Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ποια ηλικια θεωρειται ή θεωρειτε καταλληλη για να ξεκινησει το bdsm?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 18 Μαρτίου 2009.

  1. aristeidisgalinos

    aristeidisgalinos New Member

    Απάντηση: ποια ηλικια θεωρειται ή θεωρειτε καταλληλη για να ξεκινησει το bdsm?

    Νομιζω οτι δεν υπαρχει συγκεκριμενη ηλικα για να ξεκινησει κανεις το bdsm απλα σε καποια φαση της ζωης οριμαζει απο μονο του αρχικα σαν ιδεα και μετα κατω απο τισ καταληλες συνθηκες γινεται η ολοκληρωση
     
  2. slave907

    slave907 New Member

    Απάντηση: ποια ηλικια θεωρειται ή θεωρειτε καταλληλη για να ξεκινησει το bdsm?

    Σίγουρα μετά τα 18-20, κατά τη γνώμη μου, διότι τότε μπορούμε να πούμε ότι το άτομο έχει αρχίσει να σκέφτεται σοβαρότερα και ωριμότερα σχετικά με θέματα που αφορούν τη σεξουαλική του ζωή,,, 
     
  3. amixanos

    amixanos New Member

    Απάντηση: ποια ηλικια θεωρειται ή θεωρειτε καταλληλη για να ξεκινησει το bdsm?

    Εμένα δεν μου είχε περάσει ποτέ απο το μυαλό....
    μέχρι που είδα σε ένα sex shop , μία να αγοράζει χειροπαίδες μαστήγιο και strap on!!!
    Απλά να σας πω......Είμαι 27 ετών και μου ήρθε να την κυνηγήσω!!!
    [...]
     
    Last edited by a moderator: 18 Οκτωβρίου 2009
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ποια ηλικια θεωρειται ή θεωρειτε καταλληλη για να ξεκινησει το bdsm?


    Γιατί να την κυνηγήσεις; Τ' αγόραζε τελικά, ή τά 'κλεβε;


     
  5. DiDi

    DiDi Regular Member

    Αφού δηλώνει slave μάλλον ήθελε να την κυνηγήσει ώστε να τα γευτεί..
     
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: ποια ηλικια θεωρειται ή θεωρειτε καταλληλη για να ξεκινησει το bdsm?


    Γιατί, βγαίνουν και τίποτε καινούρια strap-on και χειροπέδες τώρα, από γλυκόριζα;


     
  7. DiDi

    DiDi Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: ποια ηλικια θεωρειται ή θεωρειτε καταλληλη για να ξεκινησει το bdsm?

    Ευθυμήσαμε πάλι..  
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ποια ηλικια θεωρειται ή θεωρειτε καταλληλη για να ξεκινησει το bdsm?

    Είχαμε μήπως κάποιο λόγο γιά να είμαστε κατηφείς;


     
  9. amixanos

    amixanos New Member

    Απάντηση: ποια ηλικια θεωρειται ή θεωρειτε καταλληλη για να ξεκινησει το bdsm?

    μη με κοροιδεύεται παιδια!!!
    σας λέω τα έπαιξα!!!
    ήταν βέβαια και κούκλα...
    ξεχωριστά ήταν όλα τα αντικείμενα...
    αλλά τα φαντάστηκα αμέσως χρησημοποιημένα ταυτόχρονα!!!
    Πως μπορεις να βρεις η να καταλάβεις κάποια που <<αγαπάει το σπορ>> της αφέντρας???
     
  10. amixanos

    amixanos New Member

    Απάντηση: ποια ηλικια θεωρειται ή θεωρειτε καταλληλη για να ξεκινησει το bdsm?

    εν το μεταξή DIDI σε ευχαριστώ που με υποστιρίζεις!!!
    θα χαρώ να με βοηθήσεις στο δρόμο για την απόλαυση.

    όντως να τα γευτώ ήθελα.........
    και ακόμα θέλω βασικά αλλά.......
    που να βρώ σύντροφο!
     
  11. DiDi

    DiDi Regular Member

    'Αμα περιμένεις βοήθεια καλό μου από μένα στο να τα γευτείς.. τα έπιασες τα λεφτά σου!

    Προχώρα και μη μασάς όπως και ναχει  
     
  12. amixanos

    amixanos New Member

    Απάντηση: ποια ηλικια θεωρειται ή θεωρειτε καταλληλη για να ξεκινησει το bdsm?

    Ίσως όχι απο εσένα αλλά ελπίζω πως εδώ θα ενημερωθώ ή θα βρώ!!!
    βέβαια αν είσαι καιρό εδώ... κάτι παραπάνω θα ξέρεις!!!