Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τι status θα θελατε να ειστε?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 3 Φεβρουαρίου 2009.

  1. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?

    Εγώ το κατάλαβα έτσι:
    "Αν ήσασταν το αντίθετο φύλο από ό,τι είσαστε, τι status νομίζετε ότι θα θέλατε (τώρα) να είστε (τότε)?"
     
  2. lizard

    lizard Regular Member

    παιδια sorry.... καποιος να μου εξηγησει.... γιατι αν ημουν αντρας υποθετουμε πως θα αλλαζαν τα "θελω" μου ?????
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    Αθωο μου πλάσμα θα σου εξηγησω εγω  ....γιατι αλλιως λειτουργει ο ανηρ και αλλιως η γυνη, κοινως αλλιως το   αιδιοον και αλλιως το   πεος....πως τα λεω αμα εχω ορεξη!!!   
     
  4. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?

    Γιατί αν ήσουν άντρας μπορεί να ζούσες άλλες συνθήκες, που δεν θα ευνοούσαν τα "θελω" σαν αυτά που έχεις τώρα.
     
  5. Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    Επειδή το νευρικό σου σύστημα, τα ορμονικά σου κοκτέιλ και το σύνολο της βιοτικής σου εμπειρίας θα ήταν ολότελα διαφορετικά και κατ' αποτέλεσμα δεν θα ήσουν αυτό που είσαι.

    Παραταύτα, το νήμα έχει πλάκα και πολύ μου αρέσει, παρόλο που συνεχίζω να νομίζω ότι οι περισσότεροι (όχι όλοι) στο νήμα, εμού συμπεριλαμβανομένου, στην πραγματικότητα περιγράφουμε κάποια από τα πράγματα που μας ελκύουν στο άλλο φύλο και δη περισσότερο στο φαντασιακό επίπεδο.
     
  6. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    ακριβως εκει ειναι που διαφωνω !!
    δεν εχει σημασια αν εισαι αντρας η γυναικα. αν σου αρεσει να εισαι κυριαρχικος θα εισαι, αν σου αρεσει να εισαι υποτακτικος παλι θα εισαι (κλπ κλπ). επομενως τι σχεση εχει τι φυλο εισαι??
    Α... και για να ξερεις αθωο μου πλασμα... το αιδιον και το πεος λειτουργουν με τον ιδιο τροπο! Αλλο αν δεν θελουν ολοι να το παραδεχτουν!!  
     
  7. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    Με ποιον τρόπο...
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    Ω!!!  Μα αφου ξερεις ειμαι   μικρο και  αθωο και δεν τα ξερω καλα αυτα τα ....λειτουργικα.Ειδες που εκανα λαθος και παραλιγο να σε παρασυρω κι εσενα?   
     
  9. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    και με σενα θα διαφωνησω...
    ειμαι γυναικα και μου αρεσουν και οι αντρες και οι γυναικες. τα ιδια πραγματα θελω να κανω και στους δυο. τι λοιπον θα αλλαζε αν ημουν αντρας?
    το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι πως θα ειχα λιγοτερη επιτυχια χαχαχαχαχα !!
    αστειευομαι.... (σχεδον!)
     
  10. Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?


    Πρώτον, ναι, θα είχες λιγότερη επιτυχία, υπό την έννοια ότι θα έπρεπε να προσπαθείς ενεργητικά από την εφηβεία σου, αντί να δέχεσαι προσεγγίσεις. Κάτι που κατά τεκμήριο δεν έχεις υποστεί. Κι αυτό θα διαμόρφωνε μια ριζικά διαφορετική στάση απέναντι στο ερωτικό γεγονός. Να μια πρώτη διαφορά.
    Και ας το πάμε παραπέρα. Εσύ ως γυναίκα δεν αντιμετώπισες ποτέ αμφισβήτηση της γυναικείας σου ταυτότητας επειδή σου αρέσουν και τα δύο φύλα. Αν ήσουν άντρας θα είχες ν' αντιπαλέψεις δαίμονες ακόμα και για ένα απλό κωλοδάχτυλο.
    Να με το καλημέρα δύο βασικότατες διαφορές που δυνητικά θα διαμόρφωναν μια εντελώς διαφορετική ερωτική συμπεριφορά σου.

    Και βέβαια δε συζητάμε καν για βασικές διαμορφωτικές του χαρακτήρα κοινωνικές επιρροές που ξεκινάνε ήδη από την κούνια και συνεχίζονται έως τα βαθιά γεράματα και διαφοροποιούν έτι περαιτέρω τις ήδη ενυπάρχουσες βιολογικές διαφορές των φύλων.
    Και δεν διανοούμαι καν να πιάσω ζητήματα σωματικά όπως π.χ. τη διαφορά της σωματικής δύναμης, την ανυπαρξία περιόδου, την ανακάλυψη του πέους αντί του αιδοίου, τις διαφορετικές βιοχημικές διεργασίες στο σώμα που επηρεάζουν τον χαρακτήρα και τις αντιδράσεις σε κάθε ερέθισμα κλπ κλπ κλπ κλπ.

    Στην πραγματικότητα ο χαρακτήρας καθενός από μας θα ήταν ολότελα διαφορετικός, ακόμη κι αν αλλάζαμε ελάχιστες παραμέτρους στο σώμα και τη βιοτική μας εμπειρία.
    Πολλώ δε μάλλον όταν αλλάζει το φύλο, που είναι μακράν η σημαντικότερη παράμετρος του ανθρώπινου όντος.
    Ο άνθρωπος είναι αποτέλεσμα καταστάσεων. Δεν υπάρχει κέντρο στην χειροπιαστή πραγματικότητα κι ας λέει ό,τι θέλει ο Σιντάρτας Γκοτάμας και ο Άγιος Ιωάννης της Κλίμακος.

    Παραταύτα, ωραίο και καυλωτικότατο είναι το νήμα και είναι κρίμα να το χαλάμε με σοβαρούς διαξιφισμούς.
    Ας κυλιστούμε καλύτερα στον ζεστό, πηχτό, θεσπέσιο βούρκο.  




    ...
     
    Last edited: 14 Μαρτίου 2011
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    Γιατί αν ήσουν άντρας θα ήσουν διαφορετικός άνθρωπος. Πώς πιστεύεις ότι ντε και σώνει θα είχες τα ίδια θέλω με ένα διαφορετικό άνθρωπο;
     
  12. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    κανεις λαθος. απο την εφηβεια μου παντα προσπαθουσα ενεργητικα και δεν δεχομουν προσεγγισεις διοτι ετσι ηταν ο χαρακτηρας μου.
    ok, να δεχτω πως αν ημουν αντρας θα ειχα διαφορετικες εμπειριες, ομως τα "θελω" μου θα ηταν τα ιδια. το οτι θα ειχα ισως περισσοτερους δαιμονες να παλεψω, δεν θα αναιρουσε τι μου αρεσει...