Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

σκόρπιες σκέψεις και προβληματισμοί

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Antigoni1997, στις 16 Ιανουαρίου 2021.

  1. βρίσκομαι εδώ,
    που σημαίνει πως ενδιαφέρομαι να κατανοήσω κάποια πράγματα.

    με το να μη μου απαντάτε, με έναν τρόπο σαν να θέλετε να με εξοστρακίσετε, ούτε με βοηθάτε, δημιουργώντας ταυτοχρόνως υποψίες λόγω της άρνησης σας.

    εσείς επιλέξατε να πείτε κάτι συγκεκριμένο οπότε σαν ζητάω να μου το εξηγήσετε αναλυτικά.
     
  2. Πώς αλλιώς κατά τη γνώμη σας θα έπρεπε να αντιδράσω στην κατά κύριο λόγο αμφισβήτηση και ειρωνεία;
     
  3. Freja.in

    Freja.in Regular Member

    Καλησπέρα. Κα @Antigoni1997 , θα ήθελα κι εγώ μια χάρη αν δεν σας κάνει κόπο. Εξηγήστε μου τι λέει η γατούλα στο τραγουδάκι και τι σημαίνει για εσάς.
    Απλή απορία.
     
  4. Σαπφώ,
    δε ξέρω εάν μπορώ να κάνω κάποιου είδους ταγκ εδώ.

    ήθελα να σου πω πως έχω δει το μήνυμα σου στα εισερχόμενα, απλά δε μπορώ να απαντήσω γιατί για σήμερα το σύστημα με έχει εκτός.

    αυτό  
     
  5. σε ευχαριστώ πολύ για το όμορφο σχόλιο σου.
    με κάποιον τρόπο με ηρεμεί
     
  6. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    βρε καλό μου κορίτσι πριν αρχίσεις να πυροβολείς που την είδες την διάθεση για αμφισβήτηση και ειρωνεία; cool... κανείς δεν έχει όρεξη για ιστορίες...(εκτός τι ερωτικές LOL)
     
  7. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    @Antigoni1997
    Δεν ξέρω αν αυτό που σε τραβάει εδώ περισσότερο είναι οι απόψεις ή οι ανθωποι πίσω από τα pixel των απόψεων,
    αλλά θυμήσου οτι οι άνθρωποι, στις περισσότερες περιπτώσειςτουλάχιστον, δεν είναι οι απόψεις τους.
    Είναι (τουλάχιστον οι περισσότεροι) κατι περισσότερο απ αυτες, πιο πολύπλοκο, πιο ενδιαφέρον και πιο δυναμικά εξελισσόμενο - άλλοι κατι πιο συναρπαστικό κι άλλοι κατι πιο άσχημο.
    Μπορείς απο τα γραφόμενα τους να βγάλεις συμπέρασμα για την πλευρά που προτιμούν ή συνηθίζουν να εκθέτουν (απο bdsmικής ή μη άποψης) και για το ζήλο με τον οποίο υπεασπιζονται τα pixel τους, αλλά απο κοντά η πραγματικότητα δεν ταυτιζεται με τα γραφόμενα εδω.
    Tο που θα εστιάσεις είναι δικό σου θεμα. Όπως και το με τι θα επιλεξεις να θυμωσεις και να ξιφουλκήσεις ή να προσπεράσεις. Σκέψου μονο τι εχει τελικά αξία για σένα.
    Καλη περιπλανηση.
     
  8. αυτό το σχόλιο ήταν χάδι λίγο πριν τον ύπνο, ευχαριστώ
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν προσπαθώ να σε εξοστρακίσω, υποδεικνύω το προφανές: Πρέπει να περνάς από φίλτρο το τι διαβάζεις εδώ γιατί πράγματα που στο βανιλόκοσμο ακούγονται από εξωφρενικά ως απαράδεκτα για τον κόσμο του BDSM είναι απλά Δευτέρα.
    Δεν υπάρχει βασιλική οδός. Το forum έχει εξαιρετικό υλικό για διάβασμα αλλά στο τέλος της ημέρας ποδήλατο μαθαίνεις κάνοντας ποδήλατο.

    Αν σε ελκύει αυτός ο κόσμος, ανεξάρτητα αν στο τέλος σου κάνει ή όχι το BDSM, ισχύει ότι έχει πει η @margarita_nikolayevna για τη σχέση Κ/υ χρησιμοποιώντας τους στίχους των Eagles

    "You can check out any time you want but you can never leave"

    Το BDSM με απασχολεί πάνω από 20 χρόνια, είμαι στο forum από την πρώτη χρονιά λειτουργίας του και ακόμα και τώρα υπάρχουν πράγματα που όταν τα διαβάζω μου γυρίζει το μάτι μέχρι να υπενθυμίσω στον εαυτό μου τις δύο βασικές αρχές:
    1. Μεγάλε είσαι σε BDSM forum
    2. Δεν κάνουν όλοι για όλους.
     
    Last edited: 17 Ιανουαρίου 2021
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πληκτρολογείς @ και μετά (χωρίς κενό) το νικ που θες (στους τρεις πρώτους χαρακτήρες ανοίγει drop down menu για να επιλέξεις αυτό που θςς, αν υπάρχουν περισσότερα νικ που αρχίζουν από τα ίδια πρώτα τρία γράμματα)...
    Μετά την επιλογή σου χτυπάς άλλο ένα κενό καλού-κακού ή enter και γράφεις κανονικά... Όταν ποστάρεις το μήνυμα το νικ που αοευθύνεσαι γιένεται κιτρινάκι...
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Τι φάση;;;;;
    Τι έχασα;;;;
    @estelwen με την εκπληκτική μνήμη βοήθησέ με να βρω πού χάθηκε η μπαλιτσα 
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Εμ, εσύ φταίς που μίλησες για το δεκάλεπτο απώλειας χιούμορ, εκείνο που "το παίρναμε όλοι", ναι; Δεν άρεσε αυτό. Νο νο.
    Και ευχούλιδες που τους τσιμπάνε τα μαγουλάκια χωρίς συναίνεση; Α πα πα πα...

    Εν συντομία: όπως λέει ο Ιάσονας στη Μήδεια (στην φαρσοκωμωδία "Λόγια πρὸς μπόγια", ψευδοΣοφο-Κ-λής, 3ος αι. π.Χ.)

    "ἄλλα εἶπον ἐχθές, ἄλλα σήμερον, καί; ἀντίκεινται πρὸς ἄλληλα, τί γάρ; χαῖρε!"
     
    Last edited: 19 Ιανουαρίου 2021