Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τι status θα θελατε να ειστε?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 3 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    Δεδομένου ότι αν ήσουν άντρας θα ήσουν *ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ* άνθρωπος πώς ξέρεις ότι τα θέλω σου θα ήταν τα ίδια;

    Το να έχεις γεννηθεί σε διαφορετικό φύλο είναι θεμελιακά διαφορετικό από το να "φορούσες" τον υπάρχον εγκέφαλό σου σε σώμα διαφορετικού φύλου. Αν είχες γεννηθεί σε διαφορετικό φύλο ο εγκέφαλός σου θα ήταν διαφορετικά "καλωδιωμένος", πώς είναι δυνατόν να ξέρεις τι θα ήθελες και τι δε θα ήθελες;
     
    Last edited: 14 Μαρτίου 2011
  2. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    μα αυτο ειναι που δεν καταλαβαινω... γιατι να ειχα ριζικα διαφορετικο εγκεφαλο αν ημουν αντρας?
    τωρα ειμαι γυναικα bisexual switch. για πιο λογο δεν θα ημουν bisexual αντρας switch ??
    και η ερωτηση δεν ηταν "αν θα ειχες αλλο εγκεφαλο" αλλα "αν θα ησουν το αντιθετο φυλο". κανω λαθος??
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    Μα αν ήσουν αντίθετο φύλο δε θα ήσουν *εσύ* θα ήταν κάποιος άλλος άνθρωπος. Θα είχες διαφορετικό σώμα και διαφορετικά καλωδιωμένο εγκέφαλο που θα είχε ζήσει διαφορετικά πράγματα. Η "lizard" όπως είναι και όπως έχει διαμορφωθεί ΔΕ θα υπήρξε, θα υπήρξε κάποιος άλλος. Πώς είναι δυνατόν να ξέρεις τι γούστα θα είχε;
     
  4. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    χμμμμμ.... οχι....
    γιατι η lizard δεν θα ειχε ζησει διαφορετικα πραγματα. τα ιδια θα ειχε ζησει. απλα θα ηταν αντρας κι οχι γυναικα. το μυαλο, η κριση, η αντιδραση, θα ηταν ιδια. η αποδοχη ισως ηταν διαφορετικη και γι'αυτο ισως θα ειχε βγαλει διαφορετικα συμπερασματα για 2-3 καταστασεις. ομως το αν της/του αρεσει να ειναι κυριαρχικη/κος η υποτακτικη/κος η πως του/της αρεσει να συμπεριφερεται σε αντρες η γυναικες δεν θα αλλαζε και πολυ.
     
  5. Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?

    Λιζ, έχεις υπόψη σου τη βασική διαφορά ανάμεσα σε μια αμφί γυναίκα κι έναν αμφί άντρα;
     
  6. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?

    οχι, δεν γνωριζω να υπαρχει ΒΑΣΙΚΗ διαφορα.... για μενα ειναι ανθρωποι και οι δυο...
     
  7. Απάντηση: Re: Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?


    Ως bisexual άντρας:

    Η αντροπαρέα: Πουστάρα!

    Η δεσποινίς κατά το μεταγαμήσιο τσιγάρο: Τιιιιιι; Πλάκα μου κάνεις. Όχι; Σοβαρά έχεις πάρει πίπα; Κι έχεις φάει δονητή στον κώλο; Τι bi μου λες. Αγόρι μου μήπως είσαι γκέι και ντρέπεσαι να το πεις; Αμάν δεν το πιστεύω, όλα σε μένα τυχαίνουν μού τυχε και αδερφή. Όχι όχι δεν έχω πρόβλημα, αλήθεια, εγώ σέβομαι τα γούστα του άλλου, αλλά μακριά από μένα. Ε, καλά μπορεί να έκανα τρίο με αμφί άντρες για να πειραματιστώ σε καμιά ξεπετα, αλλά όχι με τη σχέση μου. Εγώ τον άντρα τον θέλω άντρα, όχι πούστη. Αχ συγγνώμη δεν το είπα επίτηδες, σε πλήγωσα; Χιχιχι δε βλέπω την ώρα να το πω στα κορίτσια αύριο. Δεν σε πειράζει ε; Μόνο στις καλές μου φίλες θα το πω. Να ξέρουν κιόλας, μη χτυπήσουν λάθος πόρτα.






    Ως bisexual γυναίκα:

    Η παρέα, άντρες και γυναίκες: Ρε σεις μέσα η Λιζ φιλιέται με την Πόπη! Καύλλλαααα! Τι γυναικάρες! Ε ρε και νά χα μια τέτοια!





    Any questions?  





    ...
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    Δε θα υπήρχε η lizard. Θα υπήρχε ο σαυρόσαυρος ο οποίος θα ήταν διαφορετικός άνθρωπος. Δεν μπορείς να ξέρεις τι θα είχες ζήσει και τι όχι και πως θα αντιμετώπιζες τα πράγματα αν ήσουν διαφορετικός άνθρωπος.

    Τραβηγμένο Παράδειγμα: Η lizard ήταν ένα μικρό χαρούμενο κοριτσάκι που έπαιζε αμέριμνα και χωρίς παρουσία δικών της στον κήπο του ενώ απ' έξω περνούσε ένας ψυχασθενής παιδεραστής που του άρεσε να βιάζει και να σκοτώνει αγοράκια. H lizard ως κοριτσάκι επέζησε της εμπειρίας χωρίς να ξέρει πόσο θα μπορούσε να κινδυνέψει αν ήταν αγοράκι. Ο σαυρόσαυρος μπορεί τώρα να μη ζούσε καν.

    Τραβηγμένο Παράδειγμα 2: Τόσο η lizard όσο και ο σαυρόσαυρος αγαπούσαν τα μηχανάκια. Ο σαυρόσαυρος όμως λόγω παραπάνω τεστοστερόνης ήταν ελαφρώς πιο επιθετικός με αποτέλεσμα μια μέρα να πατήσει παραπάνω απ' όσο έπρεπε το γκάζι και να γίνει χαλκομανία σε μια κολόνα. Η lizard από την άλλη εξακολουθεί να γουστάρει τα μηχανάκια και να ποστάρει στο bdsm forum.

    Μπορείς να εικάζεις. Μπορείς να υποθέτεις. Μπορεί ακόμα-ακόμα και να προσπαθείς να συναισθάνεσαι. Αυτό που αποκλείεται είναι να γνωρίζεις.
     
  9. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?

    sure... ετσι μπορει να γινει.... θα αλλαξει ομως αυτο τι σου αρεσει, και τι θα ηθελες σαν status??
     
  10. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?

    Ενα νημα ειπα να επαναφερω κι εγινε της πουτανας......τι το θελα η ερμη!
    Απο οπου περναω συντριμια πισω μου.....εγω δεν ειμαι αστροβροχη, καταιγιδα ειμαι!
     
  11. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: τι status θα θελατε να ειστε?

    το νημα ρωταει... "Αν ησασταν το αντιθετο φυλο απο οτι εισαστε, τι status νομιζετε οτι θα θελατε να ειστε?"
    λεει πουθενα πως πρεπει να απαντησουμε απολυτα??!! που λεει πως πρεπει να "γνωριζουμε" οπως λες??
    calm down please.... στην τελικη, εαν εγω ως lizard θελω να πιστευω πως αν ημουν αντρας θα ημουν το ιδιο, ειναι δικαιωμα μου!
    οριστε μας !
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: τι status θα θελατε να ειστε?

    @lizzard: Γιατί εκνευρίζεσαι; Εγώ σου απάντησα απλά στην ερώτηση που έκανες και έλεγε "γιατι αν ημουν αντρας υποθετουμε πως θα αλλαζαν τα "θελω" μου ?????".