Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τα 30 τι ηλικία είναι???????

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Red, στις 14 Ιανουαρίου 2009.

  1. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Re: τα 30 τι ηλικία είναι???????

    +1

    .. 
     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    30; Ε,ρε και να 'μουνα 30 ....γαμω τη δυσκαμψια μου γαμω....
     
  3. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Δεν μπορώ να βοηθήσω, απέχω 5 (!!!) ολόκληρα χρόοοοοονια από τα 30 ακόμη!  
     
  4. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: τα 30 τι ηλικία είναι???????

    το ποτε θα περασουν δεν θα παρεις χαμπαρι...
     
  5. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: τα 30 τι ηλικία είναι???????

    Ωρε βαλτός είσαι? Το ξέρω σε λέω. Ήδη σε λίγες μέρες περνάει ο πρώτος χρόνος  
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Αν εξαιρέσουμε τέτοιου είδους θεματάκια, τι 30, τι 40, τι 50;

    Όλα είναι μέσα στο μυαλό του καθενός και όχι στο πόσες πλήρεις περιστροφές έκανε η Γη γύρω από τον Ήλιο από τότε που γεννήθηκε.
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    αχαχαχαχαχαχα!

    Και μην ξεχνάς και τα 5 στάδια του πένθους ε?

    Κι εγώ κάπως έτσι.
    Στα 30 μου ήμουν στην κλινική, μόλις είχα γεννήσει τη 2η μου κορούλα, ήμουν στα πρόθυρα διαζυγίου και όλος μου ο κόσμος κατέρρεε.
    Κανείς σχεδόν δεν θυμήθηκε να μου πει να ζήσω, περίμενα να συμβεί κάτι μεγάλο, κάτι που να συμβόλιζε το τεράστιο όπως μου φαινόταν τότε "πέρασμα".
    Στα 30 διαλύθηκαν τα πάντα όπως μέχρι τότε τα ήξερα, όπως λέει ο ο Κίπλινγ,

    If you can make one heap of all your winnings
    And risk it on one turn of pitch-and-toss,
    And lose, and start again at your beginnings
    And never breathe a word about your loss;
    If you can force your heart and nerve and sinew
    To serve your turn long after they are gone,
    And so hold on when there is nothing in you
    Except the Will which says to them: 'Hold on!'

    Ρίσκαρα λοιπόν και έχασα τα πάντα στα 30 μου, αλλά πραγματικά ποτέ δεν το μετανιώνω.
    Γενικά δεν μετανιώνω για τίποτα.
    Η ζωή είναι ένα υπέροχο συναρπαστικό ταξίδι και απολαβάνω κάθε στροφή του δρόμου, κάθε ευθεία και κάθε στάση.

    Η κρίση των 40 κράτησε 3 χρόνια.

    Στα 41 μου πια, βγήκα και είπα, αυτά είναι απλά νούμερα.
    Δεν νιώθω 20, ποτέ δεν θα ήθελα να είμαι 20 ξανά, οι εμπειρίες, οι γνώσεις όλα όσα στο ταξίδι μέχρι εδώ αποκόμησα πολύτιμα δώρα.

    Απόλαυσε τα 30 σου.
    Μπαίνεις σε συναρπαστική δεκαετία!

    Im old enough to know better, but im still too young to care  

    [nomedia=""]YouTube - Wade Hayes - Old Enough To Know Better[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. female

    female Contributor



    ...τι μου θύμισες, lara[E-p] !!!






     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Θα μαθω σε 14 μηνες και θα επανελθω  
     
  11. Babylon

    Babylon Regular Member


    ααααχχ.....η κριση που περιγραφετε, με ολα τα φριχτα και δυσαρεστα συναισθηματα που ερχονται μαζι και περιγραφονται παραπανω, δεν ειναι ακριβως "κριση των 30" ειναι η κριση της "ενηλικιωσης" που αλλοι την περνανε στα 18 τους αλλοι στα 23, αλλοι στα 50, αλλοι οταν συμβαινει καποια τραγικη συνηθως αλλαγη στη ζωη τους (διαζυγιο, καποιος θανατος κλπ) και αλλοι ποτε...τα 30 εχουν και το "ταμπου" και υποτιθεται πως ειναι ηλικια σταθμος για την ενηλικιωση.

    Ενηλικιωση σημαινει ευθυνες, να μπεις στην ευθεια του να αρχισεις να πραγματοποιεις τα ονειρα σου, να αναγκαστεις να κανεις καποιες επιλογες που θα καθορισουν την απο δω και περα ζωη σου, το οποιο σημαινει φυσικα και πως πρεπει να απορριψεις αλλες επιλογες και πραγματικοτητες (που η απωλεια τους ειναι και αυτη σαν "μικροι θανατοι"), και τελος πρεπει να αποδεχτεις το οτι μεγαλωνεις πραμα δυσκολο, αφου το να αφησεις τον εαυτο σου να μεγαλωσει σημαινει και την αποδοχη του θανατου. Αν νιωθεις ενα σφιξιμο στο στηθος οσο τα διαβαζεις αυτα, τοτε μαλλον μιλαμε για το ιδιο πραμα  

    Κριση ειναι, κραταει οσο ειναι να κρατησει (ακομα και αν τη στιγμη που την περνας εισαι βεβαιος πως δεν θα περασει ποτε), συνειδητοποιεις αυτα που χρειαζεται να συνειδητοποιησεις και μετα προχωρας! Και σαν καλυτερος, πιο ωριμος, πιο ομορφος και δυνατος ανθρωπος...Και οντως τα τωρινα 30 ειναι σαν τα παλια 20...οποτε no big deal (οσο για τα παιδια το μαγειρεμα και ολα τα συνεπακολουθα, οταν και αν ερθει η καταλληλη στιγμη, θα το καταλαβεις και δεν θα σου φαινεται πια αγγαρεια και τρομος (ειπε η ομοιοπαθουσα για να τ'ακουει και αυτη))

    Ελπιζω να σε ηρεμησα περισσοτερο, παρα να σε τρομαξα  

    (Μιρελλα, οι τελευταιες 5 γραμμες σου με εκαναν να χαμογελασω πραγματικα)
     
  12. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Σε καταλαβαινω απόλυτα κ εγώ τρωω μεγάλες φρίκες μόνο στο άκουσμα...  
    Βέβαια τις ίδιες φρίκες τρωω μετά τα 25 γενικά ... οπότε... οκ το περιμένω να γίνει απλά!  
    το θέμα είναι πως και ο περίγυρος μας μεγαλώνει... οπότε υπάρχει μια ισορροπια γενική...

    το μοναδικό σημείο που νιώθω πάντως ότι μεγάλωσα είναι όταν σκάνε κάτι 89αρια... 90αρια... κ ΠΑΝΤΑ σταθερά κάνω την ερώτηση "πόσο χρονών είσαι?" κ όταν το ακούω ξαφνικά νιώθω πολύυυυυ γιαγιακααααα! χαχα!  

    Πάντως για να λέω κ του στραβου το δικιο, θεωρω ότι ειμαι στα καλύτερα μου κ είμαι σίγουρη οτι ακομα απλά είμαι στην αφετηρία των καλύτερων.... τα περιμένω κ ξέρω ότι έρχονται!