Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τακουνι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος skylitsa, στις 17 Νοεμβρίου 2008.

  1. Felicia

    Felicia Regular Member

    Θεωρώ τα ψηλοτάκουνα σκέτο βασανιστήριο για τη γυναίκα (για τον άντρα δεν ξέρω)! Αυτός που τα ανακάλυψε πρέπει να ήταν μέγας σαδιστής... Αν ήμουν mistress θα ήμουν συνέχεια με παντόφλες - εξάλλου η άνεση είναι το παν!
    Ευτυχώς που δεν είμαι δηλαδή, γιατί μάλλον θα είχα μείνει στα αζήτητα  
    Υπό αυτό το στάτους δεν πειράζει να βασανίζομαι και λίγο  
     
  2. FZTASH

    FZTASH Regular Member

    Αντίθετα με το τι πιστεύουν οι περισσότεροι, το ποδοπάτημα με ψηλοτάκουνες μπότες/γόβες δεν είναι τόσο οδυνηρό όσο αυτό με χαμηλά παπούτσια με λεπτό τακούνι. Πρέπει να έχει να κάνει με την διασπορά του βάρους, στα χαμηλοτάκουνα παπούτσια λόγω θέσεως του ποδιού, πέφτει περισσότερο βάρος στο πίσω μέρος και έτσι ο πόνος είναι πιο έντονος. άλλωστε και η ισορροπία της Topείναι πολύ καλύτερη με χαμηλότερα τακούνια.
    Θυμάμαι η Κυρία που με μύησε στο ποδοπάτημα περπατούσε επάνω μου με γόβες με χαμηλό και αιχμηρό τακούνι μόνο για τιμωρία.
     
  3. new_slave

    new_slave New Member

    σύμφωνα με τη φυσική έχεις δίκιο
     
  4. johnnieBgood

    johnnieBgood Regular Member

    Απόλυτα σωστός.   Έχεις εντρυφήσει στο θέμα φίλε μου. Έτσι ακριβώς είναι. Πάντως στο image της Αφέντρας (από την οπτική γωνία ενός σκλάβου) είναι must. Βέβαια μια Γυναίκα Αφέντρα δεν την κάνουν ούτε τα τακούνια της ούτε γενικότερα το τι φοράει. Αλλά η εν γένει συμπεριφορά της και ο χαρακτήρας της...
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εγω γιατι μισω τοσο τα τακουνια ; .... ουτε να τα βλεπω ουτε κυριως να ακουω τον ηχο τους .. με ανατριχιαζει , μου θυμιζει οδοντιατρικο τροχο .... απα πα πα .....
     
  6. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Ωχ... ξυπνάει ο Παπαχρόνης μέσα του  
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    δεν εχει να κανει με τον παπαχρονη .. δεν ξερω ειλικρινα για ποιο λογο απεχθανομαι τα γυναικια συμβολα τακουνια/ζαρτιερες ....