Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

σκλάβα και καθημερινότητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος kinky, στις 6 Οκτωβρίου 2006.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: Re: σκλάβα και καθημερινότητα

    Γλυκιά Μου anasia, σίγουρα υπάρχουν και αυτές που περιστρέφονται γύρω απ'την M/s σχέση τους, αλλά τι γίνεται μ'αυτές όταν π.χ. έρχεται κάποιο συγγενικό τους πρόσωπο στο σπίτι; Εκεί δεν έχουν προσωπική ζωή; Εκεί δεν λένε τα κουτσομπολιά της οικογένειάς τους;
    Ο προσωπικός Μου ορισμός στο ΤΙ είναι προσωπική ζωή:
    Προσωπική ζωή είναι η πορεία ενός ανθρώπου στη ζωή του, ειδικά όπως παρατηρείται απ'τις προσωπικές επιλογές που συμβάλλουν στην προσωπική ταυτότητα του κάθε ανθρώπου.

    Εσένα anasia ποιός είναι ο ορισμός σου για την προσωπική ζωή;
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Νωρίς κουράστηκες anasia{L G}, τώρα που άρχισα να εννοώ τί εννοείς  

    SM_Art Lady, πολύ ευχαρίστως να το εξηγήσω.

    Το να είσαι σκλάβα είναι μία πολύ βασική ιδιότητα δεν είναι μόνο σχέση.

    Είσαι λοιπόν σκλάβα και την ώρα που δεν ασχολείσαι με τον Αφέντη σου γιατί απλούστατα και εκείνη την ώρα Του ανήκεις. Ο Αφέντης, όπως το ξέρω εγώ τουλάχιστον, είθιστε να γνωρίζει σε γενικές γραμμές όλα όσα κάνει η σκλάβα όταν δεν ασχολείται με την δική Του ευχαρίστηση, εξυπηρέτηση κλπ. Αυτός βάζει τους στόχους της γενικά και την ελέγχει και πάνω σε αυτά που δεν αφορούν Αυτόν.

    Αυτό καθόλου δεν σημαίνει ότι η σκλάβα φορτώνει στον κόκκορα, δηλ στον Αφέντη της τα πάντα γιατί αυτός μπορεί να έχει τον γενικό έλεγχο και τα υπόλοιπα να τα αφήνει στην ευχέρεια της σκλάβας η οποία είναι υπόλογη για τα πάντα απέναντί Του.
     
  3. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: σκλάβα και καθημερινότητα

     
  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: σκλάβα και καθημερινότητα

    Άρα έχει προσωπική ζωή... σ'ευχαριστώ anasia, μόλις επιβεβαίωσες αυτό που έλεγα   και ένα tip of advice, ή Κύριε Spiler, ή Κύριε, ή Master Spiler, όχι Κύριε Master_Spiler.

    Σ'ευχαριστώ...
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Master_Spiler τουλάχιστον στα μέρη μας, νομίζω χωρίς να είμαι βέβαιη, η σκλάβα είναι άνθρωπος με πλούσιο εσωτερικό κόσμο.

    Ακόμα και αν δεν έχει προσωπική ζωή, που λογικά έχει αλλά κάτω από τον έλεγχο του Κυρίαρχου και αυτήν, έχει εσωτερική ζωή. Στην οποία πρωτεύοντα ρόλο παίζει ο Κύριός της.
     
  6. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: σκλάβα και καθημερινότητα

     

    Φυσικα και εχει .
    Η προσωπικη ζωη της ειναι Εκεινος ,
    αν θες να συμφωνησουμε οποσδηποτε καπου .

     

    υ.γ

    Μου αρεσει η προσφωνηση οταν ειναι ολοκληρωμενη ,
    εφοσον ομως δεν αρεσει σε σενα ,
    κανενα προβλημα Master Spiler
     
  7. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Μα τώρα είναι σωστά ολοκληρωμένη anasia
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: σκλάβα και καθημερινότητα

    Αλήθεια πόσοι αναρωτιούνται πως είναι η καθημερινότητα μιας σκλάβας?
     
  9. ioan5

    ioan5 New Member

    εισαι παντα ετοιμη για την υποταγη που θα σου επιβαλλει
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor


    Πολλά ζητάς  
     
  11. Απάντηση: σκλάβα και καθημερινότητα

    Και βέβαια έχεις προσωπική ζωή.Αυτή που Του εμπιστεύτηκες για να σου την ορίζει εκείνος. 
     
  12. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: σκλάβα και καθημερινότητα

    Γιατί καλά και ντε οι σκλάβες να έχουν διαφορετικές καθημερινότητες από ότι μια οποιαδήποτε άλλη γυναίκα που....δουλεύει πρώτα από όλα 8/10 ώρες την ημέρα και αν μένει στην Αθήνα θέλει και 1/2 ώρες πήγαινε έλα στην δουλειά, 8 ώρες ύπνου για να είναι και ξεκούραστη και να μην πάθει τίποτα η υγεία της, 1/2 ώρες γυμναστική την ημέρα γιατί πρέπει να προσέχει και το σώμα της.....

    Σε χαλαρό πρόγραμμα λοιπόν είναι 20 ώρες την ημέρα απασχολημένη με την καθημερινότητα που έχουν και όλοι οι άλλοι, και της απομένουν 4 ώρες για να χαρεί μαζί με τον Αφέντη της που ούτως ή άλλως κουβαλάει όλη μέρα μέσα της γιατί όπως είπε και η σαπφώ είναι mind issue.

    Τι ακριβώς εννοούμε καθημερινότητα σκλάβας;