Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

προσωπικός προβληματισμός ενός αρχάριου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος kostas1dyt, στις 8 Αυγούστου 2020.

  1. kostas1dyt

    kostas1dyt New Member

    καλησπέρα ....
    θα ήθελα να ακούσω κάποιες γνώμες πάνω στο θέμα αυτό.Να προσθέσω πως είμαι νέος στον χώρο του bdsm και όχι πλήρως κατασταλαγμενος....
    Λοιπόν γίνεται να συνυπάρξει η να διαχωριστει ενας πιο κυρίαρχος ρόλο σε vanilla "διαθεση- κατάσταση" σε αντίθεση με έναν υποτακτικο ρόλο σε bdsm "κατάσταση" και αν ναι αυτή η αντίθεση μπορεί να επηρεάσει μετέπειτα την σχέση ;;
    Λογικά δεν έχω χρησιμοποιήσει τις κατάλληλες λέξεις οπότε δέχομαι την κριτική πάνω σε αυτό το θέμα. Ευχαριστώ για την ανάγνωση και σε όποιον αφιερώσει χρόνο να απαντήσει
     
  2. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Δεν είμαι σίγουρος, αλλά θεωρώ ότι μάλλον πρέπει να επαναδιατυπώσεις για να πάρεις τις απαντήσεις που θέλεις. Εγώ τουλάχιστον δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις
     
  3. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Ίσως θα βοηθούσε περισσότερο ένα παράδειγμα ώστε να καταλάβουμε τι εννοείτε γτ είναι όντως μπερδεμένη η διατύπωση  
     
  4. kostas1dyt

    kostas1dyt New Member

    θα προσπαθήσω όσο μπορώ...... αν πχ έχουμε μια vanilla σχέση και αργότερα προστεθούν bdsm στοιχεία που η γυναίκα θα είναι Κ και ο άντρας υ πως θα επηρεαστεί η σχέση εκτως bdsm θα υπάρχουν αυτοί οι ρόλοι υποσυνείδητα και στις άλλες φάσεις τις σχέσεις ;;αν υποθέσουμε ότι το bdsm στοιχείο δεν εφαρμόζεται 24/7 .......ελπιζω να βοήθησα λίγο παραπάνω...συγνωμη για το κακογραμμένο πρώτο μήνυμα και εγώ τα έχω λίγο μπερδεμένα στο μυαλό μου ...
     
  5. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Εννοεις αν συνεχισει να κυριαρχει η γυναικα πανω σου στην καθημερινοτητα και οχι μονο στο σεξ?
     
  6. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Αυτό νομίζω είναι κάτι που θα πρέπει να συζητήσετε μεταξύ σας, μπορεί να θέλετε να περιοριστεί ο έλεγχος, και η υποταγή αντίστοιχα, μόνο στο σεξουαλικό κομμάτι (τουλάχιστον σε αρχικό στάδιο) αλλά με τον καιρό η παράδοση του ελέγχου να περάσει και σε άλλους τομείς της ζωής σας
     
  7. kostas1dyt

    kostas1dyt New Member

  8. kostas1dyt

    kostas1dyt New Member

    @p0ltergeist γτ λες ότι με τον καιρό η παράδοση να έρθει και σε άλλους τομείς τις ζωή σας ; δεν ξέρω αυτό αν θα μου άρεσε.....ή θα ήταν κάτι το ποιο φυσικό σαν την εξέλιξη της σχέσης μας που το επιζητεί η Κ Και δεν θα μπορώ να εκφέρω άποψη σε αυτο;
     
  9. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Γτ αυτή τη στιγμή μπορεί να μη σου αρέσει, αλλά μελλοντικά υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν οι ανάγκες σας, μπορεί και όχι. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει M/s πλαίσιο, η γνώμη μου είναι ότι μια χαρά εκφέρεις άποψη
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Προσπάθησε να γράψεις το ερώτημα για να το καταλάβεις εσύ ο ίδιος -μόνος σου-, με ό,τι σε μπερδεύει, σε ζορίζει, σού κακ(λ)οφαίνεται κλπ, φαντάσου δηλαδη πως το θέτεις σε κάποιο άτομο, που μπορείς να εκφραστεις απόλυτα ελεύθερα και θες να του δώσεις να καταλάβει για να πάρεις μια καταρχάς απάντηση... Αν το κάνεις μπέσα, μάλλον θα καταφέρεις να σε δεις πιο καλά, και κάποια λίγα θα τα ξεκαθαρίσεις λίιιιγο καλύτερα...
    Το απ' όξω -βοήθεια του κοινού- προς το παρόν, το μόνο που θα σου δώσει είναι πιο πολύ μπέρδεμα...
     
  11. kostas1dyt

    kostas1dyt New Member

    《Για αυτή την στιγμή μπορεί να μην σου αρέσει,Αλλά μελλοντικά μπορεί να αλλάξουν οι ανάγκες σας 》αυτο το λες απο εμπειρια ; ή αν η σχεση κρατησει και δεν χωρίσουν οι δρόμοι και των 2 μετά από ένα χρονικό διάστημα τέτοιου είδους σχέσεων φτάνουν αναγκαστικά σε παράδοση ελέγχου και σε άλλους τομείς πέρα του σεξ ....;
     
  12. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Όχι