλη τη συζήτηση εσύ κατάλαβες πως ο Κορνήλιος θα ψηφίσει ΚΚΕ κι εγώ ΛΑΟΣ;  
     
  4. Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Να σου πω , και το αντίθετο να είχε καταλάβει πάλι ακυρο θα ήταν , τουλάχιστο σε ότι με αφορά  
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Έκρηξη μέσα σε 4 μήνες
    Κατακόρυφη αύξηση κατά 85% των σιτιζόμενων σε συσσίτια στη Θεσσαλονίκη
    Ραγδαία αύξηση του ποσοστού των πολιτών που σιτίζονται στα συσσίτια, η οποία έφτασε το 85% μέσα σε τέσσερις μόλις μήνες, τεράστια προβλήματα ανεργίας, φαινόμενα υποσιτισμού μεταξύ μαθητών και ανασφάλεια στις ευαίσθητες κοινωνικές ομάδες, όπως οι ηλικιωμένοι, συνθέτουν αυτή τη στιγμή την εικόνα της κοινωνίας στη δυτική Θεσσαλονίκη.

    Είναι χαρακτηριστικό ότι ενώ τον περασμένο Δεκέμβριο, το σύνολο των σιτιζόμενων από τη Μητρόπολη Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως ήταν 2.445 άνθρωποι, σήμερα ο αριθμός τους έφτασε τους 4.178 ενώ τον Δεκέμβριο του 2010 ήταν μόλις 1.387.

    Τα εντονότερα κοινωνικά προβλήματα παρατηρούνται στην περιοχή του Ευόσμου.



    Θα τα πληρώσετε αυτά.
     
  6. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Όταν εγώ ρώτησα τι θα ψηφίσει ο καθένας, μου ανάρτησες μια σκέτη εικόνα ενός βουλευτή του κόμματος του λαός.

    Δηλαδή τι να καταλάβω?

    Που ξέρω εγώ τι στραβό έχεις εσύ και ως αποτέλεσμα αυτών, ποσο εύκολα αλλάζεις άποψη.
     
    Last edited: 28 Απριλίου 2012
  7. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Τώρα να κάτσω να ψάξω 30 σελίδες για να στο υπενθυμίσω, δεν νομίζω. Αλλα θυμάμαι ενδεικτικά την δήλωση σου στον master do πως το σκεφτόσουν.
     
  8. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Το ότι ανεξαρτητοποιήθηκε δεν σημαίνει ότι έγινε καλο παιδί, αλλα σίγουρα υποδεικνύει πως είναι πολύ πιθανότερο να έχει γίνει καλο παιδί. Τουλάχιστον περισσότερο από όσους παρέμειναν στα μεγάλα κόμματα
     
  9. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!


    Δικαίωμά σου να το πιστεύεις.

    Εγώ πάλι πιστεύω ότι ανεξαρτητοποιήθηκε επειδή στο ΠΑΣΟΚ δεν βρήκαν χώρο να αναπτυχθούν οι προσωπικές του καριερίστικες φιλοδοξίες.
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Οι βιομήχανοι, στην Ελλάδα, έχουν πολιτική αντίληψη και την κουμπώνουν τέλεια με τα συμφέροντά τους. Τους έχω δει πραγματιστές, ικανούς να διακρίνουν μακροπρόθεσμα και με μοναδικό τελικό ενδιαφέρον το χρήμα. Αλλά το κτιστό, αφανές, κρύο χρήμα, όχι το ζεστό που εξαερώνεται.

    Ένας από αυτούς, επένδυσε στην φιλελεύθερη πολιτική του αντίληψη και αποφάσισε να μπει στην πολιτική με αυτονόητο ότι θα είναι σε κάθε γύρο κερδισμένος. Αδιάφορο με ποιους θα είναι, το οικονομικό ισοζύγιο να είναι θετικό.

    Αυτός είναι ο κος Μάνος και πήγε στο ΠΑΣΟΚ για όσον καιρό ήταν καλό για τον ίδιο, ήταν πέρα ως πέρα αυτονόητο ότι θα έφευγε και ότι στην ουσία πάντα ανεξάρτητος από κομματάρχες θα είναι και πάντα εκπρόσωπος των βιομηχάνων. Είναι ο τρόπος που σκέπτονται και λειτουργούν οι βιομήχανοι.
     
  11. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Το επιβεβαιώνω κι' εγώ.
    Για την ακρίβεια ήταν τότε που είχα πει πως θα ψηφίσω Χρυσή Αυγή.
    Γι' αυτό φιλονικούσαμε άλλωστε.
    Μέχρι και μάρτυρας στο δικαστήριο το καταθέτω.

    Για να αποκαλυπτόμαστε σιγά-σιγά,
    ο cornilios κνίτης, ο vautrin χέρι-χέρι με την πίπα του Καρατζαφέρη, εγώ Περίανδρος
    κι ο πλέον ύπουλος όλων, αυτός ο ΟΝΝΕΔίτης ο νηματοθέτης που άνοιξε τοο νήμα για το ξεκάρφωμα.

    Α, ξέχασα. Τον Elysium μάλλον προς ΑΝΤΑΡΣΥΑ τον κόβω.
     
  12. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: ξεσηκωθείτε, οργανωθείτε, α-ντι-στα-θει-τε!!!

    Έτσι ακριβώς tender ... (τακτικές που μου θυμίζουν φασιστική "πέμπτη φάλαγγα")

    @ Woohoo τα βλέπεις ...?
     
    Last edited: 28 Απριλίου 2012
Thread Status:
Not open for further replies.