Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 7 Αυγούστου 2011.

  1. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει

    Η συγκεκριμένη κοπέλα, μου φαίνεται πολύ ειλικρινής. Όποιες και αν είναι ακριβώς οι σεξουαλικές της προτιμήσεις, πάνω απ' όλα είναι γυναίκα φιλάρεσκη, που θέλει να νιώθει ποθητή κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες. Παρατηρώ συχνά ζευγάρια όταν εισέρχοντε σε έναν χώρο, δεν υπάρχει περίπτωση η γυναίκα να μην ρίξει διακριτικά μια σχολαστική, ερευνητική ματιά στα τριγύρω πρόσωπα. Ποτέ δεν είναι εστιασμένη απόλυτα στο συνοδό της, πράγμα που συχνά, συμβαίνει με τους άνδρες. Αυτός είναι και ο λόγος, που πιστεύω πως η προσοχή και το ενδιαφέρον του αφέντη της και μόνο δεν φτάνει. Μπορεί να θέλει μόνο εκείνον, αλλά έχει ανάγκη και τον θαυμασμό και την προσοχή και των άλλων γύρω της. Έχω μιλήσει με κοπέλα νεαρής ηλικίας (αλοδαπή) η οποία ξεκίνησε την ερωτική της ζωή στα 12, και έζησε μέχρι τα 24 της όσα άλλες θα ζούσαν σε 5 ζωές. Εκτίμησή μου είναι πως το χειρότερο που θα μπορούσε να της συμβεί, είναι το να μήν γεννά πλέον τον πόθο και την επιθυμία στους γύρω της, κυρίως όταν αυτό το συναίσθημα, το είχε ως τώρα δεδομένο και σίγουρο.
     
  2. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει

    ΕΛΕΟΣ!!!!!
    η εννοια του "δινουν σημασια" στο νημα δεν ειναι "μου σφυρανε στο δρομο
    γιατι εχω διπλα διαφορικα και μπαλκονια εκτος εκτος οικοδομικης γραμμης" !!!
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει

    Θα μιλήσω μόνο για την δική μου προσωπική αίσθηση, δεν γνωρίζω αν αυτή η αίσθηση είναι ενδεικτική για όλες εμάς που αντλούμε ευχαρίστηση από έναν εντελώς διαφορετικό τρόπο σχέσης. Ο πόθος και η επιθυμία των γύρω μου, μου είναι μάλλον ενοχλητικός, ιδίως όταν εκδηλώνεται. Μου γεννά άσχημα συναισθήματα, σαν να θέλουν να με αγοράσουν και να με πουλήσουν, αλλά για τους λάθος λόγους. Νιώθω πως δεν έχω τίποτε να προσφέρω πια στον βανίλλα κόσμο και είναι πολύ ανακουφιστικό που έχει κλείσει αυτός ο τρόπος λειτουργίας...

    Θεωρώ ότι μιλάμε για βανίλλα καταστάσεις όταν μιλάμε για πόθο και επιθυμία. Η προσοχή και το ενδιαφέρον του Αφέντη εκδηλώνονται με τον έλεγχο και τη φροντίδα, όχι με την επιθυμία και τον πόθο. Θα ντρεπόμουν αν με ποθούσε Κυρίαρχος, θα σήμαινε ότι κάνω κάτι λάθος ή ότι αυτός κάνει κάτι στραβό. Μπορώ να πω με πάσα ειλικρίνεια και με μεγάλη περηφάνεια ότι δεν μου έχει συμβεί ποτέ να με ποθήσει Κυρίαρχος δικός μου στο παρελθόν, παρά το γεγονός ότι μου έχουν πει πως είμαι αρκετά "όμορφη", σύμφωνα με τα βλακώδη πρότυπα της εποχής μας...
     
  4. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Απάντηση: το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει



    Dora, σου είμαι ευγνώμων που μου δείχνεις, πλευρές της γυναικείας ψυχολογίας που θα ορκιζόμουν πως δεν είναι δυνατόν να υπάρχουν. Έχω μάθει με σκληρό και οδυνηρό τρόπο, να μην πηγαίνω ποτέ κόντρα σε έμφυτες σεξουαλικές καταβολές των ανθρώπων. Προσπαθούσα σε νεαρή ηλικία ο ανόητος, με όσους τρόπους μπορούσα να επιστρατεύσω, να κατακτήσω μια λεσβία που μου άρεσε πολύ. Της είχα προκαλέσει κάθε δυνατό συναίσθημα, εκτός βέβαια από πόθο και σεξουαλική έλξη. Είναι σαν να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο και η μόνη επιλογή που έχεις είναι να το σεβαστείς και να το αποδεχθείς. Είσαι η μόνη γυναίκα που έχω συναντήσει να σκέφτεται έτσι, και με την ειλικρίνεια και την ευθύτητα που με διακρίνει, θα σου πώ, πως δεν μου αρέσει. Εγώ θα σε ποθούσα και σίγουρα θα το ένιωθες. Μου είναι αδύνατο να μην ποθώ μια όμορφη γυναίκα και ομολογώ πως ποθώ περισότερες από όσες μπορώ, σαν αρσενικό να ικανοποιήσω. Όπως ο λύκος, μπαίνει σε ένα κοπάδι και ενώ μπορεί να φάει ένα μόνο πρόβατο, σφάζει δεκάδες.
    Μου δημιούργησες τώρα ένα δίλημμα. Εάν δεν ποθούσα μια γυναίκα, θα με ενδιέφερε να την ελένξω και να την υποτάξω? Ναί..!!! αλλά θα είμουν πιό σκληρός και λιγότερο προστατευτικός μαζί της. Παράλληλα όμως, με λιγότερες αδυναμίες και ανοχές στην συμπεριφορά μου, μια και δεν θα σκεφτόμουν στιγμή, με το κάτω κεφάλι. Σίγουρα θα ήμουν καλλίτερος master έτσι, αλλά θα σε απογοητεύσω γιατί θα επιλέξω το πρώτο. Έχω κάνει άπειρες φορές στην ζωή μου sex, αλλά μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού έρωτα και αυτές είναι που θυμάμαι. Είναι υπέροχο πράγμα να είσαι ερωτευμένος, δεν το αλλάζω με κανένα Μαστεριλίκι χωρίς πόθο.
    Εκεί που θα συμφωνήσω απόλυτα, είναι τα βλακώδη πρότυπα ομορφιάς του σήμερα. Λατρεύω τις γυναίκες με καμπύλες όπως στους πίνακες της αναγέννησης.
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει

    η πέτρα άξιξε... κατά την κρίση της.
    στενοχωρίεται για την πέτρα η γιά την αδιαφορία ( η αμφισβήτηση; η υποτίμηση; ) της κρίσης της, δηλαδη του πνεύματος της, δηλαδή της ίδιας; 
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει

    γιατί;
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει

    Για τη χαμένη στιγμή, καλέ μου underherfeet. Και μόνον.

    Ωστόσο, εννοώ τι εννοείς  

    Όπως δεν μπορεί να είναι κανείς Κυρίαρχος χωρίς να κουβαλάει τον χαρακτήρα του, έτσι δεν μπορεί να είναι κάποια σκλάβα, χωρίς να κουβαλάει τον χαρακτήρα της.

    Η αδιαφορία είναι μια ιστορία ολόκληρη από μόνη της, πολύ ισχυρό και αξιόλογο φάρμακο, με παρενέργειες όμως, η αμφισβήτηση ή η υποτίμηση του πνεύματος της σκλάβας μπορεί και καβλωτικά να είναι, σε πρώτη ανάγνωση ή κατά βάθος, το μοίρασμα όμως;

    Κάλεσμα σε μοίρασμα είναι η πέτρα, κάποιες φορές μπορεί να είναι κρίσιμο δεδομένου ότι η παρουσία του Κυρίαρχου στη ζωή της σκλάβας δεν υποκαθίσταται ούτε τεμαχίζεται, δεν μπορεί δηλαδή να δείξει την πέτρα αυτή σε μια φίλη της και να είναι το ίδιο. Ή μόνη της θα είναι ή μαζί Του και αυτά τα δύο διακρίνονται με σαφήνεια, εννοείς τι εννοώ;
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει

    Εχω να συμπληρωσω σε ολα τα ορθα που λες lilly
    οτι ηταν μια χαμενη ευκαιρια να δει Εκεινος ενα τροπο
    που σκεφτεται και αξιολογει συγκεκριμενα πραγματα εκεινη ,
    κι οπως πολυ σωστα ειπες ,
    πολλες χαμενες στιγμες , τρυπες στο χρονο ,
    την κανουν κοσκινο την σχεση
    ειδικα την Κ/υ σχεση που απαιτει βαθια και πληρη γνωση του/της υπο
    ως συνολο υποστασης πνευματικης, ψυχικης, συναισθηματικης ...
     
  9. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Απάντηση: το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει

    Γιατί είναι στην φύση μου και το γλεντάω. Μου αρέσει να κυριαρχώ και να υποτάσω, χωρίς να αρνούμαι βέβαια πως θα προτιμούσα το πλήρες πακέτο (να μου είναι ποθητή). Κάποτε στο Smutvibes με προσέγγισε ένας άνδρας (με πολύ θηλυπρεπή συμπεριφορά) με έναν τρόπο αξιοθαύμαστο, σαν υποτακτική συμπεριφορά. Μου άρεσε τόσο πολύ ο τρόπος του, που άρχισα να φαντασιώνομαι πράγματα (δε έχω πάει ποτέ και ούτε έχω ποθήσει κανέναν άνδρα). Το αναφέρω σαν ακραίο παράδειγμα για να σου δείξω πόσο με εξιτάρει προσωπικά, η έμφυτη υποτακτική συμπεριφορά. Θα μπορούσα λοιπόν να παραβλέψω αρκετά, γύρω από την εμφάνιση κάποιας, άν πραγματικά ήταν γνήσια υποτακτική. Επιμένω στον όρο έμφυτα και γνήσια υποτακτική, γιατί κυρία με την οποία τώρα δεν μιλάω κάν, με έκανε να χύσω, μπαίνοντας περιστασιακά στο πετσί του ρόλου της. Του ρόλου που εγώ λατρεύω, αλλά που γι αυτήν δεν αποτελούσε τρόπο και στάση ζωής, αλλά μια προσποιητή πρόσκαιρη συμπεριφορά της. Οι άνδρες όταν σκεφτόμαστε με το κάτω κεφάλι γινόμαστε αρκετά "βλάκες" και αφελείς.
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει

    Σωστα μπορεί να είναι αυτά που λέτε Κυριες μου ,
    (το κεφαλαίο Κ δεν αναφέρεται φυσικά στο στάτους σας, αλλά στην προσωπικότητά σας , που εκτιμώ και σέβομαι βαθύτατα   )
    εχω όμως μια αμφιβολία κατά πόσον καυλωτική εν τω βάθει μπορει να είναι η αμφισβήτηση κλπ ...
    Θα πρέπει επίσης να υπενθυμίσω πως οσάκις ένα ισχυρό φάρμακο εμφανίζει στατιστικά οχι απλά "συχνές" (1-9,9% ) αλλά "οχι συχνές" (0,1-0,9% ) η "σπάνιες" (0,01-0,09%) σοβαρές και τοξικές παρενέργειες, αποσύρεται της κυκλοφορίας...
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2011
  11. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει

    "Επιμένω στον όρο έμφυτα και γνήσια υποτακτική, γιατί κυρία με την οποία τώρα δεν μιλάω κάν, με έκανε να χύσω, μπαίνοντας περιστασιακά στο πετσί του ρόλου της"


    πωπω!!! αποκαλυπτομαι μπροστα Της
    πρεπει να ειναι πολυ εξυπνη και διπλωματις
    ωστε να καταφερει να ξεγελασει εναν Μaster
    πολλω δε μαλλον να τον κανει να χυσει ....

    Ευγε !!!
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: το σκληρό όριό της: να μην της δίνουν τη σημασία που της αξίζει

    Οταν το γλεντάς δεν σου σηκώνεται; (ασχέτως ομορφιάς)
    Και άμα σου σηκώνεται δεν γίνεται ποθητή;
    Το κριτήριο του πόθου δεν είναι μόνο η εξωτερική εμφάνιση, είναι η γνήσια υποτακτική συμπεριφορά, (για σένα ,και οχι μόνο), ενα ζευγάρι όμορφα πόδια με καλοσχηματισμένα και περιποιημένα δάχτυλα (γιά μένα, και όχι μόνο - πιστεύω) ,η χροιά της φωνής, χίλια δυό πράματα , που ξεκινούν απο το πάνω κεφάλι αλλά συνδέονται πάντα με το κάτω.