Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ποιες οι πραγματικα αληθινες προτιμησεις των αφεντρων??

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος nickgreek2, στις 29 Νοεμβρίου 2008.

  1. Απάντηση: ποιες οι πραγματικα αληθινες προτιμησεις των αφεντρων??

    Αυτό που πραγματικά θέλουν αρκετές αφέντρες είναι έναν άντρα που γαμάει και δέρνει.
     
  2. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: ποιες οι πραγματικα αληθινες προτιμησεις των αφεντρων??

    Τώρα κατάλαβα γιατί δεν απάντησαν κι άλλες....
     
  3. Re: Απάντηση: ποιες οι πραγματικα αληθινες προτιμησεις των αφεντρων??

    Γιατι; Πες μου να καταλάβω κι εγω  
    Δεν πιστεύω να φταίει εκείνο το παλιόπαιδο ο Ανακρέον. Ειναι πνευματικο μου παίδι , πες μου πως φταιει και θα κανει 8οο μετανειες
     
  4. Απάντηση: ποιες οι πραγματικα αληθινες προτιμησεις των αφεντρων??

    Πρόσεχε μη σου κάνω μετάνοιες και τρέχεις φωνάζοντας κι εγώ στο κατόπι σου να λέω "γύρνα πίσω, θα σου αρέσει, το κάνω τέλειαααααα".  

    Χάππυ χέλλκατ μη θυμώνεις, είναι γεγονός ότι πολλές αφέντρες χαρωπά το γυρνάνε σε υ.
    Εγώ φυσικά αγαπώ αυτές που μένουν ντόμινες παντός καιρού.
     
  5. ByronDeSade

    ByronDeSade Regular Member

    Απάντηση: ποιες οι πραγματικα αληθινες προτιμησεις των αφεντρων??

    ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ: ΑΠΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΡΑΤΣΙΣΜΟΥ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟ. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΑΝΩΤΕΡΟ ΠΛΑΣΜΑ, ΜΙΑ ΑΦΕΝΤΡΑ ΟΧΙ ΜΙΑ ΙΣΗ ΜΟΥ, ΜΙΑ ΣΚΛΑΒΑ.

    ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΕΚΛΑΙΚΕΥΜΕΝΗ: ΟΥΜ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΧΑΣΟΥ.


    ΜΠΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΜΙΑ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΦΕΝΤΡΑ

    ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ; TOTAL 0% ΛΙΠΑΡΑ;

    ΚΡΑΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝΑΚΡΕΩΝ - ΠΑΛΙ ΜΕ ΚΑΡΦΩΣΕΣ (ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΠΑΝΤΟΤΕ=. ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΟΙ ΑΦΕΝΤΡΕΣ ΘΕΛΟΥΝΕ ΕΜΕΝΑ.
     
  6. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: ποιες οι πραγματικα αληθινες προτιμησεις των αφεντρων??

    Απαντάω μονο και μονο γιατι διάβασα τις ανοησίες περί ανδρών, καθώς θεωρώ ότι δεν είναι δυνατόν να γενικεύουμε την ανειλικρίνεια και να την ανάγουμε σε κανόνα. Φαντάζομαι στην πλειοψηφία μας, είναι δύσκολο να δεχτεί κανείς, ότι μπορεί να θέλουμε αυτό ακριβώς που δηλώνουμε οτι θέλουμε (άγνωστοι οι λόγοι).

    Θα είχε πλάκα πάντως να λειτουργούμε όλοι έτσι. Φαντάζομαι σε αυτο το σύστημα αξιολόγησης όπως οι Κ θελουν έναν άντρα να γαμάει και να δέρνει, έτσι και οι άντρες Κ θέλουν μία γυναίκα (έναν άντρα ή μία/έναν τρανς ) να τους ορίζει και να τους πηδάει, οι υ θέλουν έναν/μία άντρα/γυναίκα να υποτάσσεται στα θέλω τους, οι περβ θέλουν να μονάσουν και εγώ όταν πάω στο περίπτερο τελευταία αναρωτιέμαι: Να πάρω τσιγάρα ή μία τοστιέρα που κάνουν την ίδια δουλειά;
    Αν δεν ήθελα να κρατήσω τη δουλειά μου πάντως την επομενη φορά που θα ερχόταν κάποιος να μου ζητήσει μία εικονογράφηση θα του έδινα ένα μπισκότο.Θα έκανε την πραγματικότητά μου πραγματικά αστεία...

    Και επί του θέματος. Προφανώς το θέμα ειναι υποκειμενικό...δεν θα βγάλω ολόκληρη λίστα. Τα βασικότερα είναι ότι ως Κ και λεσβία αυτό που με καυλώνει πραγματικά είναι μία υποτακτική μαζοχίστρια με οξυμένη ευφυΐα (νοητική και συναισθηματική) και ωριμότητα.Ε και καλό σώμα.

    Με ξενερώνει αδιανόητα να κάνω τη δουλειά του ψυχολόγου ή της μαμάς.

    O λόγος που δεν απαντάμε προφανώς δεν αφορά καθόλου ότι οι Κ θέλουμε έναν άντρα σωστό που να γαμάει και να δέρνει... ψάξτε την απάντηση σε ένα απο τα παρακάτω:

    1. η ερώτηση ειναι εξαιρετικά γενικευμένη και υποπτευόμαστε ότι τέθηκε για να δει ο νηματοθέτης ποιες κυκλοφορούν ενεργές στο φόρουμ. Είναι άνευ ουσίας και δεν είμαστε φυλλάδιο πληροφοριών για τους άσχετους. Αν διαβάσει λιγο για το bdsm θα καταλάβει τι θέλουν περίπου οι Κ και αν κάνει μια- δυο σχέσεις θα καταλάβει ότι εξαρτάται απο το άτομο.
    2. οι περισσότερες Κ γυναίκες έχουν αποχωρήσει γιατί είναι εκνευριστικό να πέφτουμε μονίμως σε ιδεοληψίες του 1950 προσβλητικές για τη φύση μας ή γιατί έχουμε συναντήσει άλλου είδους ευτράπελα, οποτε δεν μένουμε και πολλές στο φόρουμ για να απαντήσουμε.
     
    Last edited: 10 Φεβρουαρίου 2012
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Νομιζω οτι οι εκαστοτε προτιμησεις διαφερουν απο ανθρωπο σε ανθρωπο.
     
  8. Heretic_Angel

    Heretic_Angel Regular Member

    Απάντηση: ποιες οι πραγματικα αληθινες προτιμησεις των αφεντρων??

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. Re: Απάντηση: ποιες οι πραγματικα αληθινες προτιμησεις των αφεντρων??

    ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ  
     
  10. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: ποιες οι πραγματικα αληθινες προτιμησεις των αφεντρων??

    Καλέ δεν θύμωσα... εννοούσα αυτό ακριβώς που είπε και η Uther παραπάνω, ότι είναι πολύ γενική η ερώτηση και φυσικά οι ανταπαντήσεις στις απαντήσεις μπορούν να είναι πάαααααααρα πολλές, άλλες σοβαρές και άλλες όχι. Και βαριέμαι και να γράφω τώρα...  
    Επιπλέον, γιατί ό,τι και να γράψω, θα βγει κάποιος και θα θέλει να το αναλύσουμε πιθανότατα. Συνεπώς δεν έχει νόημα. Άμα πω εγώ π.χ ότι εγώ προσωπικά ως προτίμηση έχω το crop και θέλω κάποιον να του αρέσει, στάνταρ κάποιος θα πει, μα γιατί το λες αυτό, το flogger π.χ. είναι καλύτερο. Ε, δεν κάνουμε δουλειά έτσι....  
     
  11. voluptas

    voluptas Regular Member

    Απάντηση: ποιες οι πραγματικα αληθινες προτιμησεις των αφεντρων??

    γιατί απάντηση με τόσα νεύρα ? αποκλείεται δηλαδή το παιδί να ήθελε να κάνει μια κουβέντα με ανθρώπους που φαίνεται ότι ασχολούνται και κατά τεκμήριο έχουν μια Χ εμπειρία? λέω εγώ τώρα.

    στην τελική είναι καλύτερο να μην απαντάς καθόλου από το να απαξιώνεις τον άλλο.
     
  12. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: ποιες οι πραγματικα αληθινες προτιμησεις των αφεντρων??

    Δεν απαξίωσα κανέναν. Αν κάποιος προβλήθηκε απο την δική μου καχυποψία ενώ δεν απευθύνθηκα σε αυτόν προσωπικά τότε λυπάμαι.