Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

το πρίσμα του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος erodium, στις 22 Απριλίου 2008.

  1. erodium

    erodium New Member

    Χαίρετε

    Καταρχάς θα έλεγα ότι το BDSM δεν είναι εμμονή ή 24/7 για μένα, ή κάτι το πιο σημαντικό από απλά ένα μέρος αυτού που λέμε αλατοπίπερο της ζωής, μια δραστηριότητα για την απόλαυση μου, όπως ένα χόμπυ και τίποτα περισσότερο.

    Ωστόσο, αρκετές φορές όταν γνωρίζω μία γυναίκα, παιρνάνε από το μυαλό μου διάφορες σκέψεις σχετικά με το BDSM. Πχ, ότι η συγκεκριμένη γυναίκα μου μοιάζει για pain slut, η άλλη σίγουρα πρέπει να 'ναι cocksucker whore, η άλλη toilet girl, η άλλη κ.ο.κ.

    Δεν ξέρω αν όλες αυτές οι σκέψεις έχουν λογική, απλά ασυναίσθητα και μη εσκεμμένα αποκωδικοποιώ την γλώσσα του σώματος της, το ύφος της κτλ με BDSM κριτήρια. Πχ πολλές 'δυναμικές' γυναίκες που συναντώ, σκέφτομαι ότι αυτές θα είναι οι περισσότερο maso (έτσι μου έχουν δείξει τα μέχρι τώρα βιώματα μου). Άλλες πιο ήπιων τόνων, θα είναι περισσότερο sub με τη ρομαντική έννοια. Και μερικές φορές φαντάζομαι διάφορα BDSM σκηνικά με την κάθε μια.

    Σας έχει συμβεί και σας αυτό?
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    μου εχει συμβει εμενα, αλλα αυτες οι λιγες που ειχαν bdsm στοιχεια, ηταν τοσο light που τελικα με ξενερώνανε..
     
  3. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Δεν είσαι ο μοναδικός , μου έχει συμβεί και εμένα.. Δεν υπάρχει λογική σε αυτά άλλωστε .  
     
  4. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Σε όλους μας νομίζω...
    και Anyways... νομίζω πως το καλύτερο είναι να το ζούμε όπως μας βγαίνει κ όπως το νιώθουμε ΕΜΕΙΣ πρώτα κ κύρια κ από κ πέρα ότι βγει, βγήκε!
     
  5. profit_72

    profit_72 New Member

    Ειναι λογικο...Εξαλλου η σκεψη δεν εχει ορια...Και γιατι να εχει αλλωστε???
    Κι εγω πολλες φορες υποθετω διαφορα...Οχι μονο σε σχεση με το σεξ αλλα ακομα και για το με τι ασχολειται,χομπυ,τι διαβαζει,που κινειται κλπ...
    Εξαλλου ειναι ομορφο και ισως ενα πολυ ενδιαφερον παιχνιδι, να προσπαθεις να αποκωδικοποιησεις τον αλλο συμφωνα με την εξωτερικη εμφανιση και μεσα απο τα πρωτα του λογια...
    Υπαρχει μια μαγεια σε αυτο...πριν ερθει η απομυθοποιηση...
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: το πρίσμα του BDSM

    παντα...