Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 3 Ιανουαρίου 2011.

  1. Eri

    Eri

    Βρε παιδια ηρεμηστε....Ο καθενας εχει την αποψη του......

    Απο τη δικη μου την πλευρα πολυ θα ηθελα να εχω εναν σκλαβο/σχεση που να ειναι διαθεσιμος 24/7, σε οποιοδηποτε μερος, για οποιοδηποτε γουστο (σεξουαλικο εννοειται παντα)...........Οπωσδηποτε δεν θα ηθελα παντρεμενο διοτι αυτοματως παυει να ειναι σκλαβος μου, ειναι απλα ενα δανειζομενο πεος απο καποια αλλη και δε μ'αρεσει να εχω σκλαβο που να μην ανηκει πρωτα απ ολα σ'εμενα (αυτο αλλωστε δε σημαινει σκλαβος???)....

    Οσο για το τι ειναι περβ, βλεπω οτι παντα απασχολει αυτο το ζητημα, νομιζω πως οτι και να πει κανεις μεσα θα πεσει.....  
     
  2. nikolakisn86

    nikolakisn86 Regular Member

    Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

    Προσωπικά πιστεύω ότι δεν γίνετε να υπάρχει ολική διαθεσιμότητα σκλάβου . Πάντως το πιο κοντινό απ’όλα που είναι το 24/7 αν κ φανταστικό δεν μπορεί να χαρακτηριστεί έτσι .
     
  3. Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

    Υπό σοβαρές προϋποθέσεις, ναι. Ποιός είναι ο διαθέσιμος χρόνος της σκλάβας και του Αφέντη από τις σκληρές, μη διαπραγματεύσιμες υποχρεώσεις που έχει (π.χ. παιδιά, άρρωστοι γονείς, βιοπορισμός)? Είναι λογικές οι απαιτήσεις του Αφέντη από τη σκλάβα? Αν κάποιος Αφέντης με κοινωνική νοημοσύνη, δε ζητάει από τη σκλάβα να παρατήσει τη δουλειά της πριν λήξει το ωράριό της, ή να παρατήσει το παιδί της μόνο του και ας πάει να πνιγεί, αλλά πράγματα που θεωρεί λογικά και εφικτά να του δώσει η σκλάβα, τότε ναι.
    Η διαθεσιμότητα λοιπόν, δεν ειναι πραγματικά 24/7/365 αλλά ρεαλιστικά (εφικτά) 24/7/365.

    Έχει αναφερθεί κι άλλες φορές στο παρόν νήμα αλλά και αλλού: η σκλαβιά του ΒΔΣΜ, για την οποία ομιλούμε, είναι συναινετική και εκ διαμέτρου αντίθετη από την πραγματική σκλαβιά. Κατά τη γνώμη μου λοιπόν, δεν είναι ουσιαστικά σκλαβιά. Επίσης, πρόκειται για μια κατάσταση που προσφέρει ΚΑΙ στη σκλάβα αυτό που επιθυμεί, άρα, όπως και σχεδόν όλες οι ανθρώπινες σχέσεις, έχει ένα ποσοστό ιδιοτέλειας. Εάν δεν καλύπτονται οι άλλες επιθυμίες και ανάγκες της σκλάβας (όπως το ηλιοβασίλεμα που ανέφερες, οι φίλοι κ.λπ.), είτε γιατί έχουν εκλείψει, είτε γιατί το δέχεται λόγω εντολής από τον Αφέντη της, θα πρέπει να ρωτήσω ποιά σχέση θεωρείται νοσηρή και ποιά όχι? Ποιά σκλάβα συμμετέχει στη διαδικασία λόγω της επιλογής της να παίξει αυτό το ρόλο (είτε ως role playing, είτε ως τρόπο ζωής) και ποιά χρήζει ψυχιατρικής περίθαλψης?
    Φοβάμαι, ότι η σκλάβα του ΒΔΣΜ, που δεν έχει το τρίλεπτο, ή που εξαναγκάζεται να αφήσει τη δουλειά και τα παιδιά της χωρίς να το επιθυμεί, ανήκει στη δεύτερη κατηγορία.
    Με ειλικρινές ενδιαφέρον λοιπόν, ρωτώ την αγαπητή νηματοθέτρια, οπως και την kassandra (που τα λέει πολύ ωραία και συνειδητοποιημένα), όπως και άλλους να μου πουν πως θέτονται τα όρια νοσηρότητας ή μη σε μια M/s σχέση.


    Μιλάς για γκέτο, όπως ήταν το bay area πριν από μερικές δεκαετίες. Για ανθρώπους τότε κοινωνικά απορριπτέους που είχαν δημιουργήσει τη δική τους κοινότητα που λειτουργούσε με τους δικούς της κανόνες. Δε νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα μπορούσε να έχει εφαρμογή σήμερα.
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

    Όλα τα καταλαβαίνω αυτά που γράφει η Kassandra
    και ίσως να συμφωνούσα μαζί της στο …
    ιδανικό , ιδεατό , φαντασιακό , υπέροχο , απόλυτο κλπ …
    αλλά γμτ κόλησα άσχημα και δεν νοώ την φράση ...
    ‘’ παράλληλα δίπλα σε μια σχέση M/s 24/7 και έτσι έχω άποψη '' , με τίποτα .

    Παράλληλα ? δίπλα ? ,Μ/s , 24/7 ?

    Δεν το έχω η woman με τίποτα !
    Μάλλον είμαι πολύ γριά ….

    Aαναδιατύπωσε καλή μου , μάλλον από βιασύνη ,
    κάτι άλλο θέλεις να πεις, η κάπως αλλιώς,
    γι αυτό διαφωνούν μαζί σου
    ενώ κατά .
    βάση έχεις κάποιο δίκιο .

     
     
  5. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Re: Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας



    Μακάρι να ακουσω πολλά ακόμα βρε κουκλίτσα μου μην κουφαθώ μόνο!

    Κοίτα....αν εσύ και ο όποιος εσύ θέλει να λεεί τον εαυτό του Perv όταν δεν έχει Αφέντη ειναι μια χαρά με εμένα απλά λέω οτι αυτό δεν είναι πουθενλα γραμμένο...οτι είναι προσωπική επιλογή να επιλέγεις να θεωρείς τον εαυτο σου σε αυτό το στάτους.
    Εγω δεν ξέρω Αφεντάδες που το έκανα αυτό αλλα μπράβο!
    Μάλλον απέχω πολύ καιρό και εγώ δεν τα συναντώ αυτά...
    Απο κει και πέρα φτάνω στο δευτερο υστερόγραφό σου για να σου πω το εξής :
    Εγώ δεν είπα πως δεν απαιτείται διαθεσιμότητα....αν δεις αυτό που είπα ήταν πως συμφωνώ με τον Spiler...
    Απο κει και πέρα η δική μου άποψη ειναι πως όλα χρειάζονται...
    και η διαθεσιμότητα....και η καφετέρια.
    Κάποια φορά που θα συναντηθούμε και θα μπορούμε να μιλήσουμε αν θες θα στο αναλύσω καλύτερα.


    Υ.Γ ασε τον σάλο για την ορθογραφία ....ή κάτσε και διόρθωνε...
    i don't mind!
     
  6. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

    Αγαπητέ King θα πρότεινα αυτό να γίνει ανεξάρτητο νήμα αν δεν έχει υπάρξει κάτι αντίστοιχο στο παρελθόν.

    Έχω συναντήσει πολλές περιπτώσεις που απέρριψα γιατί θεώρησα ότι ήταν νοσηρές.
     
  7. Απάντηση: ολική διαθεσιμότητα σκλάβας

    Uther, ευχαριστώ για την πρόταση. Αν προλάβω θα δω αν υπάρχει κάτι και θα το κάνω σήμερα.
     
  8. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    γγγγγ

    ---------- Post added at 01:02 ---------- Previous post was at 00:54 ----------

    Αγνουσα παντελος τα δρομενα μιας σχεσης βδσμ 24/7 πριν αρχισω να διαβαζω το blog..bdsm bebe.στην τελικη ολα υπαρχουν σε μια βδσμ σχεση...Γελιο..χαρα λυπη...ειρωνια ...πονος.Αυτο ειναι και η ουσια .....μιλαμε για σχεση οσο παραξενη και αν ειναι ...για μερικους...