Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 3 Ιανουαρίου 2011.

  1. Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας





    Kassandra,

    έχεις απόλυτο δίκιο σε ο,τι λες. Μάλλον δεν διατύπωσα εγώ καλά αυτό που εννοούσα. 'Γράψε' άκυρο και σε ευχαριστώ που με διόρθωσες. Όντως πρέπει να είναι μαγικό να το βιώνει κάποιος-α αυτό.
     
  2. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Μάλλον λάθος εχω μάθει τα πράγματα.......
    θα συμφώνησω με όσα είπε ο Master_Spiler...
    και θα προσθέσω πως και αυτουνού λάθος του τα μάθανε!
    κατα συνέπεια ειμαι και εγω κακος ανθρωπος...
    Επίσης να συμπληρώσω πως μιλάμε για θεωρείες που αναπτυχθήκανε
    μετα τον παγκόσμιο πόλεμο( αν θυμάμαι καλά) και αναπτυχθήκανε σε
    χώρες που υπήρχε το υπόβαθρο για να γίνει η θεωρία πράξη όπως ήταν.
    Εδω λοιπον στην αγαπητή γκατζολία η θεωρία δεν μπορεί να γίνει πράξη
    επ'ακριβώς.....γι αυto λοιπόν ας προσαρμόσουμε τα πράγματα στην πραγματικοτητα μας και στο πως μπορούμε να το κάνουμε εμεις κι ας
    αφήσουμε φαντασιώσεις και πως θα θέλαμε να είναι απ'έξω....
    Είμαστε άνθρωποι και μην το ξεχνάτε αυτό...
    και όταν μια σχέση γίνετε εξαρτιτική σε σημείο ο ένας απο τους 2 ή και οι
    2 να μην έχουν ζωή πέρα απο τους εαυτούς τους η τελος πάντων τον άλλον άνθρωπο ειναι αρρώστεια και με λίγη ψυχανάληση όλα λύνονται!!!!

    Όλα αυτά φιλικά πάντα!
     
  3. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Εάν θέλουμε να μιλάμε για 24/7/365 σωματικά, υλικά, θα πρέπει να ανιρέσουμε παντελώς την εξίσωση σκλάβα=άνθρωπος και να επιστρέψουμε στο σκλάβα=res. Τα "μαθηματικά" αυτά δεν με βρίσκουν στην θεωρία τους καθόλου αδιάφορο ή αρνητικό, στη δε πρακτική τους έχουν ένα μέγιστο εμπόδιο γλωσσικής επικοινωνίας, καθ' όσον δύνανται να εφαρμοσθούν σε χώρες της Ν.Α. Ασίας, Αφρικής, φονταμενταλιστικά μουσουλμανικές χώρες, πιθανά δε και Ανατολικοευρωπαϊκές, οπότε μπορεί μεν η "γλώσσα" του single tail να είναι παγκόσμια, κατά τα λοιπά όμως η επικοινωνία καθίσταται ιδιαιτέρως δυσχερής, αν όχι αδύνατη.
    Υπάρχει όμως κι ένα άλλο κομμάτι, το νοητικό (ή ψυχικό για όσους πιστεύουν σε ψυχές). Εκεί όχι 24/7/365 δύναται να υπάρχει, αλλά ολική διαθεσιμότητα επί νανοδευτερολέπτου. Για να επιτευχθεί όμως κάτι τέτοιο υπάρχουν 3 προαπαιτούμενα, α) ο Κ. να είναι Κ. και όχι παπάρας, για να μπορέσει να κυριαρχήσει σε κάθε εγκεφαλικό κύτταρο και νευρώνα της σκλάβας του, να νυστάζει αυτός και να χασμουριέται η σκλάβα, να μην χρειάζεται να δώσει εντολή αλλά να νοιώθει (και προσοχή, "νοιώθει" , "βιώνει", όχι "κατανοεί") η σκλάβα το θέλω του, β) να θέλει μια τέτοια σκλάβα και γ) να αντέχει μια τέτοια ευθύνη.
    Δεν διδάσκουμε αυτό που γνωρίζουμε.
    Δεν διδάσκουμε αυτό που θέλουμε.
    Διδάσκουμε αυτό που είμαστε
     
  4. Valkiria

    Valkiria Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

    Σε αντίθεση μ' εσένα, δεν προσπαθώ ν' αποδείξω τίποτα οπότε δεν υιοθετώ και κανέναν απ' τους χαρακτηρισμούς που μου προσάπτεις.

    Ωραίες οι θεωρίες και τα σεντόνια που παραθέτεις κι οι βδσμικοί ρομαντισμοί αλλά η πράξη είναι πολύ διαφορετική και η ζωή είναι αυτή που έχει τον τελευταίο λόγο. Οπότε συμφωνώ με τον Master_Spiller και τον Marqui και όσους συμφώνισαν μαζί τους.

    Το είπα και πιο πάνω και θα το ξαναπώ (φωνή βοώντος)μην κάνεις σαν πρωτοχριστιανή που ήταν 12θεΐστρια και είδε το φως το αληθινό κι έγινε βασιλικότερη του βασιλέως. Χαλάρωσε και λίγο.
     
  5. Kassandra

    Kassandra Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

    Χαλαρά σου μιλάω και μέσα από τη δική μου πραγματικότητα που απέχει από τη δική σου οπότε δεν μπορείς να μιλάς για την πραγματικότητα του καθενός, από την στιγμή που δεν την γνωρίζεις.
    Και για να χρησιμοποιήσω το δικό σου παράδειγμα μην κάνεις σαν τους μετέπειτα χριστιανούς που προσπαθούν να επιβάλλουν τη θρησκεία τους στους 12θε'ι'στές καταστρέφοντας ναούς και σύμβολα και που το μόνο πραγματικό φως αληθινό που είδαν είναι η φωτιά σ' αυτά που κάψανε.
    Σκέψου ότι ο καθένας έχει τη δική του πραγματικότητα. Και σαφώς κανείς δεν μπορεί να θεωρήσει τη δική του πιο αληθινή σε σχέση με του άλλου. Η πραγματικότητα ποτέ δεν είναι μονοδιάστατη.

    Φιλικά,
    Kassandra
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

         
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

    Δηλώνω perv, με έχω χαρακτηρίσει πολλές φορές αδέσποτη και ελευθέρας βοσκής και νιώθω μια χαρά με αυτό.

    Άσκημα θα ένιωθα αν δήλωνα σκλάβα χωρίς να έχω Αφέντη. Όμως, για όσες το κάνουν το κατανοώ και δεν έχω πρόβλημα.

    Δεν καταλαβαίνω διόλου γιατί σας φάνηκε προσβλητική η κουβέντα της Kassandra, για μένα δηλώνει κάτι φυσικό.

    Υπάρχει ζωή και για όσες υπήρξαν σκλάβες αλλά τώρα δεν έχουν Αφέντη  
     
  8. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Βρε κορίτσια....(γιατι σε εσάς απευθύνομαι) λύστε μου μια απορία...

    slave=Η έχων Αφέντη
    και
    Perv=Η μη έχων Αφέντη??????

    απο που προέκυψε αυτό????
    πόσο καιρό υπάρχει αυτο???
    τι άλλο θα ακούσω σε αυτην την ζωή????
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

    Ελπίζω και εύχομαι πολλά ακόμα ν ακούσεις σε αυτή τη ζωή  

    Κατά τ άλλα, το ερώτημά σου χωρεί πολλές απαντήσεις, για μένα έτσι είναι, όπως το λες. Απλός ο λόγος, τώρα που δεν έχει Αφέντη η σκλάβα έχει μείνει παρέα με τις διαστροφές της, που σιγά μην και δεν έχει!

    However, γνωρίζω και Κυρίαρχους που όταν έπαψαν να έχουν σκλάβα έγιναν Perv.

    ΥΓ. Εϊναι που έχει γίνει σάλος με το θέμα της ορθογραφίας κι έτσι δεν λέω τπτ, στο κάτω κάτω δεν έχω και κάνα πρόβλημα αν στην γκατζολία...

    ΥΓ'. Για να χουμε καλό ερώτημα, εσύ πώς την ορίζεις τη σκλάβα, αφού διαθεσιμότητα δεν απαιτείται μια που ζούμε στην γκατζολία; Ως μια που σέρνεται από καφετέρια σε καφετέρια, είτε την έχει αναλάβει, υποτίθεται, ένας Κυρίαρχος, είτε όχι;
     
  10. Valkiria

    Valkiria Regular Member

    Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

    Εγώ πάλι για να καταλάβω, το total power exchange τι είναι;

    Όσο για τους perv, είναι απαραίτητα όλοι υποτακτικοί που δεν έχουν αφεντικά; Δεν μπορεί κάποιος perv να είναι κυριαρχικός;
     
  11. Markisios_Nte_Sant

    Markisios_Nte_Sant Regular Member

    Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

    Προσωπικά βλέπω το BDSM σαν ερωτικό παιχνίδι, όχι τρόπο ζωής. Θα βαριόμουν αφόρητα μια γυναίκα, χωρίς τίποτα δικό της (επάγγελμα, φίλους-φίλες, λεφτά, ενδιαφέροντα). Σε τέτοιες περιπτώσεις..δε με κολακεύει το να είμαι το αποκλειστικό της ενδιαφέρον, γιατί δεν το θεωρώ "επιλογή" της.

    Από την άλλη...περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Αμα γουστάρει ένα D/S ζευγάρι το σενάριο αυτό, μια χαρά.


     
  12. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

    @Valkiria,

    Προφανώς μπορεί κάποιος perv να είναι κυριαρχικός ή τίποτα απ τα δύο.

    Απλά ο perv είναι ένας άνθρωπος που πρώτα αναγνωρίζει ότι αποκλίνει σεξουαλικά και μετά είναι οτιδήποτε άλλο, στο χώρο εννοείται, όχι στη ζωή του εν γένει.

    Για το Total Power Exchange, αν πας κάτω κάτω σ αυτή τη σελίδα υπάρχουν διάφορα νήματα σχετικά με το θέμα, ένα από αυτά έχει να κάνει με το TPE. Όμως, το TPE δεν έχει σχέση με την διαθεσιμότητα της σκλάβας.

    Μην ξεχνάμε και τη λαϊκή διαμαρτυρία "τί είμαι, σκλάβος σου είμαι;" που σχεδόν πάντα λέγεται σε σχέση με τον χρόνο του διαμαρτυρόμενου τον οποίο πάει να ορίσει, ως μη όφειλε, κάποιος άλλος